Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
27 листопада 2017 року
Чергову оперативну нараду, 27 листопада 2017 року, за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та інших відомств провів голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. У режимі відеоселекторного зв’язку до заходу долучилися  керівники виконавчої гілки влади районів, міські, селищні голови, керівники профільних структурних підрозділів місцевих адміністрацій тощо. Участь у нараді взяли голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, голова районної ради Андрій Броїло, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман та голови районної ради – Олександр Пасенковський.
Цього дня Володимирові Гунчику випало розпочинати не з вручення нагород чи робочих питань, а з неприємного інциденту, що днями трапився у м. Ковель: водій автобуса «Луцьк – Шацьк» виштовхав із салону 15-річного сина загиблого учасника бойових дій на Сході країни Сергія Гулюка, бо хлопець за посвідченням дитини з багатодітної сім’ї придбав квиток на місцевій автостанції. За допомогою соціальних мереж, мама хлопця поінформувала громадськість про прикрий інцидент, котрий набув розголосу і в ЗМІ. Голова облдержадміністрації вже попросив вибачення за грубі дії перевізника у родини полеглого учасника АТО, а сьогодні акцентував не тільки на моральній складовій проблеми, а й недопущенні повторення таких інцидентів. І тут, вважає Володимир Петрович, не варто розраховувати на людяність перевізників та водіїв у ставленні до тих соціально незахищених верств, проїзд котрих не компенсує держава, а акумулювати власні ресурси: фінансові та адміністративні.
-    Влада лояльна до бізнесу, і вимагає такого ж ставлення до соціальних проблем суспільства, - мовив керівник виконавчої влади області. – У першу чергу – людське ставлення, бо складається враження, що, крім власного заробітку, ці бізнесмени нічого не бачать, - обурився він.
У свою чергу, Володимир Гунчик розпорядився підвищувати вимоги до якості перевезення, аби недобросовісні підприємці не випускали на маршрути, образно кажучи, «консервні бляшанки».
Та головним побажанням голови облдержадміністрації стало закладання коштів в обласному бюджеті на 2018 рік на відповідну потребу – компенсацію за проїзд тим пільговим категоріям, кому це не передбачено державним законодавством.
-    Приміром, 5 мільйонів гривень від 40 мільйонів перевиконання бюджету Волині за 2017 рік ми зможемо виділити на цю потребу у наступному? – звернувся до присутніх Володимир Петрович. – Думаю, тут не буде заперечень, варто подумати про те, у якій формі відбуватиметься компенсація.
Голова найвищої виконавчої гілки  влади області розпорядився, аби департамент фінансів облдержадміністрації передав проект бюджету обласній раді вже до 1 грудня, аби до 25 грудня, в передбачений законом термін, прийняти місцеві бюджети.
Акценти при формуванні бюджету на 2018 рік – соціальний захист та підтримка, формування бюджетних програм розвитку, екологія та дороги.
–    Ліквідація незавершеного будівництва – ще одне завдання, - окремим пунктом виділив Володимир Гунчик. А насамкінець звернувся до місцевих керівників влади, щоби ті робили все для того, «аби бізнес комфортно себе почував на теренах Волині»:
–    Зрозуміло, що це невеликий обрис проекту бюджету, але для того, щоб він був реалістичним, в основі має бути підтримка бізнесу, бо вони платять податки.
Небагато часу залишається до завершення поточного року, а роботи – немало. Це – успішна реалізація програм з освоєння коштів всіх бюджетів, завершення окремих етапів децентралізації та передача повноважень місцевих адміністрацій та рад у руки об’єднаних територіальних громад, реалізація розпочатих реформ (пенсійної, медичної, освітньої тощо), а також – роз’яснювальна робота з керівниками підприємств з метою погашення заборгованостей із заробітної плати. Про це нагадав голова облдержадміністрації своїм підлеглим та очільникам органів місцевого самоврядування.
Потому перейшли до оголошення робочих питань. Цього разу їх три, і всі – на часі.
«Гроші ходять за пацієнтом»
Про основні завдання реалізації медичної реформи на теренах області повідав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Посадовець зауважив: позаяк закони, у рамках реформи, були прийняті Парламентом пізніше, ніж передбачалося, відповідно, зміщуються терміни реалізації і самої реформи. На сьогодні зберігається фінансування у формі медичної субвенції, а з 1 липня, за виконання всіх умов, передбачено укладання договорів із Національною агенцією з фінансування охорони здоров’я (останнє у процесі створення)
-    Сьогодні ми маємо фінансування на закупівлю встановленого переліку ліків, обслуговування за пропискою і необхідність неофіційної плати за послуги, на котрі не передбачене фінансування. При підписанні договорів із Національною агенцією з фінансування охорони здоров’я відбудеться максимальне спрощення, відмова від документообігу, серйозне збільшення фінансування, - мовив Ігор Ващенюк. – Буде можливість підвищити заробітну плату медичному персоналу, а громадянам – вибирати, до якого медичного закладу  та конкретного лікаря звертатися.
Ключовою у реформуванні має стати первинна ланка медицини. Основний принцип у політиці фінансування - «Кошти йдуть за пацієнтом», себто гроші виділятимуть не на «ліжкомісця», як в минулому, а на конкретних людей та визначений перелік послуг.
Володимир Гунчик звернувся до начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації, аби його відомство організувало низку консультативних зустрічей із медперсоналом краю та підготувало програму роз’яснювальної роботи.
Стосовно необхідності подальшого функціонування окремих медичних закладів, щодо яких точилися дискусії та мали місце спекуляції, то ситуація вирішиться «сама собою», зауважили посадовці. Голова облдержадміністрації у приклад навів Іваничівську центральну районну лікарню: здебільшого мешканці району ідуть лікуватися у медзаклад Нововолинська, тому виникає питання щодо необхідності існування першої.
-    Адміністративного важеля не буде в питанні закриття, лише об’єктивний фактор. А якщо місцеві бюджети мають можливість та бажання фінансувати «ліжкомісця» - то будь ласка, - зазначив Володимир Гунчик..
Ігор Ващенюк повідомив, що на сьогодні проведено повну інвентаризацію всіх медичних закладів області, здійснюється закупівля комп’ютерної техніки у рамках реалізації проекту Світового банку. Окреслив основні завдання на наступний рік:
-    По перше, відбудеться автономізація медичних закладів та набуття ними статусу неприбуткових організацій комунальної власності, - мовив Ігор Степанович.
Серед інших пунктів – підписання договорів із Національною агенцією з фінансування охорони здоров’я, приведення у відповідний до стандартів стан матеріально-технічне оснащення (приміщень та медичного обладнання), комп’ютеризація робочих місць тощо.
Голова облдержадміністрації паралельно зауважив важливу деталь: в окремих населених пунктах погане покриття мережею Інтернет, тож  варто порушити це питання у профільних відомствах, аби фінансування на її будівництво передбачили у будь-якій формі.
-    Наразі в кожній амбулаторії є Інтернет, тож проблем з передачею даних немає, - поінформував Ігор Ващенюк. – Однак для надання дистанційних консультацій пацієнтам хороше мережеве покриття необхідне.
«Щоб закон не став бар’єром »
Наступний доповідач – начальник управління екології та природних ресурсів Дмитро Новохатський. Посадовець розповів про основні засади нового закону – «Про оцінку впливу на довкілля» (встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів). Однак Володимир Гунчик зауважив, що лексика Дмитра Новохатського занадто перенасичена загальними фразами юриспруденції та професійною термінологією та розпорядився провести роз’яснювальну роботу серед голів органів місцевого самоврядування з використанням конкретних прикладів:
-    Щоби сільський голова знав, які види робіт вони можуть робити вільно, а на які потрібні додаткові дозволи, - мовив голова найвищої виконавчої гілки влади в області. – Я розумію суть і мету цього закону, згідно якому живе цивілізована світова спільнота, та ми, в свою чергу, маємо зробити все для того, аби закон не став бар’єром на шляху реалізації важливих соціально-економічних проектів. Чекаю від вас конкретний план дій щодо впровадження цього закону на території області. До кінця тижня має бути відпрацьований та розісланий на місця.
Проблеми ветеринарної галузі
Про проблеми у ветеринарній галузі краю почули з перших вуст – від начальника головного управління Держпродспоживслужби в області Богдана Лозинського. Він повідав, що ситуація справді критична, кошти надійшли для погашення заборгованості із заробітної плати за вересень та частково за жовтень, а урізання фінансування з 8,5 млн грн. раніше передбачених до 3,5 невиправдане:
-    Обласна рада тримає нас у підвішеному стані, - мовив посадовець. – Робота ветеринара тяжка та низькооплачувана, та ще й  платять невчасно. Молодь не хоче йти на таку роботу, тому кадрове оновлення у нас щороку – пів відсотка. Ми оптимізували галузь на скільки могли, тому збільшилося навантаження на окремі лабораторії та працівників, а оплата праці залишилася такою ж.
Богдан Лозинський зазначив: у випадку унеможливлення роботи очолюваного ним відомства за рахунок критичного урізання фінансування галузі, може зірватися експорт продукції у країни ЄС, адже не будуть здійснюватися необхідні експертизи; ще одним небезпечним моментом є спалах таких захворювань як сказ та африканська чума свиней, адже за ліквідацію загрози відповідає саме це відомство.
Своє бачення вирішення проблеми навів Володимир Гунчик. Слід зініціювати засідання профільної комісії, а згодом – бюджетної:
-    Ми готові від облдержадміністрації внести пропозицію на дофінансування галузі. Але мене цікавить одне: чого за вас горою не стали аграрії? Ті, для кого, за вашими словами, важливі ваші послуги? – дивувався Володимир Петрович. – Прозвітуйте детально перед депутатами, а за необхідності – проведіть екскурсію вашими об’єктами і покажіть свою роботу. Переконайте їх, що те, що ви робите – справді важливо.
Стосовно перспектив на 2018 рік. Голова облдержадміністрації рекомендував начальнику головного управління Держпродспоживслужби звертатися до органів місцевого самоврядування, аби ті долучилися до фінансування галузі. Адже на їхній території діють аграрні підприємства, сплачують податки до місцевих бюджетів, і, своєю чергою, користуються послугами ветеринарних установ, які фінансує держава.
-    Це наша спільна проблема, - зауважив голова облдержадміністрації. – Якщо завтра ці підприємства зупиняться, то до кого будуть претензії? Хочемо вирішити  питання – консолідуємо зусилля.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація