17 квітня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Цивільний захист
Звернення громадян
 • Запобігання проявам корупції
 • Публічна інформація
 • Соціально-економічний розвиток
  Спостережна комісія
  Інвестиційний довідник
 • Містобудування та архітектура
 • Бюджет, фінанси, податки та збори
 • Розрахунки за енергоносії
 • Енергозбереження
 • Публічні закупівлі
 • Соціальний захист населення
 • Протидія домашньому насильству
 • Все про COVID-19
 • Гуманітарний розвиток району
 • Влада і громадськість
 • Громадська рада
 • Прес-центр
 • Реформи в Україні
 • Європейська інтеграція
 • Виборець має знати
 • Інформація з установ району
 • Пасажирські перевезення
 • Охорона навколишнього природного середовища
 • АРХІВ НОВИН

  « Квітень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30          
   

  Публічні закупівлі

   
  zakypivli
  Четвер, 25 липня 2019 10:41

  Уперше в історії України була створена система координації всіх реформ європейської та євроатлантичної інтеграції – звіт Віце-прем`єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе презентувала Звіт за час своєї роботи в Уряді (з 2016 до 2019 рр).

  «Мені випала честь стати першим в історії України Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Понад три роки я наполегливо працювала над тим, аби забезпечити системну, послідовну та ефективну співпрацю з ЄС і НАТО, реалізацію Угоди про асоціацію та зміцнення обороноздатності країни відповідно до принципів та підходів НАТО. Головним підсумком моєї роботи є те, що вперше питання повноправного членства у ЄС та Альянсі стали не мрією, а цілком зрозумілою метою та практичним завданням, що вже реалізується на практиці», - зазначила Віце-прем’єр-міністр під час звіту.

  Вона наголосила, що ці два напрями – курс на ЄС і НАТО – тісно пов’язані між собою. Значною мірою йдеться про одні і ті ж реформи, зокрема, спрямовані на зміцнення демократичних основ держави, її модернізацію відповідно до найкращих світових практик.  Під час звіту Віце-прем’єр-міністр окреслила досягнуті результати за основними напрямками своєї діяльності.

  Говорячи про побудову інституційної спроможності для реалізації стратегічного курсу країни, вона зазначила, що фундамент для зближення з ЄС та НАТО довелося будувати фактично з нуля, адже за часів президентства Януковича в державних структурах були знищені всі підрозділи і механізми інтеграції. Був оновлений Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції, посилений кадровий потенціал міністерств та відомств. Підготовлено нову команду з понад 300 фахівців-євроатлантистів,  які розуміють, що таке стандарти НАТО і готові їх впроваджувати у своїх міністерствах.

  Під керівництвом Віце-прем’єр-міністра  за підтримки Євросоюзу був запущений процес побудови нової державної служби. У 10 міністерствах створено Директорати із формування державних політик та стратегічного планування, залучено понад 500 професійних фахівців.

  Важливою функцією Віце-прем’єр-міністра була координація всіх євроінтеграційних процесів.  «Культура співпраці не притаманна українській політиці та держапарату. Кожне відомство тягнуло ковдру на себе й не ділилося інформацією. Наразі маємо налагоджену систему міжвідомчої комунікації та координації виконання нашого порядку денного у діалозі з ЄС та НАТО», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.  За її ініціативи відновлено постійну роботу міжвідомчої Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України, запроваджено практику регулярних нарад заступників міністрів з питань євроінтеграції,  налагоджено процес стратегічного планування.  «Я вірю в інституції, професіоналізм та стратегічне планування, які, можливо, зараз «не у моді». Бо лише вони допоможуть нам трансформувати країну, а ніяк не погрози всіх звільнити чи люструвати», - підкреслила Віце-прем`єр-міністр.   

  Як приклади вона навела ухвалений у 2017 році покроковий План заходів з виконання Угоди, за виконання якого відповідальні 106 органів влади; Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію на 2018-2019 роки з переліком конкретних законопроектів, які необхідно ухвалити задля виконання Угоди про асоціацію; он-лайн моніторингову систему «Пульс Угоди», яка відстежує прогрес виконання Угоди в кожній сфері. За підсумками виконання завдань, запланованих на 2018 рік, Угода виконана на 56%. Загальний прогрес виконання усіх зобов’язань, передбачених Угодою до 2024 року, складає 44%.

  Розроблено візію нового порядку денного відносин Україна-ЄС, яка базується на глибокій секторальній інтеграції у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Разом з профільними міністерствами розроблено алгоритм поглиблення інтеграції з ЄС у пріоритетних сферах: цифровий та енергетичний ринки, митниця, питання юстиції, свободи та безпеки, а також підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода ACAA).

  Окремо Віце-прем’єр-міністр наголосила на важливості діалогу з представниками громадянського суспільства, подякувавши їм за плідну співпрацю. «Закликаю представників громадськості виступити з чіткою заявою щодо збереження та посилення інституційної основи зближення України з ЄС та НАТО. Адже саме профільні громадські організації відіграли важливу роль у побудові всіх механізмів, потрібних для інтеграції», - підкреслила представниця Уряду.

  Вона анонсувала transition book з європейської та євроатлантичної інтеграції (документ-інструкція для наступного Уряду), підготовлений Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції під політичним керівництвом Віце-прем`єр-міністра. «Він дає розуміння, де ми зараз у діалозі з ЄС та НАТО, чітко окреслює подальші кроки для реалізації наявних в України можливостей. Крім цього, в ньому здійснено аналіз основоположних проблем та викликів в контексті виконання Угоди про асоціацію, зокрема, на рівні міністерств. Мета цього документа – забезпечити спадкоємність, передбачуваність, а отже, ефективність нашого руху до ЄС та НАТО. Вперше в історії України можемо показати приклад цивілізованої передачі влади. Ігнорування напрацювань фахівців Урядового офісу означатиме саботаж стратегічного курсу країни», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.  

  Подібна робота була здійснена і за напрямом співпраці з НАТО. Річна національна програма Україна-НАТО не поступається програмам на виконання Планів дій щодо членства країн, які потім увійшли в Альянс, ані за формою, ані за змістом. Таким чином Україна почала реалізовувати стратегічні реформи та інші заходи, необхідні для забезпечення цілеспрямованої та системної підготовки України до членства в НАТО.

  «Зусилля України із побудови системного та взаємовигідного діалогу з НАТО отримали потужну підтримку Альянсу. У Києві було відкрито повномасштабне дипломатичне Представництво НАТО. Жодна країна, яка не є членом Альянсу, не має такого унікального представництва, як Україна. Альянс визнає прагнення України стати повноправним членом і готовий підтримувати її на шляху реформ», - підкреслила Віце-прем`єр-міністр.

  Окремо вона розповіла про інформаційно-роз’яснювальну роботу  щодо мети, сутності та переваг європейської та євроатлантичної інтеграції, а також про великий напрям роботи з координації політики рівності чоловіків та жінок. Питання рівності жінок та чоловіків вперше в історії незалежної України було пріоритезовано у Програмі дій Уряду. Створено посаду Урядового уповноваженого із питань гендерної політики; ухвалено фундаментальні документи у сфері рівності та захисту прав жінок. Питання рівних прав і можливостей жінок і чоловіків стали невід’ємною частиною реформи сектору безпеки та оборони України, знято більшість обмежень щодо посад та звань жінок у цьому секторі та щодо вступу дівчат до військових ліцеїв. 

  Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила стурбованість заявами про можливе скорочення в Уряді посади Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також про можливе об’єднання парламентських комітетів  з міжнародної політики та європейської інтеграції.  «Скорочення посади загальмує весь процес. Президент, безперечно, керує зовнішньою політикою, але саме Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції забезпечує постійний діалог з ЄС та НАТО на дуже практичному рівні. Необхідно не ліквідовувати, а розширювати повноваження цієї людини. Зокрема, Віце-прем’єр-міністр повинен мати право вето при розгляді Урядом проектів нормативно-правових актів, що суперечать Угоді про асоціацію та можуть стати на заваді нашому вступу до ЄС і НАТО. Урядовий офіс повинен отримати право законодавчої ініціативи, тобто право самостійно подавати на розгляд Уряду проекти законів та актів», - зазначила Віце-прем`єр-міністр.

  «Наразі я бачу реальні загрози для продовження європейського та євроатлантичного курсу країни, а саме, зникнення цього питання з числа пріоритетів керівництва держави, знищення інституційної основи, а також ризик втрати попередніх напрацювань», - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона наголосила на тому, що в питаннях зближення з ЄС і НАТО Україна має демонструвати проактивність, як це відбувалося дотепер. Адже більшість ініціатив, які були потім сприйняті європейськими партнерами та реалізовані, виходила саме з боку України, завдяки наполегливості та цілеспрямованості євроінтеграційної команди і єдності різних інституцій щодо стратегічного курсу.

  Віце-прем`єр-міністр зазначила, що ще один напрям був пріоритетним в її діяльності, хоч і не був закріпленим за нею. «Це донесення до міжнародної спільноти правди про агресію Росії. Ми маємо використовувати кожну можливість під час міжнародних заходів, зустрічей, інтерв’ю закордонним медіа. Голос України має і далі потужно звучати на всіх авторитетних міжнародних майданчиках. Інформаційна війна, яку веде проти нас Росія за кордоном, не менш небезпечна, аніж війна на Донбасі», - наголосила представниця Уряду.

  На презентації звіту були присутні представники ЗМІ та громадських і міжнародних організацій, які співпрацювали з Офісом Віце-прем’єр-міністра.

  Служба Віце-прем'єр-міністра України

  Переглядів 1730 Останнє редагування П'ятниця, 20 вересня 2019 10:43
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ковельська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ковельській райдержадміністрації.
  Адреса: 45000, м. Ковель, вул. Незалежності, 73, факс (0332) 772959, E-mail: info@koveladm.gov.ua
  © 2014 koveladm.gov.ua