Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
В області триває процес об’єднання територіальних громад

Об’єднання територіальних громад, що здійснюється в області в контексті загальної реформи місцевого самоврядування та децентралізації, нині відчутно зростає. Про це повідомив під час оперативної наради 17 жовтня 2016 року заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук.

Першими об’єднаними громадами в області стали: Устилузька та Зимнівська у Володимир-Волинському, Голобська і Велицька в Ковельському та Смолигівська у Луцькому районах, які з початку 2016 року перейшли на прямі бюджетні умови співпраці та отримали з Державного бюджету 26 53, 2 тис. гривень субвенції  на формування своїх інфраструктур.

Експертами офісу реформ, фахівцями і консультантами, що володіють питаннями перспективного територіального планування та територіального розвитку, представниками органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій і надалі проводяться консультації з головами сільських рад та громадськістю, ведеться роз’яснювальна робота серед населення.

Як зазначив Сергій Дмитрович, нині процес створення об’єднаних громад широко ініціюється на місцях. Так, нещодавно до облдержадміністрації надійшло 25 звернень.

– 8 вересня поточного року на сесії обласної ради схвалено внесення змін, що загалом стосуються 15-ти передбачених Перспективним планом об’єднаних територіальних громад, які розташовані на території 7-ми районів: Володимир-Волонського, Іваничівського Ковельського, Луцького, Маневицького, Турійського та Шацького. У результаті сформовано 10 нових об’єднань, – повідомив Сергій Кошарук.

Окрім того, під час сесії обласної ради схвалено і внесення змін ще до 12-ти передбачених Перспективним планом об’єднаних територіальних громад, що розташовані та території 6-ти районів: Іваничівського, Ківерцівського, Ковельського, Луцького, Любомлського та Ратнівського.

Загалом нині схвалено внесення згідно Перспективного плану щодо 27-ми об’єднаних територіальних громад. Разом із тим, в області ініціюються проведення перших виборів у новостворених громадах.

Сергій Кошарук також наголосив на необхідності запровадження на державному рівні механізму постійного моніторингу чисельності населення станом на початок наступного року за кожною адміністративно-територіальною одиницею з метою отримання об’єктивних статистичних даних щодо чисельності населення та для проведення відповідних розрахунків при виборі формату об’єднання громад та отримання державної субвенції.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація