Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
9 липня 2018 року
Делегація Ковельського району взяла участь у відкритті у с. Сагринь Меморіалу пам'яті українців, загиблих від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової в 1944-му році
Трагічні сторінки історії, зокрема, кривавий конфлікт 1943-1944 років, є пересторогою для українців та поляків. Позаяк, ці два народи об’єднані спільним минулим, здавна український і польський народи були сусідами, яких поєднують спільність культур, традицій, близькість мов, а також єднає досвід спільної боротьби за власну свободу.
Так, 8 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко взяв участь у відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової в 1944-му році у с. Сагринь Республіки Польща.
На церемонію вшанування пам’яті загиблих українців прибули делегації з Волині,  Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини… До волинської делегації входили й представники Ковельського району.
Воїни почесної варти встановили кошик квітів зі стрічкою національних кольорів України та надписом «Від українського народу». Глава держави поклав квіти до Меморіалу. Біля Меморіалу також відбулась панахида за загиблими.
Потому Петро Олексійович Порошенко, задавши тон, разом із велелюдною тисячною громадою українців проспівали Гімн України.
"Для мене надзвичайно важливо саме сьогодні бути саме тут, в Сагрині. На офіційному відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських селянських батальйонів та підрозділів армії Крайова у 1944 році. Наш перший людський та християнський обов’язок – пам’ятати про невинних жертв та зробити все можливе, щоб наші народи більше ніколи не знали розбрату та протистояння", - заявив Президент.
"Ми дуже добре розуміємо один одного. Нас також єднає досвід спільної боротьби за власну свободу проти іноземних поневолювачів, проти імперських та тоталітарних режимів. Нам варто весь час говорити та пам’ятати про цей досвід. Згадувати українських та польських героїв, які спільно боролись проти Російської імперії у 1830 році, у 1863 році і в двадцятих роках минулого століття. Це та пам’ять, яка нас об’єднує, яка знайшла вираз у мудрих словах: "Без вільної України немає й не буде вільної Польщі", - підкреслив Президент.
"Але є в нашій історії й печальні сторінки. Поруч з перемогами, поруч з дружбою та братерством найболючішою травмою залишається братовбивчий збройний польсько-український конфлікт 1943-44 років та й усіх сорокових років минулого століття, який залишив глибоку рану. Понад сім десятків років тому українці Сагрині та навколишніх сіл стали жертвою брутальної збройної акції, яку вчинили проти мирних мешканців окремі підрозділи польського підпілля. Сьогодні ми тут для того, щоб нашою спільною молитвою вшанувати пам’ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули за те, що називали себе українцями. За те, що вони ходили до іншої церкви. Ми пам’ятаємо всіх", - наголосив Президент.
Петро Порошенко нагадав, що українці проживали на цих землях, вирощували хліб, виховували дітей, плекали рідну мову та рідну українську культуру. Але одного дня вони були примусово вивезені на інший берег Бугу.
"Нашим моральним обов’язком перед нащадками всіх невинно вбитих в ті жахливі часи розбрату, буде збереження пам’яті про ці трагічні події минулого. Ми рішуче засуджуємо брутальність і насилля, як сьогодення і минулого, і закликаємо нинішнє й прийдешнє покоління українців та поляків, не допустити повторення подібної трагедії", - додав він.
Короткі митті спілкування із Президентом, хвилююче покладання квітів численними делегаціями українців до підніжжя Меморіалу залишили в пам’яті незабутні враження.
Ми маємо пам’ятати своє минуле, історію свого народу та ніколи не залишатися черствими до подій, які забрали найголовнішу цінність – життя.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація