Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
9 жовтня 2018 року
Сьогодні, 09 жовтня 2018 року, у режимі відеоселекторного зв’язку, відбулося засідання вищезгаданої Координаційної Ради під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець. У районній студії участь у засідання взяв перший заступник голови районної державної адміністрації Роман Кульцман.
Зі вступним словом щодо актуальних питань з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та області до членів Координаційної Ради звернулася її голова Світлана Мишковець. Світлана Євтихіївна акцентувала, власне, на профілактичній роботі, зокрема – і серед підлітків у рамках статевого виховання.
Про виконання «Загальнодержавної цільової  програми  забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2014-2018 роки» доповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник голови КР Ігор Ващенюк. Посадовець навів загальнодержавні і обласні показники, за якими оцінюють епідемічну ситуацію, окреслив передбачені програмою заходи, а також, підсумовуючи, зазначив, що наразі є повне забезпечення медикаментами для антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованих. Головним завданням у подальшій реалізації програми є створення умов з метою виділення необхідних ліків на місцях, позаяк велика частина хворих просто не їздить за ними до обласного центру. 
Більш детально про епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в області, прогноз розвитку епідемії, основні питання профілактики розповсюдження ВІЛ серед  населення, діагностики та лікування ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД, забезпечення обстеження на ВІЛ 5% дорослого населення області розповіла Олена Макаренко, головний лікар КЗ «ВОЦПБ
СНІД», секретар Координаційної Ради. Олена Іванівна окреслила широкий спектр показників за згаданим напрямом, а також виокремила  проблемні питання. Зазначила, що щороку зменшується фінансування заходів на боротьбу з поширенням ВІЛ-СНІД за рахунок глобального фонду, тож слід передбачати окремі кошти на місцях.
Про епідемічну ситуацію з туберкульозу в області та стан виявлення хворих на туберкульоз в закладах первинної медико-санітарної допомоги – ішлося у третьому питанні порядку денного засідання Координаційної Ради, за яким доповів генеральний директор  обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Іван Низкогуз.  Посадовець наголосив на важливості фахового визначення груп ризику населення під час огляду лікарями первинної ланки медицини з метою обстеження їх на наявність чи відсутність згаданого захворювання, ширшого застосування спеціальних анкет, призначення скринінгових методів діагностики тощо.
Виконання «Стратегії Державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року», затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 року № 735 в частині впровадження  замісної підтримувальної терапії – такий зміст мало наступне питання, за яким інформував Ігор Шкаровецький, головний лікар обласного наркологічного диспансеру.                   Насамкінець, Олена Макаренко представила на розгляд членів Координаційної Ради окремі, особливі випадки реєстрації ВІЛ-інфекції у осіб, прибулих зі східних областей України, акцентуючи на співпраці за цим напрямком лікарів, соціальних працівників, поліції тощо.
Відтак, заступник голови облдержадміністрації закликала посадовців першочергово працювати над усуненням  визначених проблемних моментів за кожним із вищезгаданих напрямків.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація