Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
20 березня 2017 року
Служба зайнятості – надійний партнер територіальних об’єднаних громад

Питання реформування органів місцевого самоврядування назріло вже давно. Модернізація місцевого самоврядування, як і кожна реформа, потребує своїх виконавців та глибокого розуміння від всіх дотичних сторін. Не стоїть осторонь і служба зайнятості і  й активно налагоджує роботу з територіальними громадами, що утворилися давно та з тими, які тільки починають своє існування.
Нещодавно директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак провела робочі зустрічі з очільниками Люблинецької та Дубівської об’єднаних територіальних громад для обговорення проблемних питань ринку праці місцевості та шляхів подальшої співпраці .
Люблинецька об’єднана територіальна громада, утворена в квітні 2016 року. До складу її входить  9 населених пунктів, з  центром громади у смт. Люблинець. Найбільшу частку в дохідній частині бюджету громади  складають надходження від 2 ринкоутворюючих  підприємств – ТзОВ «Укрдорс»та ТОВ «Негабарит-Сервіс», що забезпечують зайнятість понад 250 особам. Для потреб функціонування громади були створені Виконавчий комітет Люблинецької селищної ради та Управління гуманітарної сфери ВК Люблинецької селищної ради, на яких створені 7 та 4 нових робочих місця відповідно. На разі потребує укомплектування робоче місце «юрисконсульта». В перспективних планах – реконструкція транспортного сполучення між всіма населеними пунктами, ремонт закладів охорони здоров’я та соціальної сфери. Зі слів голови Люблинецької ОТГ Наталії Сіховської,  в рахунок державної субвенції на розвиток інфраструктури громада очікує 2 млн. гривень.
Дубівська об’єднана територіальна громада утворено в грудні 2016 року, з центром громади у селі Дубове. До складу її входить 8 населених пунктів, які мають близьке транспортне сполучення. Доходи громади складають надходження у вигляді податків від СтЗОВ «Облапське , СТзОВ «Україна», ТОВ «Рошен-Волинь», Філія ТзОВ «Північ Центр ЛТД», ТОВ «Ковельагроспецпостач», ТОВ «Галактика-Авто» та інші представники малого бізнесу, які  забезпечують частково і зайнятість мешканців громади.
Зі слів очільника громади Романа Троцюка, громада лише починає свій розвиток. Економічна та соціальна політика спрямовуватиметься на розв’язання найбільш нагальних проблем :  удосконалення рівня матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та їх оптимізація, підвищення якості надання освітніх послуг у закладах освіти, зокрема реконструкція ЗОШ у селі Вербка, удосконалення рівня організації дозвілля. На часі облаштування парку відпочинку біля обеліска Слави у с. Облапи. Триває обговорення з мешканцями громади утворення комунального господарства, що забезпечуватиме благоустрій вулиць населених пунктів та сільських кладовищ. Очікується , що до  бюджету об’єднаної  громади впродовж поточного року в рахунок  коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури надійде 2,7 млн. грн.
На сьогоднішній день, питання наведення благоустрою на вулицях сіл вирішується власними силами, а також із залученням безробітних на громадські роботи. На ці цілі в бюджеті громади  виділено 7800 гривень.
Розпочата   робота в новостворених об’єднаних громадах над подачею  заявок на участь у конкурсному відборі органів місцевого самоврядування для створення центрів надання адміністративних послуг, в яких теж свого часу будуть створені нові робочі місця.
Завдання  служби зайнятості в цій ситуації  – оперативно реагувати на виклики ринку праці,  сприяти збільшенню кількості підприємців в громадах  надаючи послуги, зорієнтовані на започаткування та розвиток власного бізнесу.
Аналогічні зустрічі відбулися керівництвом Ковельського міськрайонного центру зайнятості і в Голобській, Велицькій та Повурській об’єднаних територіальних громадах.  Громади настроєні оптимістично і свій розвиток вбачають, як функціонування самостійного багатофункціонального утворення з стійкою та збалансованою економікою, активними і взаємовідповідальними людьми, комфортним сільським середовищем, яке б забезпечувало високий рівень життя населення та сприятливі умови для суспільної та господарської діяльності.

Ковельський МРЦЗ
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація