Версія для друку
Середа, 01 грудня 2021 12:56

Дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень у передноворічний період

У зв’язку із заготівлею та реалізацією хвойних насаджень у передноворічний період, інформуємо щодо необхідності дотримання вимог Лісового кодексу України, законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповідний фонд України», а саме:

- недопущення самовільних рубок хвойних насаджень в лісах, селекційних плантаціях, ділянках особливо цінних та інтродукованих порід, а також в лісових масивах, що примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць, на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду;

- дотримання природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень у передноворічний період.

Наголошуємо керівникам ринків, інших торговельних майданчиків, власникам хвойних розплідників, організаторам проведення ярмарків на безумовному дотриманні вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень.

З метою дотримання вимог природоохоронного законодавства, в тому числі й в частині реалізації хвойних насаджень до нового 2022 року, в районі будуть здійснюватимуться відповідні заходи реагування на порушення вимог чинного законодавства, проводитиметься профілактично-роз’яснювальна робота серед населення, вживатимуться заходи щодо охорони, збереження та невиснажливого використання хвойних дерев.

Також акцентуємо увагу, що відповідно до частини 1 статті 65 КУпАП за незаконну порубку, пошкодження дерев та кущів, їх перевезення й зберігання передбачена адміністративна відповідальність (штраф від 510 до 1020 гривень).

А за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу – відповідальність за статтею 88-1КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного освіту чи без такої. За ті ж самі дії, але вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, порушник зобов’язаний буде сплатити штраф від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією відповідних об’єктів.

У разі виявлення порушень звертатися до представників правоохоронних органів на місцях.

Закликаємо не допускати самовільного спилу/пошкодження ялинок та пам'ятати про те, що збереження новорічних традицій насамперед не повинне завдавати збитків та шкодити навколишньому природному середовищу.

 

Управління регіонального розвитку Ковельської райдержадміністрації

Переглядів 182