Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
9 серпня 2018 року
Яка готовність до нового навчального року?
Незабаром  розпочнеться новий навчальний рік. Традиційно щороку перед початком  занять відбувається перевірка готовності  шкіл, дитячих садків та позашкільних закладів.
Днями представники  Ковельської райдержадміністрації  та редакції "Вістей Ковельщини" здійснили робочий візит в окремі навчальні заклади Ковельщини.  Робочу комісію очолила  начальник  відділу освіти  Ірина Ревейчук.
Мета  поїздки  –  перевірка стану виконання в районі  регіональних освітянських програм, що стосуються забезпечення закладів освіти одномісними партами, підручниками, новим сучасним обладнанням, зміцнення матеріально-технічної бази, проведення капітальних ремонтів, реконструкції та поточних ремонтів.
Цього дня вдалося побувати у трьох закладах загальної середньої освіти  – сіл Тойкута, Доротища, Білина.
Ми в  навчальному  закладі  села Тойкута.  Школа простора, має велику територію і зручне розташування.
Відзначаємо позитивні зміни. Замість старих вікон - нові сучасні, енергозберігаючі.  Всього замінено і встановлено 102 вікна європейського зразка,  за рахунок коштів  з Державного бюджету на умовах співфінансування   виділено  понад 1 млн. грн.  Крім цього, з районного бюджету, виділені кошти на поточні ремонтні роботи, зокрема, на придбання будівельних матеріалів,   лагодження  цоколя та сходових клітин.
 Ірина Ревейчук розповідає, що відповідно до вимог Міністерства освіти  і науки України відділом освіти  райдержадміністрації  проведено  закупівлі комп'ютерної техніки, дидактичних матеріалів, тривають  поточні та капітальні ремонти в усіх  закладах загальної середньої освіти, що функціонують у районі.
В ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тойкута  навчатиметься  166 дітей. Цьогоріч навчальний заклад поповниться 17 першокласниками. Навчальний процес для дітей забезпечений на належному рівні, залишилось вчасно завершити усі необхідні ремонтні роботи.  Успішно   проходить підготовка до опалювального сезону. Відділом освіти районної державної адміністрації проведено закупівлю твердого палива. Завершується обслуговування і ремонт твердопаливних котлів, що здійснює ТзОВ "Волинь-Кальвіс". Заходи щодо  забезпечення повноцінного опалювального сезону  планують завершити до 15 серпня ц. р.
Привабливий  вигляд має нині  ЗОШ І-ІІ ст. с. Доротища, кожен клас ніби "дихає" новими сучасними  ідеями його творців.  Чимало сил і натхнення для оздоблення шкільних кабінетів доклав  молодий й дружний педагогічний колектив на чолі з директором Аллою Мартинюк.
Красиві оригінальні  стенди, чистота, затишок, зелені куточки, зі смаком пошиті тюлі – усе свідчить про організаторські здібності представників шкільної родини і бажання створювати комфорт та належні умови навчання для учнів.
У найближчих планах –  реконструкція  гімнастичної  зали. Під час сесії районної ради депутати спрямували кошти на проведення ремонту приміщення.  Так, здійснено заміну шатрової покрівлі, ведуться внутрішні ремонтні роботи, які  планують   завершити до кінця календарного року.
Кабінети, де навчатимуться школярі, мають привабливий естетичний вигляд.
  Приємно вразив  вигляд новозбудованої  ЗОШ І-Ш ст. с. Білина. Основні доріжки, що ведуть до сучасної альма-матер, викладена бруківка створюють відчуття комфорту і бажання здобувати тут знання. А сама будівля - велична і приваблива, по-щирому дивує і захоплює. Тут працюють високоосвічені педагоги, люди з відкритим серцем, ті, хто щиро залюблений у свою професію, адже понад усе для кожного  – дати учням достойний багаж  вмінь, знань, навичок, прищепити їм любов до всього прекрасного.  
Школа, як для сільської місцевості, чималенька. Цьогорічний Першовересень відчинить двері до Країни Знань 196 учнів. Варто сказати, що перший раз у перший клас піде 29 учнів. Усе необхідне для навчального процесу закуплено, привезено одномісні парти, весь асортимент необхідного сучасного обладнання.
Здавалося б, які проблеми чи питання можуть хвилювати шкільну родину?  Адже все настільки продумано до дрібниць,  ремонтні роботи проводять   вчасно, є колосальна підтримка від районної влади.
Як виявилось,великою проблемою після відкриття навчального закладу стало підтоплення частини приміщення у навчальному закладі. Питання розглядалось відповідними комісіями як на районному, так і на обласному рівнях. Було прийнято рішення перенести обладнання, що знаходилось у підвальному приміщенні, на перший поверх навчального закладу.  В школі здійснено поточні ремонти, які планують завершити з дня на день. В найближчих планах – закінчити ряд оздоблювальних  робіт.  
А як же приємно було спостерігати за тим як приводять школу до чистоти його працівники! Багато років присвятило  роботі на освітянській ниві подружжя Конопацьких. Микола Антонович та Людмила Іванівна – педагоги від Бога, інтелігентні, їх люблять діти, поважають односельчани.
Як приємно, що кожен вкладає часточку своєї душі і тепла. Пощастило школярам мати таких педагогів-наставників.
Якщо підбити підсумок побаченого під час  нашої поїздки, то можна відзначити лише позитив. Школи у районі "живуть", розвиваються, впроваджують нові технології. В навчальних закладах забезпечено комплекс  протипожежних заходів.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: школи району чекають своїх вихованців.
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація