Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
30 листопада 2017 року
В одній із сімей  Поворської об’єднаної територіальної громади одинока мама недобросовісно виконує батьківські обов’язки стосовно малолітньої дітини, а неповнолітня жителька Велицької ОТГ просила дозволу у позбавлені  батьківських прав  її батька. Про це  сьогодні, 30 листопада 2017 року,  говорили під час засідання комісії з питань захисту прав дитини під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана.
Оскільки комісія покликана контролювати забезпечення дітей Ковельщини правом на освіту, медичні послуги, соціальний захист та належні умови проживання  члени комісії  розглянули п’ять питань
різної тематики. Але якщо одні питання стосувались надання дозволів на укладання договорів  відчудження майна, придбання житлового будинку, дарування житла, де  право користування  мають малолітні діти  і члени комісії виважено, детально вивчаючи існуючи справи прийняли відповідні рішення, то заяву неповнолітньої жительки одного із населених пунктів Велицької ОТГ, в якій вона просить сприяння  у позбавленні батьківських прав  її батька,  говорити без щему у серці не можна. Адже яким треба бути батьком, щоб свідома, доросла  п’ятнадцятирічна дитина, яку усе життя виховує, доглядає та зрештою любить лише бабуся, прагнула відмовитись від рідної людини. Мами у неї немає уже давно, а батько є лише у документах. Звісно, крапку у 
цій справі поставить судове рішення, але  це гарний привід задуматись тим батькам, які часто забувають про свій батьківській обов’язок - виховувати, дбати, доглядати і звісно любити, а ще створювати належні умови для навчання, життя, відпочинку  своїх дітей. 
Що вже казати про одиноку матір, яка народила, але подовгу забуває про те, що має неповнолітнього сина. І як добре, що  є бабуся і дідусь, які небайдужі до долі онука.  А матір все частіше шукає «оковиту» і влаштувує особисте життя. Сьогодні були сльозу розпачу, каяття, хоча мало віриться, що вони були щирими. Звісно позбавити батьківських прав матір дуже просто, але члени  органу опіки, які чудово розуміють, що дитині більш за все потрібна любов рідної матері, дали випробувальний термін "горе – матері" та своїм рішенням притягнули її до адміністративної відповідальності. Сподіваємось, що це гарний урок для цієї жінки і звісно віримо, що його основну суть вона засвоїла на 12 балів. 
 
Загалом, усі ухвалені рішення комісії   доведуть до заявників та уже внесли до протоколу засідання.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністраці 
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація