Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
5 червня 2018 року
Традиційно, 5 червня Україна, як і увесь світ, відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря. Відзначається він починаючи з 1973 року, згідно з резолюцією 2994 XXVII сесії Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року.
Приурочені до відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища заходи підтверджують прагнення урядів і організацій до збереження і поліпшення стану довкілля. Так, 5 червня 2000 року ООН розпочато програму "Тисячоліття довкілля – приступити до дій". Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля. 
Святкування цього Дня шляхом проведення екологічних конгресів, конференцій, фестивалів, виставок, конкурсів та інших масових заходів допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціональноговикористання та відтворення природних ресурсів.
Все може природа: може нагодувати хлібом, напоїти зі своїх джерел, здивувати своєю красою. Одного лиш не може вона - захистити себе. Тому святий обов'язок охорони природи лягає на плечі тих, хт їсть хліб, п'єїї воду, пишається її природою, тобто Вас. Бережітьїї!
ПАМ'ЯТКА
1. Кожний зелений листок, кожна травинка виділяє в повітрякисень. Ним ми дихаємо, без нього не має життя. Не топчи, не зривай рослини!
2. Найкраща квітка та, що квітує там, де зросла. Не знищуйїї!
3. Гриби, отруйні для людини, для лісових мешканців - ліки і харч. Чим більше в ліс різних грибів, тим він затишніший, в ньому краще й вище ростуть дерева. Не знищуй неїстівних грибів!
4. Не галасуй у весняно мулісі, не вмикай надтого лосно музику. Ти злякаєш пташку, вона злетить з гнізда. Яєчка, які вона насиджувала, захолонуть і з них ніколи не виведуться пташенята. Краще послухай голоси лісу!
5. Якщо ти знайшов гніздечко - не чіпай його, бо пташка може залишити гніздо, навіть якщо там відкладе декілька яєць. Поспостерігай за гніздом потайки, і ти помітиш багатоцікавого.
6. Не лови барвистих метеликів, що літають над квітами. Вони схожі на казкові барвисті квіти і нікому не завдають шкоди.
7. Найчистіша і найсмачніша вода - джерельна. Подивись, як схиляються над джерелом трави і квіти, кущі і дерева. Вони оберігають його від пересихання, захищають від бурі. Не скаламуть джерело! Охороняй його чистоту! Чиста вода - велике багатство.
8. Тихочеш принести додому лісові квіти? Зривай їх тільки тоді, коли зберешся йти додому, і пам'ятай: скромний, невеличкий букет - ознака гарного смаку й свідомості людини, бережливості й доброти. А про що свідчить оберемок лісових квітів?
9. Щоб знищити молоде дерево, потрібні хвилини, а виростити його - роки. Не ламай черемхи, не каліч інших квітуючих дерев, кущів!
10. Рана на рослині - рана на живому. Якщо ти набираєш букет лісових суниць,  знай: скільки гіілочок у букеті - на стількох рослинах залишилися рани, і всі вони довго хворітимуть, а багато з них загинуть.
11. Ніщо так згубно не впливає на все живе, як вогонь. Байдужість, що призвела до пожежі - злочин і перед природою, і перед людьми. Простеж, щоб у лісі не залишилося навіть іскри від багаття.
12. Покинута консервна банка, скло можуть поранити лісового звіра і призвести до його загибелі. Нагріте сонцем скло може стати причиною пожежі. Не залишай після себе сміття в лісі! Нехай твоє місце відпочинку буде чистим. Рештки їжі залиши для пташок на сухих гілках, для звірів - на пеньку, для комах - на землі.
Природа щедра до нас. Що ми маємо - усе віднеї. Відплати їй своєю добротою, увагою, і вона стане іще щедрішою.
 
Управління регіонального розвитку райджержадміністрації 
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація