Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
28 вересня 2017 року
Розширене засідання колегії обласної державної адміністрації

28 вересня  в облдержадміністрації відбулось розширене засідання колегії обласної державної адміністрації. Вів засідання – голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.  З числа запрошених –  члени колегії,  керівний склад органів державної влади  області, району, керівники структурних підрозділів районів та міст, об’єднаних територіальних громад.
Від Ковельського району учасниками засідання цього дорадчого органу у режимі відеоселектору були голова райдержадміністрації Віктор Козак, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман.
На порядку денному про стан добровільного об’єднання територіальних громад. Доповідав в контексті вищезазначеного питання начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук. За словами посадовця в області продовжуються процеси децентралізації влади та здійснення адміністративно-територіальної реформи, вживаються відповідні дієві заходи щодо подальших шляхів та принципів їх впровадження. Зокрема, працюють регіональні робочі групи з підготовки та реалізації плану заходів, спрямованих на підтримку добровільного об’єднання територіальних громад, підготовки проектів змін до Перспективного плану формування територій громад Волинської області, на засіданнях яких обговорюються проблемні питання, що виникають у процесі об’єднання територіальних громад, аналізуються розрахунки фінансової спроможності ОТГ у запропонованих форматах. Загалом, Перспективний план передбачає утворення в області 74-х ОТГ.
У 2015 році – 5 ОТГ: Устилузька та Зимнівська Володимир-Волинського району, Голобська та Велицька Ковельського району, Смолигівська Луцького району, які у 2016 році перейшли на прямі міжбюджетні стосунки та отримали державну преференцію у вигляді субвенції із Державного бюджету на формування інфраструктури у сумі 26537,2 тис. гривень, що використані для реалізації 62-х проектів.
У 2016 році – 10 ОТГ: Литовезька, Павлівська, Поромівська Іваничівського району, Люблинецька, Дубівська, Поворська Ковельського району, Княгининівська Луцького району, Прилісненська Маневицького району, Заболоттівська Ратнівського району, Шацька Шацького району, які у 2017 році перейшли на прямі міжбюджетні стосунки.
У 2017 році – 5 ОТГ: Колодяжненська Ковельського району, Забродівська, Самарівська Ратнівського району, Вишнівська Любомльського району, Заборольська Луцького району, перші вибори депутатів та голів місцевих рад у яких відбулися 30 квітня цього року.
Беззаперечним успіхом реформи стало суттєве зростання місцевих бюджетів, що дає нові фінансові можливості для розвитку міст і сіл, для посилення спроможності громад, а отже – для поліпшення рівня надання послуг їх мешканцям.
Своєю чергою, головний консультант головного департаменту регіональної політики Адміністрації Президента України Віктор Ткаченко зосередив увагу не на кількісних, а на якісних показниках об’єднаних територіальних громад.
Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що процес об’єднання не буде безкінечним, тому представники влади повинні бути найактивнішими. «Для початку потрібно порахувати власні доходи, а не субвенційні, з чого й вибудовується принцип самоокупності громад. Тому подальший процес створення громад повинен мати під собою конкретне, в першу чергу, фінансове обґрунтування. А всіх, хто не хоче об’єднуватися, застерігаю: щоб не вийшло ситуації, коли Кабінет Міністрів України прийме рішення, не врахувавши бажання жителів громади» - сказав  Володимир Петрович.
Про стан підготовки житлово-комунального господарства області та об’єктів соціальної сфери до проходження осінньо-зимового періоду 2017-2018 року доповів начальник управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Андрій Пиріг.     Посадовець зазначив, що районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування області в основному забезпечують підготовку житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років. Загалом у всіх підгалузях житлово-комунального господарства та об’єктах соціально-культурного призначення роботи виконано на 98 відсотків. З метою забезпечення своєчасної підготовки господарства області до роботи в осінньо-зимовий період колегія обласної державної адміністрації вирішила головам районних державних адміністрацій, головам об’єднаних територіальних громад у встановленому законодавством порядку: узяти на особистий контроль організацію роботи з підписання актів готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період 2017 –    2018 років; забезпечити постійний контроль за станом розрахунків за спожиті енергоносії підприємствами житлово-комунальної галузі та підприємствами соціальної сфери; організувати проведення перевірок стану протипожежної безпеки, газового й пічного обладнання та об’єктів електропостачання у населених пунктах області та ряд інших.    
    
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація