Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
29 березня 2018 року
Сьогодні, 28 березня 2018 року, в конференц-залі Центральної районної бібліотеки відбувся семінар-навчання для представників об’єднаних територіальних громад, що працюють за напрямком соціального захисту дітей за участю начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Алли Онищук.
Участь у заході взяли перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман та голова районної ради Андрій Броїло, котрі привітали присутніх та висловили бачення подальшої реорганізації відомств, що займаються питаннями соціального захисту дітей з огляду на децентралізаційні процеси.
Інформацію про правопорушення стосовно неповнолітніх на території району представив старший інспектор з ювенальної превенції Ковельського відділу поліції Юрій Кузьмук. Повідомив, що з початку року зафіксовано випадки продажу алкоголю неповнолітнім, перебування останніх у закладах громадського харчування та розваг після 22 години. За цим напрямком має бути налагоджена співпраця між соціальними працівниками на місцях та правоохоронними органами, тож закликав перших відслідковувати протизаконні дії у відношенні до дітей та повідомляти про них.
Про діяльність обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, що діє у Ковелі, розповіла його директор Олена Гануліч. У закладі проживають та отримують психологічний, правовий та соціальний супровід діти, які опинилися у складних життєвих обставинах; максимальний термін перебування – 9 місяців. Олена Миколаївна надала вичерпну інформацію про перелік необхідних документів, медичних довідок тощо та окреслила умови влаштування дітей до згаданого центру, та, особливо акцентувала на тому, аби органами опіки та піклування селищних та сільських рад вчасно приймалися рішення щодо місця проживання дітей по виходу із центру.
Про взаємодію служби у справах дітей райдержадміністрації із об’єднаними територіальними громадами у напрямку роботи за профільним напрямком розповів Сергій Ілюшик, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації. Сергій Леонідович наголосив: не всі ОТГ нині спроможні утримувати у структурі органу місцевого самоврядування штат необхідних для соціальної роботи із дітьми фахівців, тож, аби служба у справах дітей райдержадміністрації працювала на їхній території, долучаються до співфінансування відповідної районної програми. Зокрема, за таким принципом пішла Голобська ОТГ.
Алла Онищук, виступаючи перед фахівцями, серед яких – представники служби у справах дітей райдержадміністрації та профільні спеціалісти сільських та селищних рад об’єднаних територіальних громад, презентувала концепцію реформування інтернатних закладів. Адже нині, на рівні держави, постало питання економічної доцільності утримання таких установ з огляду на об’єктивні причини, серед яких – соціальне сирітство дітей, себто, проживання дітей в інтернаті за наявності у них батьків. Тож посадовець поставила перед профільними фахівцями завдання вивчити реальну причину перебування кожної дитини із обслуговуваної ними території у закладі інтернатного типу та можливість/неможливість їхнього проживання із власними батьками чи одним із них.
Також, задля налагодження продуктивної співпраці із керівництвом кожної об’єднаної територіальної громади району, відбулася розмова із очільниками структурних підрозділів гуманітарного напрямку виконкомів селищних та сільських рад об’єднаних територіальних громад. Діалог видався конструктивним та були напрацьовані шляхи взаємодії у сфері соціального захисту дітей.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація