Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
31 січня 2018 року
30 січня 2018 року перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, у режимі відеоселекторного зв’язку, взяв участь у зборі керівного складу цивільного захисту області щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту в 2017 році та визначення основних завдань у зазначеній сфері на 2018 рік. 
Засідання провів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олександр Блащук, а свої доповіді, окрім Олександра Аркадійовича, представили посадовці профільних відомств та навчально-методичного центру, а також голова Ратнівської райдержадміністрації Андрій Харлампович. Мовилося про надзвичайні ситуації, що відбулися на території області впродовж 2017 року та про вжиті заходи задля їх ліквідації, про функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення, про виконання регіональної програми цивільного захисту, про перевірки закладів на дотримання правил пожежної безпеки, про плани у цій сфері на 2018 рік та про навчання осіб, чия діяльність пов’язана із цивільним захистом тощо.
Олександр Блащук на початку доповіді повідомив, що відповідні служби перебувають у стані підвищеної готовності, а впродовж року на теренах краю масштабних надзвичайних ситуацій не було допущено. Тих 5, що все таки виникли – 1 місцевого рівня (забруднення підземних вод за рахунок діяльності Ковельського ветсанзаводу) та 4 – об’єктового (отруєння людей у закладах громадського харчування, випадки поширення африканської чуми свиней тощо) вдалося ліквідувати у виправданий термін. 
Не дивно, що начальник управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації більш детально зупинився на ситуації, що склалася довкола діяльності ветсанзаводу. Адже завдяки спільній та злагодженій роботі влади та відповідних служб вдалося уникнути переростання екологічного лиха у регіональний рівень. 
Розповіли про функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, про штабні навчання фахівців. Перевірка показала, що система центрального оповіщення технічно справна, однак вона морально застаріла та потребує модернізації. Було проведено інвентаризацію захисних споруд, інтерактивна карта їх розміщення оприлюднена на сайті облдержадміністрації у розділі, що стосується цивільного захисту.
Доповідачі зупинилися і на темі пожеж та пожежної безпеки: навели статистику, окреслили проблеми. Зокрема, найбільш вагомою є не повна укомплектованість пожежною технікою. 
Окремим пунктом – питання, що виносилися на засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС упродовж року.
На розгляд присутніх представили позитивний приклад реагування на надзвичайні ситуації – доповідь голови Ратнівської райдержадміністрації на тему організації роботи із цивільного захисту, конкретних ужитих заходів для недопущення подальшого поширення африканської чуми свиней, утилізації бочок із небезпечними хімічними речовинами, боротьбу із повенями та підтопленнями тощо. Зокрема, на території згаданого району також були проведені антитерористичні навчання.
Зачитавши для присутніх проект рішення – підсумки роботи за 2017 рік та конкретні завдання на 2018 – учасники збору прийняли рішення взяти його за основу.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 

   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація