Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
6 листопада 2018 року
Сьогодні, 06 листопада 2018 року, на нараді із директорами закладів загальної та середньої освіти району, котра відбулася під керівництвом першого заступника голови  районної державної адміністрації Романа Кульцмана й за участі начальника відділу освіти райдержадміністрації Ірини Ревейчук, обговорили важливі питання щодо імунізації дітей та дорослих проти інфекційних хвороб, моніторингу стану захворюваності школярів, дотримання санітарно-гігієнічних норм під час організації харчування в закладах освіти тощо. Відтак, на робочу зустріч були запрошені: начальник  Ковельського міськрайонного відділу Державної установи «Волинський обласний  лабораторний центр МОЗ України» Людмила Маляр, головний лікар районного центру ПМСД Ковельського МТМО Олег Кубай, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Центру ПМСД Ковельського МТМО Ольга Козачук, начальник відділу державного нагляду міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Оксана Яцина.
Кожен із посадовців довів до відома присутніх інформацію з огляду на покладені на нього функції інформаційної роботи. Відтак, Людмила Маляр окреслила стан інфекційної захворюваності серед населення району. У цілому епідемічна ситуація із таких захворювань як епідпаротит, лістеріоз, дифтерія, правець, поліомієліт, правець є благополучною. Щодо ситуації із кором, спалахи якого знову останнім часом фіксували на території області, наголосила на активізації протиепідемічних заходів щодо згаданого захворювання в нашому районі. Людмила Сергіївна зазначила, що директори шкіл мають посилити просвітницьку роботу із батьками учнів, володіти інформацією про стан вакцинованості як учнів, так і членів своїх колективів тощо. Водночас відзначила, що показник імунізації проти кору за останні 10 місяців виріс у різних вікових групах.
Щодо дифтерії, то наразі мінімального нормативу вакцинації - 75 % - не досягнуто по жодній віковій групі.
Безперечно, зазначив Роман Кульцман, ці надважливі питання слід порушувати на батьківських зборах, а для більшої авторитетності - запрошувати на зустрічі представників МТМО. Олег Кубай, своєю чергою, зазначив, що радо зголосяться на таку пропозицію, тож, в результаті обговорення,  вирішили розробити відповідні графіки відвідування закладів освіти медичними фахівцями.
Окрім того, торкнулися теми грипу, адже з 2 жовтня 2018 року почався черговий епідемічний сезон грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Людмила Маляр повідомила, що на звітному тижні на грип та ГРВІ захворіло 514 жителів району, показник захворюваності становить 469, 7 на 100 тис населення, що на 3,2 % менше епідемічного порогу.  За рекомендацією ВООЗ, для забезпечення максимального захисту від вірусів, циркуляція яких очікується саме цього сезону, в Україні зареєстровані вакцини «Ваксігрип Тетра» та «Джісі Флю», обидві якісні та безпечні та доступні для придбання в аптеках.
Тож фахівці закликали директорів шкіл усіма доступними способами наголошувати батькам на тому, що вакцинація має великий вплив на попередження інфекційних захворювань; навіть ті, хто отримав вакцину лише раз (без ревакцинації), перенесуть захворювання у значно легшій формі. Імунізація захищає, в першу чергу, від ускладнень, які може дати вірус кору чи іншого захворювання, проти яких впроваджено планову вакцинацію.
Оксана Яцина у своєму виступі повідомила результати перевірки відомством Держпродспоживслужби окремих закладів дошкільної та загальної середньої освіти району. Оксана Володимирівна адресувала директорам шкіл основні зауваги щодо роботи харчоблоків, надала рекомендації щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм.
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація