24 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Цивільний захист
Звернення громадян
 • Запобігання проявам корупції
 • Публічна інформація
 • Соціально-економічний розвиток
  Спостережна комісія
  Інвестиційний довідник
 • Містобудування та архітектура
 • Бюджет, фінанси, податки
 • Розрахунки за енергоносії
 • Енергозбереження
 • Публічні закупівлі
 • Соціальний захист населення
 • Протидія домашньому насильству
 • Все про COVID-19
 • Гуманітарний розвиток району
 • Влада і громадськість
 • Громадська рада
 • Прес-центр
 • Реформи в Україні
 • Європейська інтеграція
 • Державний реєстр виборців
 • Інформація з установ району
 • Пасажирські перевезення
 • Охорона природи
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
   

  Публічні закупівлі

   
  zakypivli
  Головна>Прес-центр>На Волині триває реалізація безбар’єрного простору в освітній та соціальній сферах
  Четвер, 10 лютого 2022 18:01

  На Волині триває реалізація безбар’єрного простору в освітній та соціальній сферах

  9 лютого 2022 року відбувся брифінг щодо реалізації в області Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

  Слід зазначити, що ця стратегія прийнята за ініціативи першої леді Олени Зеленської та покликана створити безбар’єрний простір у різних сферах життя людини.

  «Рівний доступ до якісної освіти – це теж безбар’єрність, – вважає Тетяна Соломіна. – Інклюзивна освіта – це освітня технологія, яка передбачає навчання й виховання дітей з особливими потребами у звичайному навчально-виховному закладі, де створені відповідні умови для забезпечення  максимальної ефективності навчального процесу. Чим раніше ми створюємо такі умови, тим кращий буде результат й швидше особа набуде тих компетентностей, які дадуть їй можливість бути повноцінним членом суспільства».

  Вона розповіла, що на Волині інклюзія в освіті стартувала у 2017 році. Тоді в закладах загальної середньої освіти з’явилося майже 30 дітей з особливими потребами, які мали можливість навчатися в загальноосвітньому просторі.

  У 2019 році у 29-ти закладах дошкільної освіти було 98 дітей, а сьогодні в 67-и закладах вже є 181 дитина, яка здобуває інклюзивну освіту. У тому ж 2019 році у 248-ми школах було 740 учнів на інклюзивній освіті, а вже у 2021 році у 377-и закладах – 1 тис. 268 дітей.

  «Це впевненні кроки вперед, тому що чим раніше дитина потрапляє в інклюзивне середовище, включається в освітній процес, тим легше їй надати якісні послуги і ефективніший кінцевий результат щодо супроводу дитини відповідно до її можливостей», – зазначила заступниця начальника управління освіти у науки ОДА.

  У профтехосвіті Волині також діти із інвалідністю можуть здобути освіту. Зокрема, на сьогодні в Торчинському професійному ліцеї навчаються 10 осіб з особливими потребами за спеціальністю верстатник деревообробних верстатів. У відокремленому підрозділі Володимир-Волинського центру професійного розвитку, що у Локачах, є дві групи кравців і одна група муляра-штукатура і разом вони налічують 29 осіб. У Нововолинському центрі профтехосвіти  8 осіб здобувають освіту касира торгового залу, оператора-комп’ютерного набору.

  Окрім того, в освітніх установах працюють над фізичною безбар’єрністю. Так, в усіх новозбудованих школах Волині є підйомники. Із 561-го закладу загальної середньої освіти, у 427-ми наявні пандуси. Також заклади освіти мають: 4 ліфти, 2 сходинкових електричних і 2 сходинкових механічних підйомники, 2 сходинкових самохідних установки та 1 пересувний підйомник.

  На Волині є 6 шкільних автобусів, облаштованих для підвезення дітей з особливими потребами. Як розповіла Тетяна Соломіна, у Вишнівській громаді минулого року був придбаний такий автобус за кошти освітньої субвенції. Там батьки звернулися до дирекції школи, аби їхня дитина, яка пересувається на кріслі-колісному, змогла доїжджати до навчального закладу автобусом. Таким чином, спільними зусиллями дирекції школи та влади для дитини створили умови, аби вона мала можливість безперешкодно відвідувати школу.

  «Не хвороба створює обмеження діяльності, а умови життя, які суспільство формує для своїх громадян. Отже, наше завдання – створювати такі умови, аби рівність була не лише гаслом, а частиною нашого життя», – підсумувала заступниця начальника управління освіти і науки облдержадміністрації.

  Своєю чергою, про розвиток безбар’єрності у соціальній сфері розповіла т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод.

  «Безбар’єрність у роботі структурних підрозділів соціального захисту населення – це не лише кнопки виклику чи пандуси. Це створення кімнат для дітей, аби батьки мали можливість заповнити заяви для отримання різних соціальних виплат і не хвилюватися за свою малечу. Це рівний доступ до усіх послуг чи консультацій для людини поважного віку», – зазначила Оксана Гобод.

  Вона повідомила, що у цьому році стартує програма «Рука допомоги», у рамках якої держава надаватиме безробітним членам малозабезпечених сімей фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу. Для того, щоб створити рівні можливості й іншим цільовим аудиторіям, Міністерством соціальної політики України наразі ініціюється питання, аби таку фінансову підтримку могли отримати особи з інвалідністю, або підприємці, які надаватимуть робочі місця для осіб з інвалідністю.

  «Інший момент, на який варто звернути увагу, це інформаційна безбар’єрність. Незабаром буде впроваджено подання пакетів документів на соціальні послуги в застосунку «Дія», – зазначила Оксана Гобод.

  Окрім того, Міністерством соцполітики розроблено електронний кабінет особи з інвалідністю. Це новий зручний сервіс, що активно розвивається й надає можливість оперативно й в режимі онлайн подавати документи для безоплатного отримання технічних засобів реабілітації. Зареєструватися в особистому електронному кабінеті можна за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua.

  «Єдиним тимчасовим бар’єром для цього є те, що не всі особи з інвалідністю мають кваліфікований електронний підпис і доступ до сканувальної техніки. Тож ще є над чим працювати, аби соціальна політика охопила максимально широкий спектр безбар’єрності, – сказала  т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ОДА. – Додам, що створення рівних можливостей – це не про те, щоб людина із інвалідністю стояла прохачем у держави і отримувала соціальну виплату. Рівність – це те, що дає можливість особі із особливими потребами бути затребуваним, брати участь у громадському житті держави, суспільства, області чи територіальної громади».

  Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

  Переглядів 553
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ковельська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ковельській райдержадміністрації.
  Адреса: 45000, м. Ковель, вул. Незалежності, 73, факс (0332) 772959, E-mail: info@koveladm.gov.ua
  © 2014 koveladm.gov.ua