Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
28 вересня 2017 року
Питання під номером один - основні засади формування бюджетної політики на 2018 рік. Питання важливе та складне, оскільки містить ряд позицій, що потребують опрацювання при формуванні місцевих бюджетів на наступний рік. Саме з метою обговорення усіх проблемних ситуацій, що виникають під час формування місцевих бюджетів на 2018 рік в частині надання якісних послуг населенню в умовах подальшої централізації влади, голова райдержадміністрації Віктор Козак ініціював проведення наради бюджетної тематики  з керівниками об’єднаних територіальних громад та головними розпорядниками бюджетних коштів. Так, сьогодні, в залі засідань райдержадміністрації зібрались усі, хто в тій чи іншій мірі дотичний і, хто безпосередньо формуватиме місцеві бюджети. Можна сказати, що це перше  спільне читання проекту Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» на районному рівні. Голова райдержадміністрації розпочав зустріч такими словами: «Є такі структурні підрозділи райдержадміністрації, які згідно чинного законодавства мають функціонувати, до їх повноважень віднесено надання послуг в галузях освіти, культури та соціального захисту населення, але їх фінансування має здійснюватись  не лише за кошти районного бюджету, а й з бюджетів об’єднаних територіальних громад. Тому, аби спільно обговорити, почути думку керівників ОТГ щодо подальшої діяльності і співфінансування тих чи інших установ, зробити відповідні розрахунки і сформувати  місцеві бюджети була  обумовлена сьогоднішня зустріч».
Мовою основних тез бюджетної політики на 2018 рів говорила  начальник управління фінансів райдержадміністрації Світлана Карпюк. Загалом, Світлана Семенівна зауважила, що на допомогу у формуванні місцевих бюджетів Міністерство фінансів України надіслано усім учасникам бюджетування "Особливості складання місцевих бюджетів на 2018 рік". На офіційному сайті Верховної Ради України опублікований  проект закону «Про державний бюджет на 2018
рік», у пояснюючій записці в розділ «Міжбюджетні відносини» подана уся інформація, що  стосується формування місцевих бюджетів. Крім того, департамент фінансів облдержадміністрації надіслав пакет документів, що стосуються особливостей формування  і використання коштів місцевих бюджетів  2018 року.  В проекті закону  у додатки 6 і 7 передбачені міжбюджетні трансферти для Ковельського району та шести ОТГ, також  проектом бюджету доведені обсяги освітньої та медичної субвенції. Поряд з проектом бюджету подано до Верховної Ради проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який розроблено з метою врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проекту бюджету на наступний рік. Тому, Світлана Семенівна  закликала усіх учасників наради ознайомитись та детально вивчати вищезазначені документи, активно долучатись до процесів формування місцевих бюджетів, а головна мета сьогоднішньої зустрічі  -  врегулювати питання надання   спільних послуг жителям району.
Далі учасники наради перейшли до  розгляду бюджетних питань у розрізі  галузей. Щодо галузі освіти - головними питаннями є співфінасування  районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації, ПзОВ «Оберіг», Центру позашкільної освіти, діяльність психолого-медико-педагогічної консультації та Голобської ДЮСШ. Як зазначив 
перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, у новому Законі України «Про освіту», що вступив у дію від сьогодні, такий підрозділ, як районний методичний кабінет і надалі залишився у структурі відділу освіти, але чинним законодавством не передбачено існування методичних кабінетів при ОТГ. Тому, обговоривши освітню тематику, керівникам об’єднаних територіальних громад  запропоновано проаналізувати роботу структур, що відповідають за розвиток освітньої галузі в громадах, віднестись максимально відповідально і подати пропозиції щодо співфінансування вищеозвучених структур, врахувавши при цьому розрахунки підготовлені відділом освіти райдержадміністрації. Відрадно, що в процесі живого спілкування, з поміж іншого, вдалось обговорити низку організаційних питань щодо  співпраці освітніх структур ОТГ з відділом освіти райдержадміністрації.
Щодо галузі культури, обговорювалось функціонування та співфінансування бібліотек, що входять до   централізованої бібліотечної системи, зокрема і тих, що розміщені в місті Ковелі. Під час наради звучали різні думки щодо подальшої долі таких установ, як бібіліотеки, але всім зрозуміло єдине, що в питаннях фукціонування  кожної бібліотеки має бути індивідуальних підхід. Результат обговорення цієї тематики такаж процедура, як і по галузі освіти - керівники ОТГ, на основі розрахунків відділу культури, подають свої пропозиції щодо співфінансування  бібліотек.
Щодо галузі соціального захисту, то відповідно  до чинного законодавства не усі послуги соціальної підтримки населення передані на об’єднані територіальні громади, зокрема, призначення, обрахунок і виплата  соціальної підтримки належить до повноважень  управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Окрім того, в структурі управління соціального захисту населення райдержадміністрації діє Територіальний центр соціального обслуговування та відділення стаціонарного проживання постійного догляду у с. Облапи, які теж мають співфінансуватися територіальними громадами. Тому рішення аналогічне -   керівникам об'єднаних територіальних громад району рекомендовано подати пропозиції щодо подальшої долі  та фінансування цих  установ.
Цілком зрозуміло, що сьогоднішня зустріч є першою нарадою з циклу нарад формування в районі бюджетної політики 2018 року. 
 
Відділ  з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації 
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація