Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
29 вересня 2017 року
Про дотримання вимог правил пожежної безпеки у побуті йшлося під час наради

З метою попередження та недопущення виникнення пожеж в осінньо-зимовий період  27.09.2017  року та 28.09.2017 року   в  територіальному центрі соціального обслуговування громадян Ковельської райдержадміністрації відбулася спільна нарада з працівниками територіального центру та представниками Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області, щодо проведення комплексу заходів, щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки у побуті. Рятувальники наголосили на необхідності проведення інструктажів  по дотриманню вимог пожежної безпеки перед початком опалювального сезону,  на необхідності   приведення в належний стан пічного опалення,  справності  електричної мережі тощо.
Рятувальники нагадують :
За статистикою, більшість пожеж, пов’язаних із загибеллю людей, виникає саме у житловому секторі.
Основними причинами пожеж у житловому секторі є порушення правил монтажу та експлуатації печей та димоходів, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, коротке замикання електромережі, а також куріння у ліжку.
Для попередження пожеж з вищезазначених причин необхідно дотримуватися наступних правил безпечної експлуатації електромереж та пічного опалення:
• Перед початком опалювального сезону печі і димоходи необхідно прочистити, відремонтувати і побілити вапняним або глиняним розчином, щоб на білому фоні можна було помітити тріщини, які стають чорними внаслідок проходження через них диму.
• Піч, димова труба в місцях з'єднання з дерев'яними горищними або міжповерховими перекриттями повинні мати потовщення цегельної кладки - оброблення. Не слід забувати і про потовщення стінок печі.
• Надзвичайно небезпечно залишати розтоплені печі без нагляду або на догляд малолітніх дітей. Не можна застосовувати для розтоплення печей горючі і легкозаймисті рідини.
• Будь-яка піч повинна мати самостійний фундамент і не примикати всією площиною однієї зі стінок до дерев'яних конструкцій. Потрібно залишати між ними повітряний проміжок.
• На дерев’яній підлозі перед топкою необхідно прибити металевий лист, розмірами не менш 50 на 70 см.
• Щоб не допускати перегріву печі рекомендується топити її 2-3 рази на день і не довше, ніж по півтори години.
• За 3 години до сну топити піч потрібно припинити.
• Щоб уникнути утворення тріщин в кладці, потрібно періодично прочищати димохід від сажі, яка накопичується у ньому, залучайте для цього спеціалістів.
• Не сушіть на печі речі і сирі дрова. Стежте за тим, щоб меблі, фіранки знаходилися не менше ніж за півметра від масиву печі.
• У жодному разі не можна топити піч дровами, які по довжині довші за топковий отвір.
• У місцях, де горючі та важко-горючі конструкції будинків (стіни, перегородки, перекриття, балки) примикають до печей і димохідних труб, необхідно передбачити оброблення вогнезахисними матеріалами.
Будь-яка несправність в електропроводці і порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння та спалахує захисна ізоляція проводів.
Щоб зменшити ймовірність виникнення короткого замикання варто подбати про встановлення заводських електрозапобіжників, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вставки, у випадку підвищення в електромережі напруги і у випадку короткого замикання, не розімкнуть електричне коло, не знеструмлять електромережу у квартирі.
До короткого замикання і пожежі призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу декількох електроприладів. Тому, потрібно слідкувати, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки. Шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справними
Та найголовніше - монтаж електропроводки в будинку потрібно робити спеціалістам, а в процесі експлуатації проводити заміри діелектричної міцності електропроводки з метою виявлення пошкоджень.
Обов’язково роз’яснюйте дітям про небезпеку пустощів із вогнем. Не залишайте сірники та запальнички в легкодоступних для них місцях.
Ніколи не куріть у ліжку, особливо у нетверезому стані. Саме через цю причину гине найбільше людей при пожежах.
Ковельський МРВ УДСНС України  у Волинській  області
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація