Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
5 грудня 2017 року
Пенсійна реформа. Зміни що стосуються договору добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
 
11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2148- YІІІ року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (Далі Закон - № 2148). 
Законом № 2148 внесено зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідно до підпунктів 3-7 пункту 22 «Прикінцевих та перехідних положень» цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2018 року, внесено зміни до статті 10 «Добровільна сплата єдиного внеску» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Вищевказаними змінами передбачено, що договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004року по 31грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору.
Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, передбачена частиною п’ятою ст. 10, може бути здійснена за окремим договором, укладеним у порядку, передбаченому частинами першою, третьою та четвертою цієї статті.
Тобто, враховуючи положення п. 5 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та розмір мінімальної заробітної плати, передбачений проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», у  2018 році мінімальний страховий внесок за кожен місяць становитиме 819,06 грн. Для одноразової сплати за попередні періоди згідно договору про добровільну участь необхідно буде сплатити за кожен місяць 1638,12 грн.
 
Ковельське об’єднане управління
Пенсійного фонду України 
 
 
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація