Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
25 жовтня 2018 року
25 жовтня на базі Ковельського району відбулося кущове виїзне навчання, семінар «Роль старости у процесі розвитку об’єднаних територіальних громад (7-12 років успіху) для старост ОТГ Ковельського, Любомльського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського, Шацького районів».
Захід був ініційований Волинським Центром розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.
З вступним словом до присутніх виступив директор Волинського ВП ЦРМС Анатолій Пархом’юк. Він розповів, що більшість волинських очільників старостинських округів - це виконуючі обов’язки старост. Лише сім старост на Волині - обрані. Більшість їх  набудуть широких повноважень і обов'язків після виборів до органів місцевого самоврядування 2020 року, як це передбачено Законом “Про місцеве самоврядування”. Тому поки що,  зауважив Анатолій Пархом'юк, виконувачі обов'язків старост мають можливість напрацьовувати напрямки своєї роботи та вивчити кращий досвід тих громад, які були створені одними з перших, і їх старости вже налагодили ефективну систему діяльності, щоб розуміти свої повноваження, знати свої права і могти їх захищати.
За словами директора волинського ЦРМС, староста - це не просто посадовець, а той, хто вболіває за свою територію. Він закликав під час тренінгу систематизувати свої знання про старост і, можливо, пізніше, пояснити деякі моменти головам об’єднаних територіальних громад.
Про співпрацю Ковельського міськрайоннго центру зайнятості з селищними, сільськими радами району розповіла заступник директора центру зайнятості Світлана Горпинко. Ковельський район презентував заступник голови районної ради Олександр Пасенковський.
Під час заходу радник з муніципальних послуг Волинського ВП ЦРСМ Петро Лавренюк прочитав лекції на тему «Поліпшення надання адміністративних послуг громаді», «Встановити корисні та продуктивні зв’язки з сусідами. Міжмуніципальне співробітництво».
Як налагодити конструктивну співпрацю з громадськістю та представити унікальність території, пояснила радник з комунікацій Волинського ЦРМС Олена Кузьмич. Також у своєму виступі вона торкнулася теми брендування, логотипів та слоганів.
Про долучення громадян до бюджетної участі та практику партисипативних бюджетів повідомив радник з місцевих фінансів Волинського ЦРМС Анатолій Матвіюк.
Під час семінару старости дізналися про своє місце в системі місцевого самоврядування, правові засади діяльності. Передовсім старостам нагадали, що вони - представники старостинських округів, посадові особи місцевого самоврядування і завдяки тому, що вони є членами виконкому, можуть впливати на його рішення.
Учасники семінару розповіли про свої очікування від семінару та виклики, які виникають у їхній роботі.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація