Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
24 жовтня 2018 року
Сьогодні під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Савченква, за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та її апарату, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в області відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації у відеоселекторного режимі. У Ковельській студії відеозв'язку учасниками наради були: голова районної ради Андрій Броїло, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, заступник голови райдержадміністрації Аркадій Степанюк  та начальник окремих управлінь, відділів райдержадміністрації, голови ОТГ.
Під час засідання учасники колегії, згідно з визначеним порядком денним, розглянули низку питань.
Про результати підготовки підприємств, житлового фонду, установ та організацій, що відносяться до відповідної сфери управління, до безаварійної роботи в осінньо-зимовий період  2018-2019 року проінформував директор департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Пиріг. Андрій Степанович зазначив, що департаментом регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації на постійній основі здійснюється моніторинг обсягів фактичного споживання природного газу та стану розрахунків за спожитий природний газ.
Теплопостачальними підприємствами області у січні-жовтні 2018 року спожито 63,9 млн. куб. м газу вартістю 405,8 млн. грн., оплачено 503,4 млн. грн., або 124 %. Але, частину платежів зараховано в рахунок погашення боргу минулих років 178,9 млн. грн., через що рівень розрахунків знизився до 80 %.
За транспортування та розподіл газу в 2018 році нараховано 60,7 млн.грн.  сплачено 86,3 млн.грн., або 142,2%, заборгованість  662,6 тис. гривень.
Головою облдержадміністрації видане розпорядження від 28 вересня 2018 року №633 «Про початок опалювального сезону 2018-2019 року».
На період проходження опалювального сезону 2018 - 2019 років в області та містах обласного значення створені аварійно-диспетчерські служби.
Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрй Горбенко доповів про підсумки роботи галузі агропромислового комплексу області за 8 місяців 2018 року. Виконання державних програм підтримки агропромислового комплексу. Запобігання рейдерству в агропромисловому виробництві.
Юрій Мефодійович у своєму виступі відмітив, що у січні – вересні 2018 року індекс сільськогосподарської продукції порівняно із відповідним періодом 2017 року становив 105,1 відсотка. В тому числі у сільськогосподарських підприємств – 116,3 відсотка, у господарств населення – 98,5 відсотка.
За 9 місяців 2018 року сільськогосподарськими товаровиробниками усіх категорій вироблено валової продукції сільського господарства на суму 5409,1 мільйона гривень (в постійних цінах 2010 року), в т.ч. продукції рослинництва вироблено на суму 3317,7 мільйона гривень, продукції тваринництва – на суму 2091,4 мільйона гривень.
В рейтингу регіонів за підсумками 9-ми місяців область посідає 8 місце за кількістю корів та 7 місце за кількістю птиці.
За 9 місяців 2018 року господарствами всіх форм власності області реалізовано на забій 110,1 тис. тонн худоби і птиці, з них сільськогосподарськими підприємствами – 76,6 тис. тонн, господарствами населення – 33,5 тис. тонн. У січні-вересні поточного року вироблено 316,9 тис. тонн молока, з них сільськогосподарськими підприємствами – 67,1 тис. тонн, господарствами населення – 249,8 тис. тонн.
Станом на 1 жовтня 2018 року чисельність поголів'я великої рогатої худоби по всіх категоріях господарств становила 145,3 тис.гол, в т.ч. корів 93,5 тис.гол, свиней – 297,5 тис.гол, птиці – 9,3 млн.гол.
Серед семи областей поліської зони (Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Чернігівської) Волинь займає третю позицію по валовому збору зернових культур. По урожаю соняшнику - перша позиція серед областей Полісся і шоста по Україні, ріпаку – друга, кукурудзи і цукрових буряків – четверта, сої – шоста позиція по Україні.
Фінансова підтримка у поточному році здійснюється з державного бюджету через Мінагрополітики, департамент агропромислового розвитку, банки, з якими  Міністерство аграрної політики та продовольства України  підписало Меморандум про співпрацю і фінансується за п’ятьма програмами по 14 напрямках.
Волинські аграрії скористались сімома напрямками і отримали 27,9 млн грн з державного бюджету, до кінця року очікується ще 20 млн грн держпідтримки. У 2017 році – агровиробники отримали 20,6 млн. грн.
За утримання молодняка ВРХ 179 власникам ОСГ виплачено 279,9 тисяч гривень дотації. Готуються документи на виплату 4,1 млн гривень для 3153 власників тварин. За утримання 14 824 гол. корів молочного, молочно-м’ясного та м'ясного напрямків продуктивності 71 СПД виплачено 11,1 млн грн дотації.
Від агровиробників області було подано 43 заявки на відшкодування 53 одиниць техніки, вартістю 14,9 мільйона гривень (без ПДВ), виплачена компенсація складає 3,7 мільйона гривень.
Обласною комісією з питань пільгового кредитування розподілено 314,4 тис. грн як відшкодування відсоткової ставки комерційних банків трьом позичальникам за 7 кредитними угодами. Фактично компенсовано 171,8 тис.грн.
На фінансову підтримку трьох програм АПК з місцевих бюджетів передбачено 16,3 мільйона гривень, в т.ч. з обласного бюджету – 9,3 мільйона гривень, з районних бюджетів 4,7 мільйона гривень, бюджетів ОТГ 2,3 мільйона гривень.
На виконання заходів Комплексної програми розвитку галузі АПК у 2018 році передбачено 2,3 мільйона гривень з обласного бюджету. Через департамент АПР здійснюється програма пільгового кредитування - відшкодовуються відсоткові ставки за кредитами, із передбачених на напрям 97,1 тисяч профінансовано 63 тисячі гривень.
На 7 напрямків передбачено субвенцію місцевим бюджетам в сумі 1,6 мільйона гривень, із яких профінансовано 964,8 тисяч гривень.
З обласного бюджету на Регіональну комплексну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» для надання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам  передбачено кошти в обсязі 6,7 млн грн,  з них фактично надано кредити на суму 5,8 млн грн. З місцевих бюджетів передбачено 3,3 млн грн, з яких використано 2,7 млн грн. З державного бюджету передбачено 1,8 млн грн, профінансовано 1,1 млн грн. Всього за кошти обласного бюджету  надано 81 кредит, з них на придбання, будівництво/реконструкцію житлових будинків – 76 кредитів, на підключення інженерних мереж - 5 кредитів.
Про регіональну політики щодо стану об’єднання територіальних громад доповідав начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук. За словами посадовця Волинська область в загальноукраїнському рейтингу областей щодо формування ОТГ займає 5 місце. Загалом, в області утворено 41 ОТГ, з них 2 – на межі суміжних районів, що об’єднали 175 територіальних громад (42% від загальної кількості територіальних громад станом на 01.01.2015 року), якими охоплено 8944,031 кв.км площі області (44,5% від загальної площі області) та в яких пройшли перші місцеві вибори. Крім того, Центральною виборчою комісією на 23 грудня поточного року призначено перші місцеві вибори ще у 9 ОТГ області.
Водночас, розпочато процес приєднання Журавлинської сільської ради до Смідинської сільської ОТГ Старовижівського району, Буцинської та Секунської сільських рад Старовижівського району до Дубівської сільської ОТГ Ковельського району, Скірченської сільської ради Горохівського району до Торчинської селищної ОТГ Луцького району, Новочервищанської та Тоболівської сільських рад Камінь-Каширського району до Прилісненської сільської ОТГ Маневицького району, Хворостівської та Зачернецької сільських рад до Любомльської міської ОТГ Любомльського району. Однак, завершити процес приєднання вищезазначені громади зможуть лише після затвердження Кабінетом Міністрів України поданих облдержадміністрацією змін до Перспективного плану.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація