Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
10 квітня 2018 року
Ковельський район – серед лідерів в Україні та перший в області за кількістю створених об’єднаних територіальних громад. З огляду на це, цьогоріч, як і в попередні роки реалізації реформи, вдасться залучити додаткові кошти з державного бюджету для розвитку громад. Адже Кабінет Міністрів прийняв рішення, які сприятимуть розвитку інфраструктури ОТГ.
4 квітня Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» та розпорядження «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році». Прийняття цих документів сприятиме подальшому розвитку інфраструктури ОТГ.
Розпорядження КМУ «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році» передбачає розподіл коштів між бюджетами 665 ОТГ пропорційно до площі та кількості сільського населення в розмірі 1,9 млрд грн. Кошти будуть спрямовані на ремонт шкіл, дитячих садочків, доріг, впровадження енергоефективних заходів тощо, що в цілому позитивно вплине на формування інфраструктури ОТГ.
Обидва документи було раніше погоджено з Асоціацією міст України, яка надавала свої зауваження/пропозиції, і їх було враховано.
Крім цього, Уряд схвалив постанову «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»» в розмірі 1 млрд грн. Завдяки такому рішенню відбудеться оновлення освітнього середовища більшої кількості закладів загальної середньої освіти. 
На Волині 40 об'єднаних територіальних громад цьогоріч на розвиток інфраструктури отримають 183 млн. 124, 5 тис. грн. Відрадно, що найбільший обсяг субвенції надійде до ОТГ Ковельщини – 14 млн. 105 тис. грн. Тим часом районам, де за три роки не створили жодної ОТГ, не виділили ні копійки.
Варто зауважити, що й за 2016-2018 роки найбільшу дотацію отримали шість ОТГ нашого району  – 39 млн.184 тис. грн. 
Усвідомлюючи всі переваги від об’єднання, населені пункти Ковельщини, котрі не увійшли до жодної з ОТГ, активізувалися і висловили наміри про приєднання до вже створених громад, що, перш за все, економічно вигідно і нині декларується на державному рівні. 
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації

   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація