Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
23 листопада 2017 року
23 листопада  на базі ДНЗ смт Голоби відбулося засідання  методичного  об’єднання педагогів-дошкільників «Соціально – моральний розвиток дошкільників».
 
У засіданні методичного  об’єднання взяли участь завідувачі та вихователі  ДНЗ. Засідання відкрили завідувач ДНЗ смт Голоби Галина Урбас  та методист відділу освіти  Валентина Пастащук, яка відмітила, що зміст освітньої лінії «Дитина в соціумі» Базового компонента дошкільної освіти  передбачає формування у дітей навичок соціально визнаної поведінки, вміння орієнтуватись у світі людських взаємин, готовності співпереживати та співчувати іншим. Завдяки спілкуванню з дорослими, як носіями суспільно-історичного досвіду людства, в дитини з’являються інтерес та вміння розуміти інших, долучатися до спільної діяльності з однолітками та дорослими, об’єднувати з ними свої зусилля для досягнення спільного результату, оцінювати власні можливості, поважати бажання та інтереси інших людей. Взаємодія з іншими людьми є своєрідним видом входження дитини в людський соціум, що вимагає уміння узгоджувати свої інтереси, бажання, дії з іншими членами суспільства.

Як відомо, дошкільний вік відрізняється підвищеною сприйнятливістю до соціальних впливів. Дитина усмоктує в себе все людське: способи спілкування, поводження, взаємини, використовуючи для цього власні спостереження, емпіричні висновки й умовиводи, наслідування дорослих. І рухаючись шляхом спроб і помилок, вона може зрештою опанувати елементарні етичні норми життя в людському суспільстві.

Проте шлях цей дуже довгий, не завжди ефективний і не забезпечує глибини в опануванні моралі. Тому роль дорослого як «соціального провідника» дуже важлива й відповідальна. Завдання дорослого — визначити, чого, як і коли вчити дитину, щоб її адаптація у суспільстві відбулася й минула безболісно.

Дитячий  заклад покликаний брати активну участь у процесі духовного відродження нації, забезпечивши наповнення різних ланок освітньо-виховного процесу змістом, який допомагав би педагогам виховувати чесні й сильні характери, формувати сумління й громадські чесноти — працьовитість, само¬пожертву, пошану до старших — і спонукав би дітей зростати корисними своєму народові.

Тільки щоденна систематична, послідовна і планомірна робота з проблем формування духовних цінностей у дітей, починаючи з молодшого дошкільного віку, створення умов, за яких вони мають можливість закріплювати знайомі морально-етичні правила та засвоювати нові правила поведінки, забезпечить досягнення високих результатів у роботі з формування у вихованців морально-етичної культури.

Зміст занять має наповнюватися цікавими й доступними для дитини фактами із життя, ситуаціями морально-етичного змісту, наочним матеріалом, творами дитячої художньої літератури, кращими зразками народної творчості, іграми морально-етичного спрямування тощо.

Педагогами були переглянуті організовані форми роботи з дітьми:  заняття  у молодшій групі «Моя сім’я і я» (вихователь Тетяна Шклярук), у старшій групі «Умій творити добро» (вихователь Оксана Метілка).        
Вихователь  - методист Олена Ковальчук ознайомила учасників засідання з основними завданнями та формами роботи  з дітьми з соціально – морального розвитку у дошкільному закладі, провела тренінг з педагогами «Плекаймо моральність дитини».

Методичний кабінет відділу
освіти райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація