Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
9 жовтня 2017 року
Оперативна нарада у голови райдержадміністрації
 
9 жовтня відбулася оперативна нарада під керівництвом голови райдержадміністрації Віктора Козака за участю голови районної ради Андрія Броїла, першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана, заступника голови районної ради Олександра Пасенковського.
Про стан надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації нерухомого майна та їх обтяжень юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських об’єднань проінформував начальник відділу державної реєстрації райдержадміністрації Юрій Кондратович. Посадовець відмітив що протягом січня – вересня 2017 року до відділу надійшло 1656 заяв щодо проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, подано 332 заяви для вчинення реєстрації дій щодо фізичних осіб-підприємців та 194 заяви для проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб. За вчинення відповідних реєстраційних дій за вказаний період до районного бюджету сплачено адміністративного збору на суму – 197301,00 грн.
Директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Ігор Приймак проінформував про стан ринку праці в районі. Ігор Григорович відмітив, що станом на 1 січня 2017 року на обліку в службі зайнятості перебувало 515 жителів Ковельського району, які мали статус безробітного. Протягом 3-х кварталів статус безробітного набули ще 720 осіб. Всього статусу безробітного протягом трьох кварталів 2017 року мали 1235 осіб.
За сприяння служби зайнятості протягом року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 875 осіб, з них 319 безробітних. Одноразову виплату допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю отримали 4 особи. Також посадовець зазначив, що пріоритетним напрямком роботи центру зайнятості щодо підвищення конкурентної спроможності безробітних на ринку праці є їх професійна підготовка та перепідготовка. Чисельність громадян, які проходили навчання становила 139 осіб. Однією з дієвих форм матеріаль¬ної підтримки безробітних, надання можливості постійного закріплення на робочому місці є організація оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру. До таких робіт залучені 468 безробітних жителів району (з них 150 осіб працювали на громадських роботах). У базі даних служби зайнятості протягом звітного періоду налічувалось 3515 вакансій, що надійшли від 805 роботодавців міста та району. Рівень укомплектування вакансій становить 85,3%. Станом на 1 жовтня 2017 року залишаються актуальними 170 вакансій, на одне вільне місце претендує 8 осіб з числа безробітних.
Начальник Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Інна Самойлюк доповіла про основні напрямки пенсійної реформи в Україні та перерахунок пенсії у жовтні 2017 року. Інна Петрівна зазначила, що Президент України  Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". З 1 жовтня 2017 року всі пенсії незалежно від року призначення будуть перераховані за єдиними правилами за матеріалами пенсійних справ. При перерахунку буде використовуватись: єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн; оновлений показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян на рівні 1452 грн. Всі перерахунки пенсій будуть зроблені без звернень пенсіонерів.
Посадовець акцентувала увагу на тому, що посилюється роль страхового стажу для визначення права на пенсію. Пенсійний вік не підвищується: ті, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 60 років. З січня 2018 року для виходу на пенсію за віком необхідно мати 25 і більше років страхового стажу. Людина, яка не працювала, або працювала на себе (не сплачувала страхові внески), не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше – мінімальний страховий стаж для права на пенсію залишається на рівні 15 років (при досягненні 65 років). Від 1 жовтня 2017-го пенсіонери, які працюють, будуть отримувати 100% пенсії. Раніше держава не доплачувала таким особам 15%.
Начальник управління фінансів райдержадміністрації Світлана Карпюк зупинилася на підсумках виконання місцевих бюджетів району станом на 1жовтня 2017 року та завдання з наповнення бюджету у жовтні поточного року, зазначивши, що районний бюджет виконано на 102,7%, усі місцеві бюджети забезпечили виконання дохідної частини окрім бюджету Колодяжненської сільської ради.
Під час наради голова райдержадміністрації Віктор Козак дав доручення управлінню регіонального розвитку райдержадміністрації підготувати розпорядження про початок опалювального сезону 2017 – 2018 років у Ковельському районі.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація