29 вересня 2023 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Цивільний захист
Звернення громадян
 • Запобігання проявам корупції
 • Публічна інформація
 • Соціально-економічний розвиток
  Спостережна комісія
  Інвестиційний довідник
 • Містобудування та архітектура
 • Бюджет, фінанси, податки та збори
 • Розрахунки за енергоносії
 • Енергозбереження
 • Публічні закупівлі
 • Соціальний захист населення
 • Протидія домашньому насильству
 • Все про COVID-19
 • Гуманітарний розвиток району
 • Влада і громадськість
 • Громадська рада
 • Прес-центр
 • Реформи в Україні
 • Європейська інтеграція
 • Виборець має знати
 • Інформація з установ району
 • Пасажирські перевезення
 • Охорона навколишнього природного середовища
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2023 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  
  Головна>Прес-центр>Створення безбар’єрного простору в закладах соціальної сфери Волині: євроінтеграція у простих речах
  Середа, 11 серпня 2021 16:05

  Створення безбар’єрного простору в закладах соціальної сфери Волині: євроінтеграція у простих речах

  Частіше всього євроінтеграція в українців асоціюється із зовнішньополітичним курсом України, який є головним і незмінним пріоритетом у міжнародних відносинах з країнами Європейського Союзу. Проте, слід розуміти, що євроінтеграція – це й позитивні зміни, які відбуваються всередині країни, та прості речі, які роблять наше життя більш сучасним та комфортним. А ще – це впровадження шести 6 базових цінностей ЄС, які є основою добробуту європейців: повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини.

  Україна не зможе стати частиною ЄС, не дотримуючись принципу рівних прав та можливостей, який стоїть в основі усіх державницьких рішень європейської спільноти. Відтак, розвиток безбар’єрності в Україні є продовженням її євроінтеграційного курсу та разом з тим, забезпечення прав кожної людини і поваги до її гідності. Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

  Сьогодні ми маємо змогу спостерігати, як ці принципи активно впроваджуються на Волині, та мають своє відображення у новозбудованих або модернізованих закладах соціальної сфери. Більшість шкіл, садочків та закладів охорони здоров’я адаптовані до європейських норм та відповідають новим державним будівельним нормам щодо облаштування безбар’єрного простору та їх доступності для маломобільних груп населення.

  Для прикладу, у школах сіл Піща Шацького району та Башлики Ківерцівського району, які наразі будуються в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», для зручності пересування дітей з обмеженими фізичними можливостями будуть встановлені спеціалізовані ліфти, ширина дверей у яких становить 1 метр, а санвузли не матимуть порогів. Також у цих навчальних закладах встановлять тактильні покажчики на підлозі і стінах та облаштують спеціальні ресурсні кімнати для дітей з особливими освітніми потребами.

  Умовам інклюзивності відповідають сьогодні й 32 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, збудовані на Волині за кошти Світового банку відповідно до європейських стандартів. У кожній з них забезпечено можливість безперешкодного доступу людей з інвалідністю. Зокрема, у будівлях не лише облаштовані пандуси, а й встановлені тактильні інформаційні покажчики на підлозі, які полегшать пересування всередині закладу особам з порушенням зору, а в окремих закладах на стінах є звукові смуги та написи на табличках біля кабінетів, зроблені. окрім звичайного шрифту, й шрифтом Брайля.

  Слід зазначити, що вимоги щодо створення безбар’єрного простору дотримуються й в АЗПСМ, які цьогоріч будуються або модернізуються за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини. 

  Оновлені відділення екстреної медичної допомоги, які оновлюються в рамках «великого будівництва», також відповідають європейським стандартам і демонструють створення якісного інклюзивного середовища у медичних закладах Волині.

  Однак, безбар'єрність – це не лише забезпечення безперешкодного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Це поняття є набагато ширшим і, без перебільшення, стосується кожного українця, позаяк, передбачає доступ до Інтернету, освіти, роботи, різноманітних послуг.

  Соціальна інклюзія та створення безбар’єрного середовища є загальним підходом із забезпечення рівного права кожного та безперешкодного доступу всього суспільства до різних сфер життя. Саме тому для розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні були обрані шість «вимірів» безбар'єрності — економічна, освітня, цифрова, соціальна/суспільна, громадянська та фізична.

  «Безбар'єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, які ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – переконана Олена Зеленська.

  Відтак, на Волині і далі будуть впроваджуватися базові європейські цінності та стандарти, які є наочним прикладом євроінтеграції України.

  Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації

  Previous

  Переглядів 338
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ковельська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ковельській райдержадміністрації.
  Адреса: 45000, м. Ковель, вул. Незалежності, 73, факс (0332) 772959, E-mail: info@koveladm.gov.ua
  © 2014 koveladm.gov.ua