Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
8 лютого 2018 року
Сьогодні, 08 лютого 2018 року, комісія з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації засідала в позачерговому режимі: одне з питань, по котрому комісія прийняла рішення минулого разу – 25 січня 2017 року – потребувало повторного розгляду. 
Стосується воно ситуації із наданням дозволу на позбавлення батьківських прав мешканця одного із населених пунктів Велицької об’єднаної територіальної громади. Його дружина просила надати висновок органу опіки та піклування райдержадміністрації про доцільність позбавлення батьківських прав її чоловіка стосовно малолітньої дочки з інвалідністю. Жінка останнім часом проживає у будинку батьків у сусідньому селі, подала заяву на розлучення, твердить: чоловік завдав їй та дочці тілесних ушкоджень, пиячить та ніде не працює. На той час у розпорядженні профільної комісії була інформація про зареєстровані поліцією випадки сімейного насильства стосовно заявниці й притягнення його до адміністративної відповідальності та негативна характеристика на її чоловіка від сільського голови. Того дня, заслухавши обидві сторони конфлікту та проаналізувавши наявну інформацію, представники комісії прийняли рішення задовольнити заяву громадянки.
Одначе чоловік оскаржив відповідне рішення - звернувся до служби у справах дітей
райдержадміністрації з проханням вивчити ситуацію більш детально. Начальник згаданого відомства Сергій Ілюшик зреагував на звернення – було обстежено теперішні умови проживання малолітньої дитини, оглянуто будинок подружжя, в котрому всі разом проживали раніше. Відбулися зустрічі та спілкування з цього приводу із місцевими мешканцями, з керівництвом органу місцевого самоврядування. Встановлено, що надана заявницею інформація відповідає дійсності частково, окрім того, нову характеристику на згаданого жителя надали у Велицькій сільській раді: у ній ішлося, що його особу характеризували негативно впродовж певного періоду його життя, а не як поганого батька загалом. Ці факти доніс членам комісії Сергій Леонідович. Окрім того, на засідання прибув староста населеного пункту, де проживало подружжя, та адвокат чоловіка.  
Голова комісії – перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман зауважив, що попереднє рішення комісії було прийняте поспішно з огляду на неповну картину представленої інформації, відтак розпорядився, аби профільні служби надалі більш детально опрацьовували кожне питання. Органи місцевого самоврядування закликав серйозно підходити до питання надання характеристики особи, щоби не виникало неоднозначностей.
Отож, комісія із захисту прав дитини при райдержадміністрації, повторно заслухавши обидві сторони конфлікту та отримавши відповіді на запитання, розглянувши офіційну інформацію та самостійно зібрані, нові у справі факти одноголосно скасувала своє попереднє рішення та вирішила не надавати відповідний висновок про доцільність позбавлення громадянина батьківських прав.   
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація