Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
5 лютого 2018 року
Традиційно, щопонеділка, керівництво району бере участь у нараді голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. Відтак і сьогодні, 05 лютого 2018 року, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, за допомогою відеозв’язку, долучився до згаданого заходу.
Порядок денний склали актуальні, а цього разу – ще й нові питання із життєдіяльності області. Зокрема, заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук поінформував про результати участі у нараді Робочої групи з розроблення Національного плану управління відходами. 30 січня 2018 року відбулося перше засідання робочої групи, де обговорили основні принципи та підходи до роботи. Однак, за його словами, визначені стислі терміни для підготовки Національного плану управління відходами: у травні відповідний план мають передати на схвалення до Кабінету Міністрів, попередньо обговоривши на місцях та опрацювавши конкретні пропозиції у Міністерстві екології та природних ресурсів України.
– План управління відходами самостійно або у поєднанні повиннен географічно покривати усю територію країни. Тому роль обласних державних адміністрацій надважлива, адже вони є тим місточком, які зв’язують плани з локальних рівнів – об’єднаних територіальних громад, районів і міст – виводять їх на регіональний та загальнодержавний рівень, –  зазначив Сергій Кошарук.
Володимир Гунчик наголосив:
- Допоки ця програма не стане великим бізнес-проектом, вона залишатиметься лише на папері. Натомість, ті кроки, які робимо в рамках обласної екологічної програми, ще раз повинні підтверджувати: це величезний прибутковий економічно-вигідний проект. Тільки так можна реалізувати програму.
Як відомо, на часі – медична реформа, а 30 січня цього року набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». З цього приводу поінформував начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, окресливши принципи, за котрими нині відбуватиметься фінансування медицини та назвавши дати основних нововведень. Відтак у квітні стартує підписна кампанія - українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації. Важливим етапом стане створення Національної служби здоров’я України - національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення, котра розпочне повноцінну роботу до липня. Основним завданням для місцевої влади, наголосив Ігор Степанович, є зміна статусу медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. Після цього вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. 
Володимир Гунчик акцентував на необхідності продовження просвітницької роботи на згадану тему, позаяк населення досі має нечітке уявлення про зміни у системі охорони здоров’я.
Третім пунктом порядку денного – ознайомлення із просвітницьким проектом «Я маю право!», про реалізацію якого на теренах області повідав начальник головного територіального управління юстиції в області Валентин Кухарик. Посадовець зазначив, що мета проекту - підвищення юридичної грамотності українців, формування нової правової культури суспільства. Для старту проекту на рівні області у січні 2018-го Володимир Гунчик підписав розпорядження, у якому затверджено порядок реалізації урядової ініціативи: організація зустрічей із громадськістю, проведення роз’яснювальної роботи, виготовлення інформаційних матеріалів тощо. Передбачається і створення незалежної комісії, яку складатимуть представники правозахисних організацій, органів влади, бізнес асоціацій, які й розглядатимуть завершені справи, виявляючи відсутність чи наявність тиску на бізнес.
У процесі обговорення голова облдержадміністрації виголосив перелік завдань щодо вирішення актуальних питань життєдіяльності області на поточний тиждень.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 


   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація