Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
24 листопада 2017 року
24 листопада 2017 року у Палаці учнівської молоді відбулася презентація книги Дмитра Корнелюка «Росіяни-москалі – на чужій землі». Слова вітання виголосив і перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман.

Дмитро Корнелюк – знаний на Волині педагог, філософ, релігієзнавець, краєзнавець, автор книг «Духовне небо Волині», «Ковельщини славні імена», «Наша віра, наша правда» та інших.

Нова книга письменника «Росіяни-москалі на чужій землі» - це «спроба розповісти про Івана Мазепу як про своєрідний символ української національної ідеї;  пройтися, хоч фрагментарно, стежками боротьби нашого люду з одвічним ворогом Росією-Московією за волю і кращу долю» - стверджують організатори дійства. А також – «заглянути в очі «старшому брату», який і сьогодні зі зброєю в руках лізе через наші кордони, зазіхаючи на нашу землю, нашу історію, нашу віру; показати суспільну місію церкви у житті держави як її національний феномен; застерегти від екстремізму та помилок».

Актуальність порушеної теми, яскраві історичні паралелі не могли залишити байдужими громаду міста та району, тож на презентацію завітали представники влади, освітяни, учнівська молодь, духовенство тощо.
Захід розпочався із молитовного співу. Потому Дмитра Корнелюка привітали Роман Кульцман та перший заступник Ковельського міського голови Михайло Гетьман.
 
-    Хочу побажати вам плідного подальшого творчого шляху, - звернувся до винуватця події перший заступник голови райдержадміністрації. - Вам, вашій родині та всій Україні – благополуччя та миру. Також Роман Ярославович пригадав спільну із Дмитром Пилиповичем працю на освітній ниві.

Чи не найцікавішою частиною презентації став виступ самого автора: Дмитро Корнелюк оповів передісторію створення видання. За його словами, спочатку планував написати статтю про Івана Мазепу до місцевої газети «Вісті Ковельщини», однак її редактор Микола Вельма, акцентуючи на масштабності теми, наштовхнув письменника на думку створення книги.

Власне, так задум став реальністю.
-    Коли бачать назву книги, - мовив Дмитро Пилипович, - не всі адекватно її сприймають. Однак, за словами автора, його мета  – не провокувати агресію, а навпаки, допомогти зрозуміти та оцінити окремі сторінки нашої історії, зокрема – суть анафеми Московської церкви на особу Івана Мазепи. Також висвітлити сучасні міжконфесійні взаємовідносини.
Основна ідея, що прозвучала під час виступу письменника (є вона ключовою у самій книзі) – Бог почує нас, коли молитва буде спільною, коли в Україні буде єдина помісна церква.
 
Свято супроводжувалося  пісенними номерами у виконанні місцевих музичних колективів та окремих вокалістів, а також – церковних хорів.

Відділ внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація