Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
14 листопада 2017 року
Правильно сформована звітність – запорука вірно розрахованої пенсії та інших соціальних виплат.
 
Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-IV для призначення чи перерахунку пенсії використовуються відомості «Облікової картки застрахованої особи» починаючи з липня 2000 року. До картки вносяться відомості про офіційне місце роботи особи, дати прийому та звільнення з роботи, заробітна плата, страховий стаж та відомості про роботу на пільгових підставах.
 
Інформація до облікових карток надходить із щомісячної звітності роботодавців та з річної звітності фізичних осіб-підприємців. І саме від того, наскільки правильно сформована звітність, залежить достовірність інформації про застрахованих осіб, що використовується не тільки для пенсії а також для інших соціальних виплат.
 
Тому дуже важливо не припускатися недостовірних відомостей та помилок у звітності а також правильно і вчасно проводити їх виправлення. 
Для різних помилок у звітності ЄСВ встановлено різні способи їх коригування. Наказом Міністерства фінансів України №441 від 11.04.2016 року «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено порядок виправлення помилок у «Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів».
Якщо помилки у звіті Д4 виявлено, коли строк подання звіту не минув, то можна до закінчення строку повторно сформувати і подати його — останній поданий звіт вважатиметься чинним. При цьому необхідно пам’ятати, що не можна подавати тільки окремі таблиці з виправленими даними за поточний звітний період, тоді весь звіт вважатиметься не поданим.
 
Якщо ж строк подання звіту минув, виправлення  потрібно проводити залежно від виду помилки.
У разі, якщо страхувальник взагалі не подав звіту, або звіт надійшов із помилкою завантаження (що вважається неподаним звітом), за попередній звітний період, то в поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого ЄСВ застрахованим особам за попередній звітний період. Відповідно – застраховані особи втрачають місяць страхового стажу та заробіток.
 
Також важливе значення для зарахування стажу, має відображення в звітності початку та закінчення трудових відносин роботодавця із працівником, періоди декретних лікарняних та перебування у відпустці по догляду за дитиною. Оскільки ці умови відіграють важливу роль при визначенні необхідності проведення доплати до мінімального ЄСВ.
При уважному складанні звітності, роботодавець уникає проблем і для себе і для працівників. Помилки в персональних даних застрахованих осіб можуть вплинути на пенсійний стаж і розмір пенсії працівника, тому не варто зволікати із виправленням виявлених помилок у звітності.
 
Ковельським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України розроблено чіткий порядок дій страхувальника у разі виявлення ним тих чи інших типів помилок та порядок їх корегування, тому радимо завчасно за роз’ясненнями звертатись до фахівців управління за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, б.101, 2-й поверх, каб.1,2, або за телефонами – 528-21 та 512-29.
 
Ковельське об'єднане управління
Пенсійного фонду України 
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація