Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
Конструктивно – про важливе…

Конструктивно – про важливе…

 10 вересня 2018 року на нараді із селищними, сільськими головами з актуальних питань взаємодії районної виконавчої влади з органами місцевого самоврядування, яка відбулася під керівництвом голови районної державної адміністрації Віктора Козака, обговорили також фінансування закладів освіти, культури, соціального захисту, (Територіальний центр соціального обслуговування), охорони здоров’я у 2019 бюджетному році, формування проектів місцевих бюджетів на наступний рік. Серед питань порядку денного - реалізація змін до податкового законодавства щодо збільшення ставки податку на землю державним лісогосподарським підприємствам.
Про виконання бюджету району у вересні 2018 року, завдання з виконання річних призначень та формування проектів місцевих бюджетів на 2019 рік доповіла Наталія Гайдучик, заступник начальника управління фінансів райдержадміністрації. Посадовець повідомила, що формування бюджетів відбувається за програмно-цільовим методом, а також наголосила, що настав час, коли слід розпочати створення проекту місцевих бюджетів на 2019 рік, власне, відповідну роботу вже розпочало управління фінансів райдержадміністрації.  
Про фінансування закладів освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я у 2019 бюджетному році ішлося потому, а відтак, керівники профільних структурних підрозділів райдержадміністрації окреслили ті напрямки, за якими необхідне співфінансування з бюджетів ОТГ з огляду на надання тих чи інших послуг їхньому населенню (робота методистів відділу освіти райдержадміністрації, стаціонарного відділення Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації, фахівців управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації та відділу культури райдержадміністрації тощо), адже сільські та селищні ради об’єднаних територіальних громад не мають у своїх штатах відповідних фахівців. Голова райдержадміністрації також озвучив питання подальшої роботи ПЗОіВ «Оберіг», збереження якого можливе лише за фінансової співучасті громад.
На робочу зустріч також завітали керівники лісових господарств району – директор ДП «Ковельське лісове господарство» Володимир Данилюк та керівник СЛАТ «Тур» Олександр Смаль, фахівці  Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції, позаяк у переліку питань – реалізація змін до податкового законодавства щодо збільшення ставки податку на землю державним лісогосподарським підприємствам. Як відомо, 15 серпня поточного року набув чинності п. 6 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» в частині введення податку на лісові землі, тож громади, на території яких знаходяться лісогосподарські підприємства, незабаром  розпочнуть процедуру прийняття відповідних рішень про розмір оподаткування, ставка якого на підставі нового закону може коливатися в межах від 0 до 5% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.
За словами лісівників, встановлення максимальних ставок призведе до банкрутства підприємств, тож, звернулися до селищних і сільських голів, аби громади приймали рішення про ставку оподаткування обґрунтовано і виважено.
Також прозвучала актуальна інформація, котру слід довести до мешканців району – про оподаткування за спрощеною системою діяльності так званих сімейних фермерських господарств, працівниками яких є члени сім’ї. Відрадно, що робота в таких господарствах зараховується до трудового стажу.
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації

   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація