Версія для друку
Четвер, 16 вересня 2021 14:06

Засідання  Координаційної ради 

16 вересня 2021 року в залі засідань Ковельської районної державної адміністрації відбулося засідання Координаційної ради  з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та  запобігання домашньому насильству. За участю начальника управління гуманітарного розвитку райдержадміністрації Ірини Ревейчук та представників територіальних громад Ковельського району, які є персонально-відповідальними особами за здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Начальник відділу підтримки сім'ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Чаюк доповіла про роботу спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та або насильства за ознакою статі.

Про здійснення заходів у сфері протидії домашньому насильству проінформував Юрій Єрохін, заступник начальника сектору превенції Ковельського ВП ГУНП у Волинській області.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Олена Давидович закцентувала увагу присутніх на роботі мобільної бригади  соціально-психологічної допомоги - спеціалізованої служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього  домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб. Також  обговорили основні завдання мобільної  бригади.

Олена Давидович у своєму виступі зазначила, що управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться щомісячний моніторинг проведення соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

З початку 2021 року мобільними бригадами району здійснено 38 планових та 21 екстренний виїзди. Членами мобільних бригад надано 32 психологічні, 44 інформаційні, 40 роз'яснювальних послуг та 12 послуг з кризового та екстреного втручання. 

Мобільні бригади та робоча група виявляють і надають екстрену та планову соціально-психологічну допомогу постраждалим від гендерно зумовленого та домашнього насильства.

У 2021 році Урядом затверджено порядок та умови надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. За рахунок цих коштів органи місцевого самоврядування, які отримають субвенцію, зможуть створити притулки, денні центри, консультативні служби, які надаватимуть послуги особам, які постраждали від домашнього насильства. Скористатися даною субвенцією прийняли рішення Поворська ТГ (для створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі), Турійська та Луківська ТГ (для створення спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі).

  

Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату Ковельської райдержадміністрації

Переглядів 155

Галерея зображень