Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
7 лютого 2019 року
7 лютого голова райдержадміністрації Віктор Козак провів нараду з питань щодо підсумків агропромислового комплексу за 2018 рік та використання коштів з державного, обласного, районного та місцевих бюджетів на розвиток сільського господарства. В нараді взяли участь голова районної ради Андрій Броїло, заступник голови районної державної адміністрації Аркадій Степанюк, керівники сільськогосподарських  підприємств, голови фермерських господарств, сільські, селищні голови.
Заступник начальника, начальник відділу агропромислового розвитку управління регіонального розвитку райдержадміністрації Тетяна Шавлай проінформувала про підсумки агропромислового комплексу за 2018 рік та використання коштів з державного, обласного, районного та місцевих бюджетів на розвиток сільського господарства. Тетяна Іванівна відмітила, що на теренах Ковельського району виробництвом сільськогосподарської продукції займаються 22 агропідприємства, 63 фермерських господарств та 12 тисяч особистих селянських господарств. Станом на 1 січня 2019 року у сільськогосподарських підприємствах району налічується 5 236 голів ВРХ. За чисельністю великої рогатої худоби та свиней в агроформуваннях район займає четверте місце в області. За січень-грудень 2018 року в підприємствах району вироблено м'яса  3185 тонн, в тому числі 495 тонн яловичини та 2690 тонн свинини. За 12 місяців 2018 року валовий надій молока склав 4 867 тонн, що на 26% більше до відповідного періоду минулого року.
У 2018 році аграрні підприємства зібрали 62,5 тис. тонн зерна (у масі після доробки), що на 17% більше, ніж у 2017 році, за рахунок збільшення посівних площ, та високого урожаю кукурудзи. Урожайність зернових на рівні попереднього року і становила 43,0 ц з 1 га проти 44,2 ц у 2017 році.
Розвиток аграрного сектора є одним з основних чинників  соціально-економічного розвитку  як країни загалом, так і її регіонів зокрема, держава продовжує   практику підтримки пріоритетної  галузі економіки  – аграрного комплексу.
У  2018 році фінансова підтримка на розвиток сільського господарства району   здійснювалась з державного, обласного, районного, селищних та сільських бюджетів. З Державного бюджету фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючій програмі підтримки.  Відтак, 31 фермерське господарство району  отримало державну субсидію  на загальну суму 11 тис. 297 грн.  27-ми фермерським господарствам виділена одноразова безповоротна  бюджетна субсидія у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (9691 грн.) на 1 члена фермерського господарства, але не більше 30 тис грн.  на фермерське господарство. 11-ом  сільськогосподарським підприємствам  району держава  виплатила  дотацію за утримання корів на загальну суму 2 млн. 867 тис. 780 грн. (з розрахунку – 1500 грн. /1 гол.)  347 власників ОСГ отримали дотацію за молодняк на загальну суму 502тис.500грн.
На фінансування Комплексної програми розвитку галузі АПК в Ковельському районі у 2018 році, було виділено  114 050 грн.
Відповідно до пріоритетів, визначених державою, прийнятий Державний бюджет 2019 року, де на програми підтримки розвитку АПК передбачено - 5,9 млрд. грн. та  збережено курс на підтримку тваринництва. Це сприятиме розвитку галузі та створенню додаткових робочих місць. Важливим залишається також розвиток садівництва і, безперечно, дотування фермерських господарств, створення та підтримка сімейних фермерських господарств, обслуговуючих кооперативів.
Голова райдержадміністрації Віктор Козак закликала аграріїв району усіх форм власності до активної участі у програмах підтримки галузі АПК, які довели свою ефективність і дієвість.
Начальник Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області Оксана Левчук проінформувала про зміни до податкового законодавства.
Про зміни до земельного законодавства доповів начальник міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковель Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Андрій Олексюк. Посадовець наголосив, що з 1 січня 2019 року відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №552 введено в дію загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення. Згідно з наказом Міністерства юстиції України від 20.11.2018 №3535/5 наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №552 визнано таким, що не підлягає державної реєстрації. Також посадовець відмітив, що надання відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюється у відповідності до вимог статті 20 Закону України «Про оцінку земель» у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку в порядку надання адміністративних послуг.
Про реєстрацію речових прав доповів начальник відділу державної реєстрації райдержадміністрації Юрій. Кондратович.
Також під час наради керівники банків надали інформацію щодо можливої співпраці з банками, які реалізують підтримку агропромислового комплексу.
Про розроблення програми з питань запобігання підтоплення земель та відновлення внутрігосподарської меліоративної системи на території району доповів начальник міжрайонного управління водного господарства у Ковельському районі Валерій Грижук. Посадовець відмітив, що в районі експлуатацію 13 міжгосподарських меліоративних систем здійснює Ковельське МУВГ. Площа осушених земель становить 47,6 тис.га., з них у сільськогосподарському використанні знаходиться 43,9 тис.га. Меліоративна система за її конструктивною побудовою та функціональною організацією поділяється на міжгосподарську та внутрішньогосподарську. Міжгосподарська мережа є державною власністю і знаходиться на балансі Ковельського міжрайонного управління водного господарства. Загальна протяжність відкритої мережі каналів складає 1689,5км.,  в тому числі міжгосподарських – 437,5 км., внутрігосподарських – 1252 км. В складі осушувальних систем, гідротехнічних споруд – 1484шт., в тому числі 341шт. на міжгосподарській мережі і 1143шт. на внутрішньогосподарській, захисних дамб – 24,8км.  32,8тис. га. із загальної площі осушено гончарним дренажем. Працівниками експлуатаційної дільниці на міжгосподарській мережі виконуються доглядові роботи та поточний ремонт, а саме, в 2018 році відремонтовано та очищено від мулу 160 гідротехнічних споруд, в попередженні ерозійних процесів на каналах проводилось скошування трав’яної рослинності – 636 га., та видалення чагарника і деревної порослі – 71 га.   
Також Валерій Васильович зауважив, що  не всі в/г меліоративні фонди взяті на баланс сільськими радами, що зупиняє реалізацію даних заходів. Запропонував територіальним громадам та сільським радам провести інвентаризацію в/г меліоративних фондів та взяти їх на баланс.
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація