Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
Децентралізація
Спільна робота усіх гілок влади району задля блага жителів краю.

З ініціативи голови райдержадміністрації Віктора Козака та за його безпосереднього керівництва 20 червня відбулась нарада з предствниками керівного складу сільських та селищних рад району, за участі голови районної ради Андрія Броїла, першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана, заступника голови районної ради Олександра Пасенковського, керівників профільних структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих керівників підрозділів територіальних центральних органів виконавчої влади, установ, служб, підприємств району.
Головна мета такої зустрічі - розгляд широкого спектру питань життєдіяльності сільських,
селищних рад об’єднаних територіальних громад, зокрема, їх інфраструктурний та бюджетний розвиток, окремі питання розвитку галузей освіти, культури та медицини  на території району.
Про основні аспекти Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» учасників наради інформував  Іван Чуліпа, завідувач сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації. За словами доповідача вищевказаний законодавчий акт передбачає суттєві зміни в питаннях проведення
містобудівної  діяльності, підготовки дозвільних та проектно – кошторисних документів, головна його мета – це перехід від категорій складності об'єктів до класів наслідків, від тристадійної дозвільної системи до двостадійної, а також підвищення відповідальності як суб'єктів містобудування так і посадових осіб органів держархбудконтролю. Загалом Іван Ростиславович детально проаналізував норми цього закону, який суттєво змінює усю діючу систему містобудівної діяльності, підкріпивши свій виступ презентаційним матеріалом.
Далі мова велась про інвестиційні програми і проекти, які фінансуватимуться у поточному році за рахунок  субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Як зазначив голова райдержадміністрації, на сьогоднішній день керівникам об’єднаних територіальних громад  необхідно  визначитись з переліком таких інвестпроектів і не зволікаючи в  часі працювати з проектними організаціями з метою   виготовлення необхідних проектно – кошторисних документацій, аби згодом мати можливість оперативно використати кошти, які  поступлять на рахунки громад у відповідності до рішенням Кабміну. Варто зазначити, що громади активно працюють в питаннях інфраструктурного розвитку з проектними
організаціями, це підтвердили і самі представники цих структур, які  брали участь в нараді.
Детально обговорили учасники наради і  питання ремонту та експлуатаційного утримання доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності, виконання яких пропонується здійснити у 2017 році за рахунок співфінансування з обласного та місцевих бюджетів. В ході живого спілкування  представники громад  інформували про формування відповідних переліків  доріг, визначились із видом  робіт та  безпосередньо під час наради домовлялись з представниками проектних організацій про виготовлення необхідних документів.  Координує цей напрямок діяльності у райдержадміністрації  начальник відділу
економіки, інвестицій та розвитку інфраструктури управління регіонального розвитку райдержадміністрації Юрій Пашинський.
Далі учасники зібрання говорили про реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади на  Ковельщині. Як відомо, Ковельський район став флагманом в області за кількістю нових адміністративно-територіальних утворень,  але на сьогоднішній день частина сільських рад не визначились з подальшим своїм існуванням  в умовах децентралізації влади. Голова райдержадміністрації Віктор Козак наголосив, що  сільські голови мають проявити активність, обговорити усі можливі шляхи доєднання до уже утворених об’єднаних територіальних громад, або ж утворення нових ОТГ.
Реформа має завершитись  і зволікати з її впровадженням немає сенсу, адже і сам фінансовий ресурс розвитку таких сільських рад у 2018 році є невідомим. Залишається лише сподіватись, що представники сільських рад  таки дослухаються до порад та проявлять ініціативність  і активність у цих питаннях.
Частину часу в ході наради було приділено питанням освітньої галузі. Зокрема, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман  говорив про організацію харчування дітей 1-4 класів у новому навчальному році в усіх навчальних закладах, що функціонують  на території району, щодо забезпечення установ освіти твердим паливом. Говорили і про реформу медичної галузі та  
про окремі питання  сьогодення в діяльності закладів охорони здоров’я. Щодо організації заходів культурного характеру на території району та участь у них представників усіх територіальних громад інформувала начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Матяшук. Про наближення пожежонебезпечного періоду та  заходи щодо попередження пожеж в екосистемах доповідав Андрій Шрамко, провідний фахівець Ковельського міськрайонного відділу УДСНС України у Волинській області, який просив керівників громад не бути байдужими до організації діяльності місцевих пожежних охорон, адже  пожежі в лісах та торфяні пожежі потребують оперативного реагування. Від справності пожежного автомобіля,
наявності пального  і  вчасного реагування працівників пожежної охорони залежать наслідки пожеж та кількість коштів витрачених на їх ліквідацію. А як показує час  це немалі гроші, які власне «ідуть в землю».
Загалом майже тригодинне спілкування представників влади району з лідерами сільських, селищних громад дало можливість  не лише опрацювати низку важливих питань  їх діяльності  в умовах сьогодення, а й напрацювати   спільні параметри роботи в напрямку соціально – економічного та інвестиційного розвитку району. Ковельський район має залишатись єдиним  і неподільним в питаннях забезпечення життєдіяльності населення, спільної роботи усіх гілок влади задля  блага жителів краю.
 
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація