Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
8 травня 2018 року
На Ковельщині урочисто відзначають День пам’яті і примирення та 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Минає вже 73 роки з того дня, коли Європу було звільнено від нацистських  окупантів. У ці дні ми повертаємося своєю зболеною, але світлою пам’яттю до тієї вистражданої і очікуваної весни 1945 року. Із болем в серці, а водночас із радістю, ми розуміємо, як час  віддаляє нас від років війни. Усі без винятку, хто пережив ті роки, це герої. Де б хто не був. І перед мертвими, живими й ненародженими ми в невідплатному боргу.
8 травня в День пам'яті та примирення та напередодні 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся районний захід. Участь в заході взяли голова райдержадміністрації Віктор Козак, голова районної ради Андрій Броїло, фронтовики, ветерани Другої світової  війни, учасники АТО, батьки та дружини військовослужбовців-контрактників, нинішні захисники Вітчизни, представники органів виконавчої влади та  місцевого самоврядування, депутати, сільські та селищні голови, керівники окремих установ та організацій району, представники духовенства, молодь.
В усіх, хто цього дня прийшов на захід, на одязі був прикріплений міжнародний символ вшанування пам’яті жертв Другої світової війни - червоний мак. Ця квітка – пам’ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, а також полеглих у наші дні за незалежність нашої держави на сході України. Керівники району та присутні поклали до Меморіалу Слави, Стели пам’яті загиблим учасникам АТО, стели пам'яті воїнам-інтернаціоналістам  квіти.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак, який висловив слова щирої подяки сивочолим  ветеранам, які в роки війни боронили рідну землю від ворога, побажав перемоги тим, хто захищає її тепер. Також зазначив, що сьогодні мир в Європі знову під загрозою, бо на долю українського народу випало ще одне випробування – неоголошена війна з боку сусідньої Росії. І ми знову змушені відстоювати власну незалежність, боротися за європейські цінності. Свято вірю, незважаючи ні на що, ми здолаємо і цю агресію, адже сила духу наших українських воїнів, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за незалежність нашої держави, є нездоланною. Відтак, закликаю всіх, хто пам’ятає уроки минулого, зробити можливе й неможливе, щоби не допустити нових трагедій і відновити мир та спокій у світі. І нехай мир та злагода панують на нашій землі!
У другу неділю травня відзначаємо День матері. Голова райдержадміністрації Віктор Козак щиро привітав матерів Ковельщини, які виховали для України сміливих і відданих бійців, синів – патріотів.
Перед учасниками заходу виступили голова районної ради Андрій Броїло, військовий комісар Ковельського ОМВК Сергій Гладун, голова районної ветеранської організації Валентина Січкар, голова Голобського первинного осередку Ковельської районної організації ветеранів України Марія Янко.
В Ковельському районі 17 фронтовикам,  учасникам національно-визвольних змагань та вдова фронтовикам було вручено продуктові набори, та надано матеріальну допомогу. Після вручення головою районної державної
адміністрації Віктором Козаком  та головою районної ради Андрієм Броїлом відзнак окремим головам первинних ветеранських організацій району  відбувся святковий концерт.
Музичні зичення для присутніх адресували  аматори художньої самодіяльності  району: народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Червона калина» Голобського будинку культури, читець Олена Місюра, солісти Олександр Шевчук, Юлія Тарасова, Наталія Іллюшик, Ірина Михалевич, Ольга Балюк, колективи «Колорит», «Перевесло» РБК, «Награш» Ковельської школи-мистецтв,  народний аматорський хор працівників культури «Вишиванка».  

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики  апарату райдержадмінстрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація