Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
19 квітня 2017 року
Сімнадцять дитячих незабутніх вражень…
Як ми вже повідомляли у Ковельському районі Великдень святкувала група дітей з Нікольського району Донецької області. Візит школярів на Ковельщину відбувся в  рамках проекту «Схід і Захід разом!»  з ініціативи народного депутата України Дмитра Лубінця,  за організації та підтримки керівництва  району. Діти, що завіти на Ковельщину були переможцями конкурсу на краще фото чи селфі у національному костюмі та гасло про Ковельщину і Волинь. Ось деякі з них: «Де на заході сонце сідає, добрим серцем зігріта земля. Ковельщина на мене чекає, Ковельщина – родина моя», «Веселі, творчі, талановиті в Україні усі діти. Хочем друзів більше мати, щоб разом всім заспівати про Волинь і про Донбас, Ковельщина, їдемо до вас»… 
Сімнадцять дітей  та  супроводжуючий їх педагог  Олена Самойлік три дні жили у звичайних
сільських сім’ях, де мали можливість побачити природу нашого краю, побут та звичаї, національні та релігійні традиції підготовки та святкування Великодня, побувати в місцевих храмах. Щодо вражень від такого відпочинку, то їх чимало, але відрадно те, що всі вони позитивні. Ось кілька прикладів:
Поліна Мадина, учениця сьомого класу, наймолодша з дітей делегації, боязлива і сором’язлива дівчинка, жила в одній із сімей у селищі Люблинець. Ще на пероні вокзалу було помітно, що вона  нервує та вже сумує за своїми рідними. А ось Поліна вже прощається з родиною в якій гостювала Пасхальні свята, як недивно  плачуть усі: дівчинка, вражена гостинністю і щирістю  та батьки, які зустріли її як доньку, 
організували змістовний та цікавий відпочинок, екскурсії по містах Ковель та Луцьк, прогулянки по селищу. Всі разом прикрашали паску, фарбували крашанки. Дівчинка вперше побувала на Пасхальному Богослужінні.  Поліні сподобалася Ковельщина, особливо краєвиди, вона знайшла нових друзів, які стали для неї дуже близькими і за якими  сумуватиме. 
Іще одна родина із селища Люблинець зголосилась та взяла до себе на Великодні свята дівчинку зі Сходу – Ліку Голіадзе, ученицю одинадцятого класу. Серед яскравих  вражень – прогулянки у місті Ковель, у селищі, особливі спогади від перебування в соборі Успіння Присвятої Богородиці, що у Володимир – Волинському. Про родину, в якій жила Ліка, каже, що це веселі,  щирі та доброзичливі люди, їхати додому дівчинка не хотіла і на запитання чи є ця сім’я тепер її друзями, Ліка впевнено відповіла: «Це не просто друзі, це моя нова родина!».
А ось Ангеліна Солдатенко, яка гостювали в селі Доротище, говорить, що найбільше її вразило  звучання церковних дзвонів, будучи в Пасхальну ніч у місцевому храмі вона, як і всі прихожани,  просила у Бога миру для неньки України.  
Марія Акрибай, учениця восьмого класу, усі три дні жила в одній з родин села Тойкут. В цій
сім’ї, як каже сама дівчинка, вона знайшла подругу Дашу, людину, яка стала близькою їй по духу, яка розуміє її з півслова. Маша мріє приїхати на Ковельщину іще і обов’язково  в цю ж родину.
В селі Дубове  гостювало четверо дівчаток зі Сходу, одна з них Оленка Голуб, яка вирізнялась з усіх дітей, тим, що  приїхала на Ковельщину в українському віночку. Олена дуже довго розповідала про свій відпочинок, про нових друзів, позитивні враження і про насичену програму перебування  в  цій родині. Емоційно вона намагалась розповісти про все: про кожну хвилинку,   і як не дивно, щораз вона називала   дядю  Рому татом,  а  тьотю Люду мамою.
Це маленька частинка  вражень дітей зі Сходу від відпочинку у сім’ях району, яких зрештою не можливо передати словами. Загалом,  діти вражені гостинністю та доброзичливістю наших людей, вони милувались нашими краєвидами. Як кажуть самі діти, що у нас дуже зелено, особливі спогади залишились у школярів  від місцевих традицій святкування Великодня, від перебування у Божих  храмах, вони вдячні, що жили саме в сільських сім’ях, адже таким чином порівнювали із своїм побутом, який до речі дуже схожий. 
У вівторок вранці діти знову зібрались в центральній районній бібліотеці, аби продовжити програму перебування на Ковельщині, тут вони прощались з сім’ями, які  вже стали для них родинами, підтвердженням цих слів були сльози прощання, стримати яких не міг ніхто. Діти обіцяли, що приїдуть знову, що будуть писати та дзвонити, а як тільки закінчиться війна чекають в гості  своїх нових друзів із Ковельщини на Донеччині.  
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 
 
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація