Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
13 червня 2018 року
Співпраця між районною державною адміністрацією та селищними, сільськими  радами  в умовах реалізації реформи децентралізації влади  і надалі залишається конструктивною та дієвою. Відтак, враховуючи вимоги сьогодення, традиційними стали спільні наради та зустрічі, де у невимушеній атмосфері обговорюються та приймаються рішення щодо важливих питань соціально – економічного розвитку  краю.
Сьогодні, 13 червня 2018 року, голова райдержадміністрації Віктор
Козак провів  планову робочу нараду з керівниками об’єднаних територіальних громад та сільськими головами району, за участі голови районної ради Андрія Броїла, першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана,  заступника голови райдержадміністрації Аркадія Степанюка, заступника голови районної ради Олександра Пасенковського та керівників профільних  структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих територіальних підрозділів 
центральних органів виконавчої влади району. Тематика зустрічі традиційно мала різноплановий характер, який умовно можна поділити  на окремі рубрики або ж блоки  але  усі запропоновані до розгляду питання безпосередньо дотичні до діяльності і виконання повноважень об’єднаними територіальними громадами. Відтак про усе по –черзі.
«Про створення інклюзивно-ресурсного центру»
Як зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, інклюзивно – ресурсний центр створений на базі Колодяжненської сільської ради і на сьогоднішній день відбувається
відповідне оформлення  усіх правовстановлюючих документів. Також на тепер проводяться ремонтні роботи у приміщенні, котре визначене під  заклад інклюзії. Для кращого сприйняття інформації Роман Ярославич підкріпив свій виступ презентаційним матеріалом, котрий наочно демонстрував проект приміщення закладу в форматі 3-D. Під час обговорення питання щодо співфінансування територіальними громадами ремонтних робіт виникли окремі непорозуміння, які під час зустрічі фактично владлось з’ясувати. 
«Про завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо впровадження з нового навчального 
року освітнього простору «Нова Українська школа»
За інформацією начальника відділу освіти райдержадміністрації Ірини Ревейчук упровадження Нової української школи розпочнеться з набору до першого класу в 2018 році. Тому на часі укомплектування класів необхідними меблями, засобами, технікою та пристроями. Об’єднані територіальні громади мають виділити відповідні кошти, що передбачені співфінансування освітнього проекту та активними темпами розпочати процедуру  закупівель необхідного приладдя, аби вкластись у встановлені терміни, тобто до 1 вересня цього року.
«Про деякі питання надання пільг на проїзд усіма видами
транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах»
В контексті означеної тематики начальник управління соціального захисту населення Олена Давидович інформувала, що Кабінет Міністрів України на засіданні 14 березня ухвалив рішення про монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських і міжміських маршрутах. Фінансування витрат на це  має відбуватись за рахунок місцевих бюджетів. Відтак, обговоривши дане питання, як результат  було вирішено розпочати діалог з перевізниками та пільговиками в контексті означеної тематики.
«Про заготівлю другорядних лісових ресурсів»
Юлія Киричок, головний спеціаліст відділу економіки, інвестицій та розвитку інфраструктури управління регіонального розвитку райдержадміністрації акцентувала увагу присутніх, що стартував сезон заготівлі лісових дарів, передусім чорниці. Загалом процедура оподаткування, обсяги лімітів виділених для Ковельського району не змінились. Головне завдання керівників ОТГ  налагодити співпрацю із заготівельниками другорядних лісових ресурсів, аби отримати наповнення місцевих бюджетів від впровадження  на підвідомчих територіях такої діяльності. В обговоренні цього питання взяли участь і представники
лісогосподарських підприємств району.  Варто зазначити, що діалог в даному напрямку розпочала Велицька сільська рада об’єднаної територіальної громади. 
«Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність ОТГ»
За словами Андрія Олексюка, начальника міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру в області з 1 лютого 2018 року  Держгеокадастр розпочав   передачу земельних ділянок  сільськогосподарського призначення  державної власності  у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам, що дасть можливість  раціонально та ефективно розпоряджатись 
земельними ресурсами,  чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.  Загалом, за результатами проведення інвентаризації у Ковельському районі, трьом об’єднаним територіальним громадам було передано 54 тис. 802, 4 га земель, зокрема: Колодяжненській ОТГ – 123 земельні ділянки  площею 1917, 7 га, Поворській ОТГ – 157 земельні ділянки (1956,6 га)  і Дубівській ОТГ – 102 земельні ділянки загальною площею 928,2 га. Наразі триває підготовка для передачі земель Велицькій та Голобській об’єднаним територіальним громадам,
 опісля  - Люблинецькій ОТГ.
«Про стан військового обліку в селищних, сільських радах»
В контексті вищевказаної тематики  Сергій Гладун, військовий комісар Ковельського ОМВК, по – військовому чітко  з дотриманням строків і вимог чинного законодавства,  озвучив ключові завдання для представників  органів місцевого самоврядування району. 
З поміж іншого  під час наради  були обговорені не менш важливі 
питання сьогодення, зокрема: щодо сприяння органів місцевого самоврядування у реалізації окремих принципів внутрішньої та інформаційної політики на теренах району, щодо питань бюджетування територіальних громад, поводження з твердими побутовими відходами та налагодження механізму вивезу та утилізації  сміття з території району, про стан та перспективи ремонту доріг на території району, щодо переліку об’єктів  внесених до Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020, подальші перспективи реалізації на території району реформи децентралізації влади та окремих аспектів розвитку сільської медицини.
В підсумку варто зазначити, що такий вид спілкування з представниками органів місцевого самоврядування, це гарний засіб  у невимушеній атмосфері  обговорити усі питання та проблеми територіальних громад району, а інколи і ухвалити кардинальні рішення. 
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації  
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація