Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
6 липня 2018 року
74-та річниця визволення Ковельщини від нацистських загарбників...
Уже сімдесят чотири роки відділяє всіх нас від того страшного дня, коли в кожну українську сім’ю надійшла зловісна звістка про початок великої кровопролитної війни. Безжальне колесо Другої світової війни прокотилося по українській землі, залишивши за собою розруху і безліч людських жертв.
Справжній масштаб цих великих втрат неможливо оцінити. Та навіть всевладний час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні і величні події. Нам ніколи не забути цієї страшної трагедії. Пам’ятаємо і воєнні дії на території нашої малої батьківщини, рідної нам Ковельщини.
Героїчна і важка епопея розпочалась з 3 лютого 1944 року визволенням сіл Черемошне та Заячівка, згодом Гулівка, Озерне, Луківка,  Пісочне, Поворськ, Грив’ятки, Козлиничі, Кричевичі, Ломачанка та інших сіл і завершилась 6 липня 1944 року звільненням від німецько-фашистської окупації приміських сіл: Будище, Бахів, Вербка, Воля-Ковельська, Люблинець та міста Ковель. Війна у 1944 році, на відміну від 1941-ого, застрягла на Волині надовго. Але всі рекорди побила битва під Ковелем. Це єдине українське місто, яке  не могли звільнити більш ніж чотири місяці. Битва за місто залізничників тривала 127 днів і ночей.  І зараз, у ці липневі дні, згадуємо події, які передували її звільненню від ярма окупації.
Сьогодні, 6 липня, до меморіалу Слави прийшли представники влади району та міста, ветерани Другої світової війни, учасники АТО, духовенство, громадськість Ковельщини вшанувати доблесних оборонців і визволителів у роки Другої світової війни, тих, хто виявляв небувалий героїзм на бойових рубежах, хто відбудовував Ковельщину в повоєнні часи. Ні біль кривавих втрат, ні радість великих перемог не забулися за цей час, адже пам’ять про подвиги наших батьків, дідів, братів і сестер та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності – вони вічні.
У ході мітингу присутні схилили голови у хвилині мовчання перед тими, хто боронив наш край від ворога у роки Другої світової війни, хвилиною мовчання вшанували пам’ять співвітчизників, полеглих у боротьбі за честь і свободу України, усіх невинних жертв, чиє життя обірвала війна та поклали квіти до меморіалу Слави та стели пам'яті на честь наших земляків – загиблих учасників АТО.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація