Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
7 травня 2018 року
Сьогодні, 7 травня 2018 року,  в залі засідань райдержадміністрації відбулася щотижнева оперативна нарада, яку провів голова райдержадміністрації Віктор Козак. Нарада пройшла за участю голови районної ради Андрія Броїла,  першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана, заступника голови районної ради Олександра Пасенковського, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівників установ та організацій району.
В ході наради завідувач Ковельським міськрайорнним відділом державної установи «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Людмила Маляр доповіла про епідеміологічну ситуацію в районі. Посадовець зазначила, що станом на 07.05.2018 року по Ковельському району та місту зареєстровано 148 випадків захворюваності на кір,  в цілому епідемічна ситуація оцінюється як неблагополучна, зокрема по району  зареєстровано всього 20 випадків кору з них 10 дітей. Уражено 4 організованих закладів, всі - спорадичними випадками. 
По всіх випадках кору  проведено    епідеміологічне розслідування. По організованих закладах складені плани заходів по локалізації та ліквідації вогнищ кору,  направлені листи зацікавленим службам та виконавцям. Проводиться  медичний огляд  контактних дітей, організовані медичні спостереження за контактними. Постійно проводиться санітарно - освітня робота  серед населення щодо профілактики кору.
Серед  усіх  захворілих 34 (34,6%) особи не отримали жодної дози вакцини, 25 (25,5%) - 1 дозу, 21 (21,4%) - 2 дози, у  18 випадках  (18, 3%) число доз не відоме. 
Епідемічний підйом кору пов’язаний із зниженням популяційного імунітету, внаслідок зменшення обсягів
профілактичних щеплень за останні  роки. Відомо, що для запобігання спалахам необхідно забезпечити відповідний колективний імунітет серед усіх вікових груп, що може бути досягнуто безперервним процесом вакцинопрофілактики та охопленням щепленнями 95 % підлягаючого контингенту двома дозами вакцини, що містить коровий компонент.  З поміж іншого Людмила Маляр наголосила, що ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація. Проведення ефективних протиепідемічних заходів може сприяти локалізації  захворювання.
Відповідно до доручення голови райдержадміністрації та з  метою належного вшанування ветеранів війни, посилення уваги суспільства до їх потреб та поліпшення соціального захисту цієї категорії громадян, збереження пам’яті про загиблих у Другій світовій війні під час наради керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, закріплені за селищними, сільськими радами інформували про стан здійснення 
заходів з упорядкування та підтримання у належному стані меморіалів, пам’ятників, військових поховань жертв Другої світової війни та щодо підготовки  та проведення в населених пунктах району тематичних заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення, 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Загалом усі територіальні громади  готові до проведення відповідних заходів,  в усіх населених пунктах району відбудуться панахиди за загиблими та покладання квітів  та мітинги-реквієми. В закладах освіти, культури, спортивної інфраструктури  району – уроки мужності, виховні години, книжкові виставки, тематичні полиці, культурно-мистецькі, інформаційно-просвітницькі, спортивно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи за  участю ветеранів війни, борців за  незалежність України у ХХ столітті, учасників антитерористичної операції. Згідно розпорядку церковних богослужінь –  в церковних храмах району - панахиди за загиблими та молебні за захисниками України. 
В свою чергу Віктор Теодосійович закликав усіх взяти активну участь у районному тематичному заході
приуроченому Дню пам’яті та примирення, 73-й річниці Перемоги над нацизмом Другій Світовій війні, що відбудеться  8 травня 2018 року о 10.00 год.  в читальній залі Ковельської районної центральній районній бібліотеці та в заходах, що відповідальних працівників райдержадміністрації у заходах, що відбуватимуться у закріплених за ними громадами. 
В ході наради голова райдержадміністрації Віктор Козак запропонував  працівникам райдержадміністрації перерахувати  свій одноденний заробіток  сім’ям  із с. Черемошне,  діти котрих постраждали у пожежі, пропозицію підтримали одностайно усі учасники наради. І вже найближчими днями кошти будуть перераховані на карткові рахунки постраждалих сімей.
В підсумку зустрічі голова райдержадміністрації Віктор Козак ознайомив присутніх із заходами, що відбуватимуться в районі поточного тижня, дав ряд доручень керівникам відділів та управлінь райдержадміністрації, а також побажав усім вдалого робочого дня та робочого тижня загалом.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації  
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація