Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
4 рудня 2018 року
До уваги жителів району!
Змінено порядок надання житлових субсидій
Актуальним на сьогоднішній день залишається питання призначення та перерахунку субсидій для відшкодування  витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого палива.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018р. № 841 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329.
       У зв’язку з введенням нових правил окремим категоріям громадян необхідно звернутися за переоформленням субсидії на опалювальний період до органів соціального захисту населення (в т.ч. в об’єднані територіальні громади) та повторно подати заяву і декларацію, а саме:
- сім’ям непрацюючих непрацездатних осіб, яким субсидію в попередньому періоді було призначено на збільшену площу;
- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
- сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
- сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї;
- особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.
      У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону.
     Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.
      З 1 жовтня при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна. Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. За такими ж нормами за рішенням комісії може бути призначена субсидія, якщо у житловому приміщенні (будинку) оформлено два і більше окремих особових рахунки.
     Субсидія не може бути призначена (у тому числі за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про  стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).
Громадяни, які отримували грошові перекази із-за кордону в період, що враховується до розрахунку субсидії, зобов’язані  задекларувати суму отриманих додаткових доходів.
     Надано право комісії приймати рішення про призначення житлової субсидії у разі, коли у зареєстрованої особи домогосподарства або члена сім’ї відсутні доходи  або середньомісячний дохід менший за мінімальний і такі особи надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.
     За рішенням комісії субсидія може призначатись домогосподарствам, до складу якого входять заробітчани, у разі підтвердження легалізованими в Україні документами про набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення. Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі  «Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво».
     За більш детальною інформацією просимо звертайтеся за номерами телефонів: 59 356, 31 482, 59 427 та за адресою: м.Ковель вул. Івасюка,15 управління соціального захисту населення Ковельської райдержадміністрації.
 
Управління соціального захисту населення 
райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація