Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
10 липня 2018 року
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148  внесено зміни до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною". Зокрема, спрощено порядок встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною.
Передбачено, що починаючи з 11 жовтня 2017 року пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюють територіальні органи Пенсійного фонду України. Для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особа подає до територіального управління Пенсійного фонду України заяву про встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною з належними документами. Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) пенсії за особливі заслуги перед Україною, приймають територіальні управління Пенсійного фонду України.
Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку особа має право згідно із Законом. Така пенсія встановлюється залежно від заслуг особи в розмірі 20 – 40% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Якщо особа одночасно має право на надбавку з кількох підстав, встановлюється надбавка, що є більшою в максимальному розмірі. Розміри пенсій за особливі заслуги перед Україною встановлюються згідно Схеми визначення розмірів надбавок до пенсії, на яку має право особа згідно із законом, залежно від заслуг перед Україною відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", затвердженої наказом Міністерства соціальної політики від 27.12.2017 №2054 (далі Схема).
Вищевказані зміни у законодавстві вплинули не лише на механізм звернення за призначенням пенсії, а і на зміну розміру деяких надбавок до пенсії відповідно до нової Схеми.
У разі, якщо пенсіонеру уже було призначено надбавку до пенсії, та він являється ветераном війни, який  нагороджений у 1947 році орденами Червоної Зірки або Червоного прапора, відповідно до нової Схеми встановлюється надбавка до пенсії у розмірі 35% від прожиткового мінімуму визначеного для осіб, які втратили працездатність, яка  до 11.10.2017 року  встановлювалася у розмірі 32%.
Аналогічні зміни відбулися з надбавками до пенсій тим, хто нагороджений орденом Жовтневої Революції або орденом Червоного прапора. Розмір надбавки з 11.10.2017 року змінився з 22% до 23% прожиткового мінімуму визначеного для осіб, які втратили працездатність. Для тих, хто нагороджений орденом Знак Пошани або орденом Дружби народів з 20% до 23% прожиткового мінімуму визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Зазначаємо, що пенсії за особливі заслуги перед Україною, які призначені до 11.10.2017 року, не перераховуються  відповідно до нової Схеми надбавок, вони підлягають перерахунку  у разі звернення особи до управління Пенсійного фонду з відповідною заявою та пакетом документів.
 
Ковельське об’єднане управління
Пенсійного фонду України
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація