Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
Віктор Козак презентував Індустріальний парк «Ковель» на бізнес-форумі «Волинь-Інвест 2018»
Продовженням  інвестиційного бізнес-форуму «Волинь-Інвест 2018» стала насичена програма, що складалась з трьох тематичних дискусійних платформ:
– «зеленої економіки», енергетичної ефективності, нової промисловості, логістики,  створення та функціонування індустріальних парків і логістичних центрів;
– розвитку сільського та лісового господарства;
– туризму, культурної, науково-освітньої співпраці.
Усі тематичні панелі відбувались у різних залах та мали свою аудиторію учасників. Так, модератором тематичної панелі під назвою «зелена економіка», промисловість, логістика, створення  та функціонування індустріальних парків і логістичних центрів» був експерт Волинського центру розвитку урядування Тарас Яковлев, а серед   спікерів – голова районної державної адміністрації Віктор Козак, котрий презентував
учасникам форуму  Індустріальний парк «Kovel».
Віктор Теодосійович розповів, що Ковель – це ключова точка на залізничній мапі, модернізація інфраструктури якої дасть змогу створити новий транзитний коридор. Від Ковеля розходяться залізниці в шести напрямках. Ковель – єдине в Україні місто, сполучене з Європою стандартною для країн заходу «вузькою» (1435 мм) колією. Це відкриває перед містом реальні можливості стати важливим міжнародним транспортним вузлом.  У Ковелі знаходиться залізничний пункт контролю «Ковель» через державний кордон України та Республіки Білорусь. На сьогодні, спостерігається стрімке зростання вантажопотоку між Європейським Союзом та Україною, тому Укрзалізниця реагує на цю тенденцію та розвиває нові вантажні маршрути. Через Ковель проходить низка автошляхів загально-європейського, національного та регіонального значення. 
Як зазначив Віктор Теодосійович, основною складовою індустріального парку "Ковель" є  транспортно-логістичний центр. А це в свою чергу:
- створення технологічного транспортного терміналу;
- інтеграція з міжнародними логістичними центрами;
- вдосконалення організації перевезень;
- підвищення ефективності транспортних послуг;
- створення умов для розвитку комбінованого транспортування вантажів;
- створення станції перестановки колісних пар між широкою та вузькою коліями;
- зниження екологічного навантаження на навколишнє природне середовище;
- надання повного спектру бізнес - інфраструктури та послуг для розгортання виробничої, торговельної та інших видів діяльності.
Ключові фактори для інвестування в Ковельщину Віктор Козак визначив так:
- вигідне географічне  розташування;
- потужний залізничний вузол;
- вигідне автотранспортне сполучення;
- досвід залізничної  та автотранспортної логістики;
- виробничий та трудовий потенціал;
- доступ до інженерних мереж.
Щодо земельної ділянкиит то вона максимально підходить для облаштування індустріального парку «Kovel», адже автомагістраль М07 Київ-Ковель-Ягодин прилягає прямо біля ділянки. Є прямий вихід до автомагістралі. Західна частина ділянки 
прилягає до залізничної колії сполученням Ковель-Львів.  З північної сторони на відстані близько 3 км проходить залізнична колія сполученням Ковель-Ягодин.  Наявність прилеглої міжнародної автомагістралі та двох залізничних колій (широкої та вузької) дає можливість здійснювати митне оформлення, заміну колісних пар або перевантаження на автомобільний транспорт в контейнерному терміналі Індустріального парку «Ковель» .
Загальна площа земельної ділянки 45 га. 29 га – під індустріальний парк та 16 га для облаштування паркінгу та об’єктів інфраструктури. На перспективу розглядається ще дві ділянки поруч. Одна – 16 га, друга – 20 га. Однією з переваг земельної ділянки є її приміське розташування та транспортна доступність. Віддаленість від міста близько одного кілометра.
На думку Віктора Теодосійовича не менш важливим є наявність інженерних мереж. Поряд з ділянкою проходять дві лінії
електропередач потужністю 35 кВ та одна – 10 кВ. По ділянці проходить газопровід високого тиску діаметром 159 мм.
Щодо  виробництва, які можуть бути розміщені в індустріальному парку «Kovel», то це:
- виробництва пов’язані з агропереробкою;
- виробництва деревообробки, та переробки лісової продукції;
- машинобудування орієнтоване на агропромисловий комплекс;
- виробництво теплової та електричної енергій на основі залучення нетрадиційних джерел та видів енергетичної сировини. 
"Крім об’єктів виробництва планується облаштування суспільно-ділової зони, де можливе розміщення бізнес-центрів, адміністративних та фінансових закладів, готелю та підприємств торгівлі", розповів Віктор Теодосійович.
Щодо основних форм співпраці в рамках індустріального парку «Ковель»: продаж інженерно підготовлених ділянок, будівництво під замовлення, оренда нерухомості з наступним продажем, створення спільного підприємства. Одна з можливих форм співпраці, метою якої є найбільш повне використання потенціалу кожної сторони, а також отримання максимальної економічної вигоди від спільної діяльності. 
Крім того, законодавством передбачено ряд фінансових пільг для учасників індустріального парку. Це:
- 0 ставка мита на обладнання і комплектуючі до нього, які не виробляються в Україні, та ввозяться для облаштування індустріального парку;
- 0 пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, на території яких створено індустріальний парк;
- 25% державна підтримка облаштування (підведення інженерно-транспортної інфраструктури) індустріального парку;
«В умовах жорсткої конкуренції, глобалізації та обмежень Світової організації торгівлі, Україна шукає альтернативні форми захисту власного ринку та нові можливості для розвитку промисловості. Одним з таких механізмів виступають індустріальні парки, особливо якщо врахувати, що більшість з торговельних партнерів України з успіхом їх використовують. На сьогодні в Україні склались всі умови для реалізації таких проектів. Сприяння місцевих та державних органів влади на всіх етапах розвитку індустріального парку ми гарантуємо. Тож запрошуємо до співпраці!», - резюмував Віктор Теодосійович.
По завершенню презентації експерт Волинського центру розвитку урядування Тарас Яковлев звернувся до Віктора Козака з таким запитанням: «Вікторе Теодосійовичу, Ви 
презентували проект, який буде в перспективі знаходитися на території об’єднаної територіальної громади. Сьогодні Україна переживає одну і найбільш масштабних і, на мою думку, ефективних реформ,  це реформа децентралізації влади і  натепер проходить механізм передачі влади  і ресурсів від представників вертикалі виконавчої влади в громади. Скажіть чи є співпраця з тими ОТГ, які в перспективі будуть мати від цього проекту реальний зиск?» На, що Віктор Теодосійович відповів так: «Ковельський район можна поставити у приклад не лише на Волині, а щодо усієї України, адже ми не лише  передаємо повноваження, передбачені реформою,  об’єднаним територіальним громадам, а й дієво співпрацюємо з  кожною ОТГ, до прикладу наміри щодо реалізації інвестиційного парку «Ковель» та передача його в Люблинецьку об’єднану територіальну громаду».
Варто зазначити, що під час інвестиційного бізнес-форуму «Волинь-Інвест 2018» у тематичній дискусії «Туризм, культурна і науково – освітня співпраця»  Колодяжненський сільський голова Віталій Кашик  презентував  інвестиційний проект «Колодяжне – духовне джерело геніальної Лесі Українки».
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація