Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
27 грудня 2018 року
Сьогодні, 27 грудня 2018 року, під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана відбулось чергове засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. В засіданні взяв участь заступник голови районної ради Олександр Пасенковський.
Про страхувальників, які нарахували заробітну плату застрахованим особам нижче законодавчо встановленого мінімуму доповіла Лариса Федчишина, заступник начальника відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформацій Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.
Лариса Антонівна відмітила, що за даними звітності страхувальників Ковельського району нарахування заробітної плати у жовтні 2018 року менше мінімум за умови повної зайнятості та повного робочого часу допущено 71 роботодавцем щодо 225 застрахованих осіб, що становить 9,7% загальної чисельності штатних працівників. Кількість працівників, яким нараховано заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму, постійно зменшується. Серед способів мінімізації роботодавцями витрат на оплату праці є переведення працівників на умови неповного робочого часу, укладання договорів ці вільно-правового характеру, робота керівників по сумісництву.
Начальник відділу праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Чаюк проінформувала про дотримання мінімальних гарантій з оплати праці на підприємствах Ковельського району.
За словами першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана питання  дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах, організаціях, установах району продовжує залишатися одним з важливих питань, які перебувають на контролі районної держадміністрацій.
Олена Михайлівна відмітила, що середній розмір заробітної плати по Ковельському району за ІІ квартал 2018 року складав 6553 грн., що на 16,4 % більше порівняно з аналогічним періодом 2017 року (5631 грн.) і 91,0 % середньо обласного показника за ІІ квартал 2018 року (7204 грн.). По рівню оплати праці Ковельський район займає восьме місце серед районів Волинської області. Для забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати  утворено міжвідомчу робочу групу. До складу робочої групи входять представники управлінь соціального захисту населення, регіонального розвитку та фінансів, відділів освіти та  культури райдержадміністрації, Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, Ковельської ОДПІ ГУДФС у Волинській області, Ковельського міжрайонного територіального медичного об'єднання, управління Держпраці у Волинській області.
За інформацією управління статистики у Ковельському районі у листопаді 2018 року виплатили заробітну плату у розмірі  меншому від законодавчо встановленого мінімуму працівникам закладів культури Голобської  та Колодяжненської ОТГ. Основною причиною  виплати заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімуму є виконання робіт на умовах неповного робочого часу.
Під час засідання комісії вирішила керівникам підприємств, установ, організацій різних форм власності району дотримуватись норм чинного законодавства в частині виплати заробітної плати працюючим.
Рекомендувати головам ОТГ району забезпечити проведення заходів державного контролю за додержанням законодавства про оплату праці щодо розміру мінімальної заробітної плати та у частині детінізації заробітної плати. Управлінню статистики у Ковельському районі щомісячно надавати інформацію управлінню соціального захисту населення щодо рівня заробітної плати найманих працівників в районі. Ковельському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України, за результатами проведеного аналізу, забезпечити оперативне інформування (в т.ч. голів ОТГ) та подання пропозицій щодо заслуховування керівників, які допускають порушення законодавства в частині виплати заробітної плати за повний робочий час на рівні менше законодавчо встановленого мінімуму, на засіданнях міжвідомчої робочої групи.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація