Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
29 листопада 2018 року
У 2018 році робота з питань реалізації державної політики  щодо захисту прав осіб з інвалідністю здійснювалась відповідно до Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю.
З метою створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами у 2018 році працівниками управління соціального захисту населення видано 247 направлень на підприємства для забезпечення протезно-ортопедичними виробами та ортопедичним взуттям.     
Для допомоги батькам і дітям в подоланні труднощів розвитку, опанування дітьми соціальними і побутовими навичками, розвитку їх здібностей у 2018 році 7 дітей з інвалідністю було направлено для проходження курсу реабілітації до Державної реабілітаційної  установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» та 7 дітей з інвалідністю до  Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м.Ковеля. Рішенням районної ради бюджету м. Ковеля, на оплату послуг по реабілітації дітей з інвалідністю району в центрі соціальної реабілітації, було виділено на 2018 рік кошти в сумі 10,0 тис.грн.
       Протягом 2018 року для проходження санаторно-курортного лікування направлено 24 особи з інвалідністю. Також мешканців району направляли на проходження професійної реабілітації, а саме: до Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Галичина» та до Державної реабілітаційної  установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Поділля», де особи з обмеженими можливостями мають змогу набути професії оператора комп’ютерного набору. Ці заклади надають послуги з професійної реабілітації та здійснюють професійну підготовку за професіями, що відповідають стану здоров’я та функціональним можливостям особам з інвалідністю та є актуальними на ринку праці.
         У 2018 році за сприянням служби зайнятості працевлаштовано 6 осіб з обмеженими фізичними можливостями.
З державного бюджету для надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю та непрацюючим малозабезпеченим особам  у 2018 році виплачено одноразову грошову матеріальну допомогу 9 жителям району на загальну суму 6302,50 грн. Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю отримують 664 особи. З початку року профінансовано даного виду допомог на суму 12377,9 тис.грн.
        В районі діє Програма соціального захисту населення Ковельського району на 2015-2018 роки, затверджена рішенням районної  ради  від  28 листопада 2014 року № 39/14. у 2018 році для надання фінансової підтримки Ковельській міськрайонній організації Української спілки ветеранів Афганістану спрямовано 3,0 тис.грн., громадській організації “Ліквідатори-інваліди Чорнобиля”–3,0 тис.грн., громадській організації «Ковельська територіальна первинна організація Українського товариства сліпих»-3,0 тис.грн., Ковельській районній організації ветеранів України-3,0 тис.грн., громадській організації «Спілка батьків дітей-інвалідів та дітей з особливими потребами “ДИВО”-3,0 тис.грн., громадській організації «Добродія в дії осіб з інвалідністю» -5,0 тис. грн.             
       В районі постійно проводиться поглиблений аналіз причин захворювання населення із стійкою втратою працездатності, а також проводиться аналіз надання невідкладної медичної допомоги, медичне консультування особам з інвалідністю, у тому числі тим, що проживають у сільській місцевості. Постійно проводяться профілактичні огляди дітей дошкільного віку та учнів загальноосвітніх навчальних закладів, консультування батьків з питань профілактики і раннього виявлення у дітей вад розвитку. На особливому контролі створення та забезпечення необхідних умов для надання професійної допомоги жінкам з інвалідністю у жіночих консультаціях.
У районі забезпечено планування реабілітаційних заходів та складання індивідуальних програм реабілітації дітей з вадами розвитку та забезпечено надання комплексу медичних послуг дітям з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації.   
      Працівниками відділу соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проводиться просвітницька робота серед молоді щодо репродуктивного здоров'я та планування сім'ї. Також здійснено 6 початкових оцінок потреби дитини та її сім’ї, де проживають особи з інвалідністю.
До Міжнародного дня людей з інвалідністю в закладах загальної середньої освіти Ковельського району буде проведено:
        -    загальношкільні лінійки «Що потрібно людині для щастя», «Може зламатися тільки тіло, але дух-ніколи» (ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Дроздні, ЗЗСО І.ІІ ст. с. Білашів);
       -   виховні бесіди «Можливості обмежені – здібності безмежні» (ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Любитів, ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Гішин);
       -    уроки доброти «Дивіться на нас, як на рівних» ( ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Білин, ЗЗСО І-ІІ ст. с. Рокитниця);
       -    виховні бесіди « Допомога людям з обмеженими можливостями» (ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Дроздні, ЗЗСО І-ІІ ст. с. Доротище).
8 листопада 2018 року в Голобському освітньому окрузі проходило виїзне засідання Інклюзивно-ресурсного центру, де фахівці мали змогу надати  консультацію батькам, вчителям, та провести корекційно-розвиткову роботу з дітьми.
           У вересні 2018 року для заступників з навчально-виховної роботи, асистентів вчителів в інклюзивних класах, практичних психологів закладів загальної середньої освіти була проведена директором ІРЦ Демчук Тетяною Михайлівною інструктивно-методична нарада «Особливості організації навчально-виховного процесу для дітей з особливими освітніми потребами у 2018-2019 році».
 
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація