Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
22 листопада 2013 року
ЕКОНОМІКА ВОЛИНІ У СІЧНІ–ЖОВТНІ 2013 РОКУ
Повідомлення Головного управління статистики у Волинській області

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Виробництво промислової продукції порівняно з січнем–жовтнем минулого року зросло на 2,6% (в Україні – зниження на 5,2%). За темпами зростання промислової продукції Волинь посіла 6 місце в державі.
У переробній промисловості, яка серед видів діяльності є пріоритетною, ріст відбувся майже в усіх видах діяльності.
Значний влив на зростання обсягів в цілому, мало нарощення випуску продукції машинобудування, у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (на 3,3–8,2%).
З початку року підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 8,2 млрд. грн., в розрахунку на одного жителя області 7,9 тис.гривень.  

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


З початку року, за розрахунками, продукції сільського господарства вироблено на суму 5,8 млрд.грн. (у постійних цінах 2010р.). З них 4,1 млрд.грн. (69,9% загального обсягу) – господарствами населення, 1,7 млрд.грн. (30,1%) – агроформуваннями. Приріст виробництва становив 2,4%, у т.ч. в аграрних підприємствах – 9,7%. В господарствах населення, за рахунок нижчого урожаю картоплі та овочів, виробництво продукції скоротилось на 0,5%.
Господарствами усіх категорій одержано 879,3 тис.т зерна (у початково оприбуткованій вазі), що на 3,7% більше, ніж на початок листопада 2012р. Сільськогосподарськими підприємствами намолочено 419,9 тис.т (на 2,7% більше), господарствами населення – 459,4 тис.т (на 4,6% більше). Збільшення виробництва зерна зумовлено зростанням середньої врожайності зернових культур на 6,2%. У середньому з 1 га обмолоченої площі одержано по 34,5 ц зерна (на 2,0 ц більше, ніж торік), у т.ч. в аграрних підприємствах – 41,7 ц (на 5,0 ц більше), господарствах населення – 29,7 ц з 1 га (на 0,3 ц більше).
У тваринництві реалізовано на забій 108,8 тис.т худоби та птиці (на 12,3% більше минулорічного), вироблено 415,5 тис.т молока (на 0,1% більше) та 176,3 млн.шт. яєць (на 1,3% менше).
За розрахунками, на 1 листопада 2013р. поголів’я усіх видів худоби та птиці становило: великої рогатої худоби – 202,6 тис. голів (на 0,1% більше, ніж на 1 листопада 2012р.), у т.ч. корів – 123,6 тис. голів (на 0,4% менше), свиней – 319,5 тис. голів (на 2,4% більше), овець та кіз – 16,8 тис. голів (на 1,8% більше), птиці – 8,2 млн. голів (на 16,4%). На початок листопада населенням утримувалось 66,5% загальної чисельності великої рогатої худоби (торік – 65,3%), у т.ч. корів – 77,6% (77,2%), свиней – 76,0% (76,5%), овець і кіз – 94,6% (95,2%), птиці всіх видів – 46,9% (54,0%).
Загальний обсяг реалізованої сільськогосподарськими підприємствами власно виробленої продукції за січень–жовтень 2013р. порівняно з відповідним періодом 2012р. збільшився на 7,8%, у т.ч. продукції тваринництва – на 15,6%, а обсяг продукції рослинництва зменшився на 2,7%.
Середні ціни продажу аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами за всіма напрямами реалізації за січень–жовтень 2013р. порівняно з відповідним періодом 2012р. знизились на 0,1%.
 
БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Підприємства виконали будівельні роботи на суму 473,2 млн.грн. Індекс будівельної продукції у січні–жовтні порівняно з відповідним періодом минулого року становив 86,8%.
На зниження індексу будівельної продукції вплинуло зменшення обсягів будівництва інженерних споруд та будівель, зокрема нежитлових. Водночас зросло будівництво житлових будівель.
Більше половини загальнообласних обсягів будівельних робіт виконали публічні акціонерні товариства «Луцьксантехмонтаж №536»,  «Волиньобленерго», державне підприємство «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська»,  приватне підприємство «ВВС», товариства з обмеженою відповідальністю  «Житлобуд–2», «Луцькспецбуд», «Луцька дорожна ПМК», «Луцькавтодор–сервіс», «Західелектромонтаж», монтажне підприємство «Електросервіс», приватне акціонерне товариство «Луцький домобудівельний комбінат», Волинське управління ЗАТ «Електро».   
Будівельники м. Луцька та Луцького району виконали понад 73% усіх будівельних робіт.

ПРИЙНЯТТЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ
ОБ’ЄКТІВ І ПОТУЖНОСТЕЙ


За січень–вересень 2013р. прийнято в експлуатацію 953 квартири загальною площею понад 127 тис.м2. В основному житлове будівництво здійснювалось індивідуальними забудовниками. Ними прийнято в експлуатацію майже 85% у загальнообласному обсязі введеного житла.
Обсяги прийнятого в експлуатацію житла зросли порівняно з відповідним періодом минулого року у м.Володимирі–Волинському,  Локачинському, Ківерцівському, Іваничівському, Любомльському, Рожищенському районах.
Значною була частка прийнятого житла у м.Луцьку та Луцькому і Ківерцівському районах.
У сільській місцевості прийнято в експлуатацію 450 квартир, у міських поселеннях – 503. Середній розмір квартири становить 134 м2 загальної площі, при цьому в сільській місцевості – 157 м2, у міських поселеннях – 114 м2.
Крім того, прийнято в експлуатацію дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, відповідно, на 295 місць і 564 учнівських місця, амбулаторно-поліклінічні заклади на 34 відвідування за зміну, центр творчості для дітей та юнацтва, водно-оздоровчий профілакторій.
Прийнято в експлуатацію ряд виробничих об’єктів та потужностей, серед яких потужності з виробництва хлібобулочних та столярних виробів, санітарно-гігієнічної продукції, виробів з картону, торгівельні підприємства, автомобільні заправні станції, склади, приміщення для птиці, зерноочисно-сушильні пункти тощо. Зросла протяжність ліній електропередачі, мереж газифікації, каналізації, теплопостачання.

ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ

За січень–вересень 2013р. в економіку області іноземними інвесторами вкладено майже 2,6 млн.дол.США прямих інвестицій (акціонерний капітал). Загальний обсяг інвестицій з початку інвестування становив понад 382 млн.дол., або в середньому 369 дол. на одного жителя області.
Іноземні інвестиції здійснювали партнери з 39 країн світу. Основними країнами–інвесторами були Кіпр, Вірґінські Острови (Британські), Швеція, Польща, на які припадає майже 77% загального обсягу.  
Найбільше інвестицій отримали господарюючі суб’єкти міст Луцька,  Нововолинська та Ковельського і Луцького районів. У вказані регіони спрямовано понад 92% всіх інвестицій.
Прямі іноземні інвестиції надійшли на 282 підприємства області. Більше половини внесеного з початку інвестування іноземного капіталу зосереджено на промислових підприємствах, зокрема, на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності, виробництва машин і устаткування, виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів.

ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК

Підприємствами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) перевезено 3,4 млн.т вантажів, що майже на рівні минулого року.
Всіма категоріями перевізників (крім залізниці) перевезено 91,1 млн. пасажирів, що на 6,1% менше, ніж за січень–жовтень 2012р., у т.ч. автомобільним транспортом – 76,7 млн.осіб, решта – міським електричним.
Підприємства пошти та зв’язку у січні–вересні надали телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг на 438,3 млн.грн., з них 310,7 млн.грн. – населенню. Загальна вартість наданих послуг (у порівнянних цінах) проти січня–вересня 2012р. зменшилась на 1,1%. Найбільші доходи отримані від мобільного (59,1% загального обсягу) та міського телефонного (13,0%) зв’язку.

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ

Обсяг експорту товарів у січні–вересні 2013р. порівняно з відповідним періодом минулого року зменшився на 0,9% і становив 457,5 млн.дол.США, імпорту – відповідно зріс на 18,4% і 864,2 млн.дол. Від’ємне сальдо склало 406,7 млн.дол. проти від’ємного 271,1 млн.дол. торік.
Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами 95 країн світу.
Основними ринками збуту і купівлі товарів були країни Європейського Союзу, на які припадало 58,7 % загального обсягу експорту та 78,4% – імпорту. Частка країн СНД в експорті становила 39,1% обсягу, в імпорті – 14,3%.
Підприємства області відправляли переважно електричне обладнання, механічні пристрої, деревину і вироби з неї, меблі, автобуси, пластмаси, полімерні матеріали, текстильний одяг, папір та картон, насіння і плоди олійних рослин, казеїн, молочну та м’ясну продукцію. Одержували – засоби наземного транспорту, крім залізничного, нафтопродукти, пластмаси, полімерні матеріали, електричне обладнання, механічні пристрої, чорні метали та вироби з них, деревину та вироби з неї, добрива, м’ясо і субпродукти.
Найбільші обсяги, як експорту, так і імпорту товарів здійснювали підприємства обласного центру, Луцького району та міст обласного значення.

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ПОСЛУГАМИ

У січні–вересні обсяг експорту послуг у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 8,1% і склав 44,1 млн.дол.США, імпорту – відповідно на 3,4% і 21,8 млн.дол.
Підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами 92 країн світу.
Найбільшими споживачами послуг залишилися підприємства Австрії, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Білорусі, найвагоміші імпортні послуги отримані з Польщі, Німеччини, Панами, Швеції, Швейцарії, Російської Федерації. Серед експортованих переважають послуги з переробки матеріальних ресурсів та транспортні послуги. Структуру імпорту формують послуги, пов’язані з подорожами, транспортні, роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності, ділові та послуги з ремонту та технічного обслуговування.
 
ВНУТРІШНЯ ТОРГІВЛЯ

Оборот роздрібної торгівлі (включає роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами-підприємцями) становив 14,2 млрд.грн., що на 12,3% більше обсягу січня–жовтня 2012р.
Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) зріс проти минулорічного на 0,7% і склав 382,1 млн.грн.
Через мережу автозаправних станцій, що налічує 165 одиниць, продано населенню світлих нафтопродуктів, скрапленого та стисненого газу для автомобілів на 1,4 млрд.грн., що на 0,5% більше, ніж торік.

ЦІНИ І ТАРИФИ

За даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін в країні у жовтні становив 100,4%, з початку року¬ – 99,8%, на Волині – відповідно 100,2% та 99,1%.
На споживчому ринку області у жовтні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 0,2%. Серед продуктів харчування найбільше подорожчали яйця (на 13,8%). Підвищились ціни на овочі, сало, сметану, молоко, масло, сир і м'який сир (творог), кисломолочну продукцію на 4,1–1,8%. В той же час спостерігалось зниження цін на соняшникову олію, крупи гречані, цукор, борошно, рибу та продукти з риби, крупи манні, кондитерські вироби з борошна, рис, фрукти, кондитерські вироби з цукру, м'ясо птиці, свинину, яловичину та телятину на 5,0–0,4%.  
Алкогольні  та  тютюнові вироби  в загальному подорожчали на  0,7%.
           
РИНОК ПРАЦІ

За даними обласного центру зайнятості впродовж січня–жовтня на обліку цієї служби перебувало 32,6 тис. безробітних волинян, з них 2,3 тис. отримали статус безробітного у жовтні. На кінець місяця пропозиція робочої сили у 7 разів перевищувала потребу в ній.
За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштовано майже 11  тис. безробітних, або третина загальної кількості, в т.ч. у жовтні 2,6 тис., серед них 29,2% – жінки, 30,4% – молодь у віці до 35 років. Найбільша частка безробітних працевлаштована у Камінь-Каширському та Іваничівському районах – близько половини, значно менша – у містах Луцьку та Нововолинську – кожен третій-четвертий безробітний.
Кількість зареєстрованих безробітних на 1 листопада становила 9,7 тис. осіб, або 1,6% населення працездатного віку, з них 6,3 тис. – міські жителі, решта – мешканці сільської місцевості.  Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття впродовж жовтня п.р. склала 8,5 тис. осіб. Середній розмір виплаченої допомоги становив 982 грн. кожному безробітному, що дорівнює 85,6% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1147 грн.).
 
ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ
Станом на 1 жовтня, за оцінкою, на Волині налічувалось 1041,6 тис. жителів. Завдяки міграційному та природному приростам чисельність населення за дев’ять місяців зросла на 1,6 тис. осіб.
У січні–вересні народилось майже 11,0 тис. дітей або в розрахунку на кожну 1000 жителів 14,1 малюка (торік, відповідно, 11,6 тис. дітей або 14,9‰). Серед регіонів України показник народжуваності є вищим лише на Рівненщині та Закарпатті (14,8 та 14,3). На Волині найбільше малюків з’явилось на світ у Камінь–Каширському, Ківерцівському та Ратнівському районах (у середньому по 17,9–16,7 дитини на 1000 жителів), а найменше – у м.Володимирі–Волинському (10,0‰).  
З початку року пішло з життя 10,2 тис. осіб або в середньому по 13,1 померлих на кожну 1000 жителів (торік – 10,3 тис. осіб або 13,2‰). Найнижча смертність населення залишається в обласному центрі (8,9‰).
Міграційний рух населення відбувся з позитивним сальдо 0,8 тис. осіб. Число прибулих перевищило кількість вибулих у 13 регіонах області. На територію Волині з інших областей та інших держав прибуло 4,2 тис. осіб, а вибуло 3,4 тис. громадян. Водночас 7,5 тис. волинян змінили місце проживання у межах області.
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація