Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
13 лютого 2018 року
Сьогодні, 13 лютого 2018 року, відбулася перша від настання нового року  нарада, що стосується інвестиційних проектів, програм, їхнього фінансування, і котру традиційно проводить заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук у відеоселекторному режимі. До заходу долучився перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман. Упродовж року на обласному рівні відслідковують етапи освоєння коштів на місцях на виконання засад регіонального розвитку, що декларується на державному рівні.
Цього дня до порядку денного, окрім сформованого традиційного переліку, було внесено питання, що стосується реалізації на регіональному рівні президентської ініціативи щодо якісної медицини на селі, у рамках новоприйнятого закону . Та про все – по черзі. 
Першим доповів заступник начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації – начальник планово-технічного відділу управління Станіслав Наумчик. Посадовець повідав про підготовку в 2018 році інвестиційних проектів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Відтак, за згаданим джерелом фінансування, на потреби Волині виділено на 70 % більш коштів, ніж торік. Станіслав Сергійович окреслив напрямки, котрі є пріоритетними у фінансуванні, зупинився на видах профінансованих проектів упродовж останніх років. Сергій Кошарук, у свою чергу, повідомив, що показник освоєння коштів державного фонду регіонального розвитку минулоріч – 90,7% . Тим не менше, на території області є три об’єкти, фінансування котрих відбувалося ще в 2015-2016 роках, але які досі не здані в експлуатацію. Тож заступник голови облдержадміністрації розпорядився з’ясувати, у чому проблема і доповісти на наступній нараді.
Наступним прозвучало питання реалізації у 2017-2018 роках інвестиційних програм і проектів розвитку,  які здійснюються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Як відомо, кошти, що виділені за згаданою статтею видатків, є перехідними, відтак – не повертаються у Державний бюджет укінці року, а освоюються на місцях із настанням наступного. Зі спрямованих на Волинь більше 193 млн. грн. торік освоєно 163 млн., решту коштів освоять, відповідно, вже цього року. Стосовно проектів, поданих попередньо в облдержадміністрацію із районів та ОТГ, задля подальшого їх розгляду на міністерському рівні, фахівці управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації зауважили, що майже половина із них не відповідає вимогам, зокрема – відсутня проектно-кошторисна документація. Сергій Кошарук рекомендував привести проекти  у належний стан, інакше можна втратити можливість їх реалізації.
Микола Томчук, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, розповів про наміри щодо використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Зазначив, що цьогоріч із цією метою на нашу область спрямовано 103 млн. 875 тис. грн. Розподіл коштів відбувається з огляду на площу ОТГ та кількість населення. Відтак в документах частини громад були вказані неправильні цифри площ території, через що наразі відбувається перегляд фінансування. На території Ковельщини, зокрема, була внесена у проект площа Поворської ОТГ у межах 246 кілометрів квадратних, а за точними даними – становить 297 кілометрів квадратних.
Сергій Дмитрович наголосив на тому, що перелік поданих ОТГ проектів має бути повним, аби фахівці профільних відомств облдержадміністрації могли чітко виокремити ті, що відповідають засадам регіонального розвитку. Вкотре згадали про райони Волині, реформа децентралізації влади у яких так і не розпочалася.
- Вони втрачають можливості для розвитку своєї території, - резюмував Сергій Кошарук і додав, що про причини бездіяння на згаданій ниві представники органів місцевої влади, ймовірно, доповідатимуть уже на столичному рівні.
Інформацією стосовно опрацювання пропозицій та підготовки запитів на фінансування природоохоронних заходів у 2018 році за рахунок коштів державного фонду охорони навколишнього середовища поділився начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Новохатський. Серед озвученого – конкретні проекти, що стосуються каналізування, реконструкції полігонів, очисних систем, придбання спецтехніки тощо.
Як відомо, на території держави діє бюджетна програма «Будівництво футбольних полів зі штучних покриттям у регіонах України». Тож про її реалізацію на теренах області розповіла заступник начальника відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Тетяна Грицук. Згідно програмі, на Волині передбачено будівництво 6 полів зі штучним покриттям. Зокрема - спортивний майданчик зі штучним покриттям в ОНЗ «Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів» на території Люблинецької ОТГ. 
У селекторному режимі заслухали голову Маневицької райдержадміністрації Андрія Линдюка, котрий доповів про об’єкти, що реалізовуватимуться у 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.
Насамкінець проінформував начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Посадовець зазначив, що у 2018 році на сільську медицину області передбачено 37,9 млн. грн. Для визначення першочергових потреб сільського населення у сфері медицини, визначення напрямків реалізації виділених коштів було створено відповідну робочу групу. Попередньо йшлося про придбання для кожного району автомобілів швидкої медичної допомоги, та, за словами начальника управління охорони здоров’я, згадане питання нині на стадії обговорення. 
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація