Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
21 червня 2018 року
За посередництвом відеоселекторногозв’язку, 20 червня 2018 року, голова районної державної адміністрації Віктор Козак, заступник голови райдержадміністрації Аркадій Степанюк, заступник голови районної ради Олександр Пасенковський, керівники профільних структурних підрозділів райдержадміністрації та сільські, селищні голови  взяли участь у розширеному засідання колегії облдержадміністрації. Вів засідання – голова облдержадміністрації Олександр Савченко, на порядку денному – низка важливих та актуальних питань життєдіяльності області загалом.
Про стан  реалізації обласних цільових програм області  доповідав заступник начальника управління – начальник відділу залучення інвестицій та європейської інтеграції   управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції обласного значення облдержадміністрації Андрій Ткачук. Відтак, станом на 01.06.2018 року в області діє 41 програма, для 30 з яких передбачається фінансування з
обласного бюджету. Бюджетні асигнування обласного бюджету на 2018 рік затверджено для 21 програми в сумі 99 609,3 тис. грн.
Працюючи згідно ухваленого порядку денного засідання колегії, про стан зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни колегію інформував Анатолій Омельчук, начальник управління Західного офісу Держаудитслужби в області. Анатолій Олександрович повідав, що  протягом 2017 року фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлено у 69 об’єктів контролю на суму 76,8 млн. гривень, у тому числі: у 34 – недоотримання фінансових ресурсів на суму 40,5 млн. гривень, у 53 – незаконні витрати державних ресурсів на суму 25,7 млн. гривень, у 7 – нецільові витрати державних ресурсів на суму                      8,9 млн. гривень, у 9 об’єктів – недостачі товарно-матеріальних цінностей і готівки на суму 1,7 млн. гривень.    
У січні – травні 2018 року фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлено у 25 об’єктів контролю на суму 12,3 млн. гривень, у тому числі: у 9 – недоотримання фінансових ресурсів на суму 0,7 млн. гривень, у 22 – незаконні витрати державних ресурсів на суму 11,4 млн. гривень, у 6 – нецільові витрати державних ресурсів та недостачі товарно-матеріальних цінностей і готівки на суму 0,2 млн. гривень. Наявність виявлених порушень свідчить про недостатній внутрішній фінансовий контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів у ряді підприємств та бюджетних установ області.  
Своєю чергою Микола Томчук, начальник управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації ознайомив учасників колегії з  вимогами  містобудівного  законодавства при планування територій, їх
використання, забезпеченні містобудівної документації та здійснення містобудівного моніторингу. Сьогодні саме містобудівна документація є підставою для обґрунтування встановлення та зміни меж населених пунктів, передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб тощо.   З прийняттям у 2011 році Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в області в цілому систематизувалася робота з розроблення містобудівної документації та дотримання вимог містобудівного законодавства при плануванні територій, їх використанні, забезпеченні містобудівною документацією та здійсненні містобудівного моніторингу.
Зокрема, позитивними досягненнями є активізація роботи із забезпечення територій сучасною містобудівною документацією на цифровій картографічній основі, виготовлення цифрових топографічних 
планів М 1:10000 у системі координат УСК-2000 для всіх районів області, на основі яких завершується розроблення в цифровому форматі схем планування територій 11 районів.
Ведуться роботи із забезпечення населених пунктів сучасними генеральними планами. Нові генплани вже мають усі міста обласного значення, 4 селища та 88 сіл, 2 міста районного значення приступили до їх виготовлення. Населені пункти області хоча й забезпечені генпланами на 89 відсотків, 778 з них (81,1 %) мають генеральні плани забудови, виготовлені ще до      1990 року на старій нормативній базі і потребують перегляду та оновлення.
Далі говорили про проблеми поводження з твердими побутовими відходами на теренах краю. За словами начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога, в області під сміттєзвалищами знаходяться близько 483 га земель, на яких накопичено понад 2,7 млн тонн сміття. Практично всі районні центри, великі селища мають  полігони та звалища твердих побутових відходів, але не всі вони експлуатуються відповідно до чинного законодавства. Побудовані вони у свій час без належного захисту, деякі полігони є потенційним джерелом екологічної небезпеки регіонального масштабу.
- Наразі, в області діє програма поводження з твердими побутовими у Волинській області на 2018-2021 роки. Ідея цієї програми в тому, щоб мінімальними коштами, не будуючи величезних та дороговартісних підприємств забезпечити максимально глибоку переробку твердих побутових відходів та досягти стовідсоткового охоплення території області збиранням відходів. Разом із тим, зменшити чисельність об’єктів, де прийматимуть сміття. Програма передбачає роздільне збирання відходів і подальше вивезення в 5 зональних центрів. Відтак, протягом наступних чотирьох років планується будівництво п’яти сміттєпереробних комплексів: Луцький на 120 тисяч тон сміття в рік, Ковельський та Нововолинський – по 30 тисяч тон, Камінь-Каширський і Шацький – по 15 тисяч тон, – додав Андрій Пиріг.
 
З Інтерактивною мапою сміттєзвалищ можна ознайомитись за посиланням:https://ecomapa.gov.ua
 
Віддділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 

   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація