20 вересня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Центр надання адмін. послуг
Звернення громадян
 • Запобігання проявам корупції
 • Публічна інформація
 • Економіка
 • Промисловість
 • Сільське господарство
 • Підприємництво
 • Інвестиційний довідник
 • Містобудування та архітектура
 • Бюджет
 • Сплата податків
 • Виплати
 • Розрахунки за енергоносії
 • Енергозбереження
 • Публічні закупівлі
 • Соціальний захист населення
 • Протидія домашньому насильству
 • Охорона здоров'я
 • Освіта
 • Культура і мистецтво
 • Спорт
 • Влада і громадськість
 • Громадська рада
 • Прес-центр
 • Реформи в Україні
 • Європейська інтеграція
 • Україна - НАТО
 • Виборець має знати
 • Інформація з установ району
 • Пасажирські перевезення
 • Охорона навколишнього природного середовища
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30      
    Ковель  
  Головна>Прес-центр>Історія успіху малої приватизації на Ковельщині
  Четвер, 10 червня 2021 15:51

  Історія успіху малої приватизації на Ковельщині

  Завдяки приватизації закинутий об’єкт на Ковельщині перетворився на Центр національно-патріотичного виховання молоді. Хоча ще 6 років тому невелика територія разом із комплексом будівель, які там розташовувалися, поступово занепадала. Сьогодні ж там – потужний Центр національно-патріотичного виховання для молоді з майданчиком для навчання стрільбі з лука, туристичною смугою та іншими цікавими локаціями.

  Як повідомляється на сайті Фонду державного майна України, розпочалося усе з того, що Молодіжний Фонд «Наше майбутнє» орендував будівлі  цього об'єкта, а згодом, через 5 років оренди, ініціював їх приватизацію.

  Відтак, занедбані будівлі перетворилися на суспільно корисний центр для розвитку молоді, який також отримав підтримку місцевої ОТГ. Ця історія ще раз підтверджує гасло Фонду державного майна України «Кожен українець – інвестор».

  Про досвід оренди, а в результаті і приватизації державного майна розповідає голова Фонду «Наше майбутнє» Сергій Дружинович.  

  –          Пане Сергію, розкажіть, будь ласка, що Вас зацікавило в обраному об’єкті ?

  –          Річ у тім, що група інвентарних об’єктів, про які йде мова, це – колишня військова частина, яка знаходиться в лісі.  Одразу після Революції Гідності ми, представники територіальної оборони, тренувалися там перед виїздом на Схід. Тоді і виникла ідея створити на цьому місці центр національно-патріотичного виховання, де можна було б тренувати і дорослих, і дітей.  

       Не відкладаючи ідею на далеке майбутнє, ми одразу перейшли до її реалізації. Оскільки об’єкт знаходився у власності держави, ми почали працювати над оформленням відповідних документів для оренди, знайшли спонсорів, які б сплачували орендну плату. Далі ми почали облаштовувати територію під потреби Центру та займалися організаційними питаннями.

  –          Поділіться, будь ласка, детальніше своїм досвідом оренди державного майна.

  –       Ми фактично ініціювали процес оренди цього об’єкту. Він знаходився в занедбаному стані і взагалі не використовувався.  Близько 6 місяців ми витратили на оформлення документів для оренди, оскільки у 2014 році все відбувалося ще за старим механізмом. Ми пройшли всі етапи: і оцінку майна, і конкурси, виконавши всі відповідні вимоги. Та потім ми зіштовхнулися із певними бюрократичними процедурами з боку балансоутримувача. В той час як ми очікували на всі документи, група інтересантів вже готувала цю землю на зміну цільового призначення. По факту, це були люди, які мали дотичність до не зовсім законного поділу цих земель через певні схеми. Та поки тривала плутанина з документами, ми охороняли це майно і  розроблювали план діяльності Центру, бо розуміли, що рано чи пізно всі бюрократичні процедури завершаться і ми зможемо це майно орендувати, виконавши всі вимоги закону. Перемога таки була за нами!

  –          Розкажіть, будь ласка,  детальніше  про діяльність Центру національно-патріотичного виховання. 

  –  На території закинутої військової частини наш фонд створив «Центр національно-патріотичного виховання «Волинська січ». Ми почали розвивати цей напрямок, оскільки Україна знаходиться в стані війни, тож просто не маємо права не приділяти належної уваги розвитку національно-патріотичного виховання молоді. До того ж,  більшість з наших інструкторів є учасниками АТО і можуть не тільки допомогти дітям опанувати певні навички, а й бути їх наставниками. 

    Сюди діти приїжджають цілими класами, починаючи від першачків. У нас є і смуга перешкод, і лабіринт, і територія, призначена для навчання  стрільбі з лука, і тир, в якому діти стріляють по мішенях-баночках, і лазер-таг, де відбуваються «лазерні бої». До того ж, у нас є туристична смуга. Там же ми облаштовуємо табори. До речі, нещодавно, на базі нашого центру, відбувся півфінал області гри «Джура». Цього разу було аж 200 учасників, які таборувалися в наметах. Діти поєднували вивчення історії з опануванням навичок основ виживання та кулінарії. У нашому Центрі також є  можливість здобути базові навички туриста-початківця. Зрештою, наша програма дуже різноманітна. Ми намагаємося змістовно наповнити наш Центр таким чином, аби у дітей було цікаве дозвілля, замість безкінечного просиджування в гаджетах. Словом, як на мене, ідея у нас дуже хороша. Якби ще отримати підтримку держави в напрямку розвитку центру, то було б взагалі чудово! Проте до приватизації ми мали ситуацію, коли ми надавали безкоштовні послуги із організації змістовного і суспільно корисного дозвілля дітей, а нам ще необхідно було державі платити орендну плату.

  –          Яким був розмір цієї орендної плати для вас, як для громадської організації?

  –  По-різному. Коефіцієнт постійно зростав. Наскільки пригадую, у середньому ми платили 5 тисяч гривень в місяць.  Проте якщо підсумувати сплачені кошти за 6 років, то сума виходить значуща. Уявіть, наскільки більше ми б могли зробити для дітей за ці кошти. В нашому випадку необхідно було постійно шукати спонсорів і для оплату оренди, і для ремонтних робіт. Чесно кажучи, для нас це як страшний сон. Багато людей допомагали нам реалізувати нашу ідею. Хоча, з іншого боку, бувало, що підприємці відмовляли нам у фінансовій підтримці, аргументуючи це тим, що це не наше, а державне майно. Їхня логіка проста: «Ми зараз вам зробимо ремонт, а потім держава візьме і забере все це у вас. Це ж оренда». Тож це було для нас одним із важливих стимулів приватизації.

  –  Тобто ви ініціювали процес приватизації щодо цього  об’єкту?

  – Так, саме завдяки нашій ініціативі об’єкт розпочали готувати до приватизації.  Вже у червні 2020 року ми стали законними власниками. 

  –        Яка сума інвестицій була вкладена в актив?

  –  560 000 гривень. Все це стало можливим  завдяки нашим спонсорам та землякам, які, зокрема, працюють і за кордоном. Їх головна мотивація – інвестиції в майбутнє наших дітей. 

  –          Скільки робочих місць ви створили?

  –   Фонд «Наше майбутнє» – громадська організація. У нас немає штатних співробітників. Усі ми маємо основні місця роботи –  я працюю в школі вчителем, зрештою, як і переважна більшість наших активістів. Ми, фактично, працюємо там як волонтери. Це – для душі. А більшість заходів намагаємося організовувати у вихідні дні.

  –          Поділіться, будь ласка, вашими планами  щодо приватизованого об’єкту?

  –  В рамках реформи місцевого самоврядування, вся земля, на якій знаходяться наші споруди, відійшла до Ковельської ОТГ. На щастя, є повне порозуміння із керівництвом ОТГ, і є плани вкладати кошти із бюджету громадського розвитку в наш центр. Тож, бачимо це як хорошу можливість вивести наш центр за підтримки місцевої громади на якісно новий рівень. 

  За інформацією Фонду державного майна України

  Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

  Переглядів 74
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ковельська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ковельській райдержадміністрації.
  Адреса: 45000, м. Ковель, вул. Незалежності, 73, факс (0332) 772959, E-mail: info@koveladm.gov.ua
  © 2014 koveladm.gov.ua