Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
Перспективний план – не догма: на Волині триває робота над внесенням змін до форматів об’єднаних територіальних громад

Перспективний план – не догма: на Волині триває робота над внесенням змін до форматів об’єднаних територіальних громад

30 жовтня у стінах Волинської ОДА відбулося засідання регіональної робочої групи з підготовки проектів змін до перспективного плану формування територій громад Волинської області.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук закликав присутніх активізувати внесення змін до перспективного плану з метою подальшого розгляду на сесії Волинської обласної ради, яка відбудеться 16 листопада.

Начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук розповів, що, відповідно до останніх пропозицій від органів місцевого самоврядування щодо внесення змін до перспективного плану, які були затвердженні Кабміном, на Волині планується створення 74 ОТГ. Але зміни до перспективного плану вносяться постійно, адже це – не догма.

На сьогоднішній нараді розглянули зміни у 31 громаді 13 районів Волині. Ще раніше були обговорені зміни у 18 громадах 8 районів.

Під час обговорення значну увагу приділяли вивченню фінансової спроможності тієї чи іншої громади.

Значну увагу під час засідання робочої групи приділили формату майбутньої Старовижівської об’єднаної громади, до складу якої прагнуть увійти кілька громад.

Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук пояснив, що за допомогою об’єднання значної кількості громад можна вирівняти фінансові показники, що сприятиме підвищенню спроможності громади.

Експерт із фінансів Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України Анатолій Матвіюк переконаний, що громада має бути максимально потужною задля отримання значні преференції від держави.

Експерт із децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України Оксана Урбан переконана, що необхідно врахувати думку депутатського корпусу та жителів сусідніх громад. Також вона нагадала особливості ініціювання об’єднання. «Треба допомогти громадам ефективно функціонувати», – зауважила експерт.

У підсумку зміни до перспективного плану були погоджені. Далі справа за сесією Волиньради та Кабміном.

   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація