Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
13 квітня 2017 року
Віктор Козак відповідає на запитання читачів

Нещодавно під час "прямої" телефонної лінії в редакції газети "Вісті Ковельщини" з жителями Ковельщини спілкувався голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак.
Впродовж години до Віктора Теодосійовича звернулося більше десятка людей. На деякі порушені питання Віктор Козак давав відповідь відразу, окремі з них потребували додаткового вивчення, тож були опрацьовані відповідними службами, коментарі яких теж сьогодні публікуємо.

– Добрий день, Вікторе Теодосійовичу, турбує Вас жителька села Городище Антоніна  Олексюк. Наше село недавно приєдналося до Дубівської сільської ради, ми тепер об'єднана територіальна громада. Знаю, що в районі є таких п'ять об'єднаних громад. А що буде з іншими селами, які ще не об'єдналися, які в них перспективи?

– На Волині Ковельський район  займає перше місце в процесі об'єднання територіальних громад (ОТГ). Процес децентралізації безповоротний. У нас на сьогодні створено 5 об'єднаних територіальних громад (Голобська, Велицька, Люблинецька, Дубівська, Поворська), куди увійшли 18 сільських рад,  залишається ще 12 необ'єднаних сільських рад.
Однак 30 квітня відбудуться  вибори в Колодяжненській об'єднаній громаді (це чотири сільських ради), Радошинська сільська рада  прийняла рішення про приєднання до Голобської ОТГ.
Ми бачимо, що найефективніше працюють великі громади. Тож націлюємо на те, щоб 7 необ'єднаних сільських рад (Білашівська, Білинська, Дрозднівська, Доротищенська, Зеленська, Любитівська та Тойкутська) приєдналися до вже існуючих. Але об'єднання територіальних громад відбувається на засадах добровільності, тож будемо чекати виважених рішень від них. Є надія в цьому році  завершити цей процес, однак все залежить від активності громад.
– Телефонує  до  Вас директор школи с. Дрозднів Сергій Лисюк. Перш за все, хочу подякувати Вам за допомогу, яку надаєте нам у вирішенні багатьох питань. Але є проблема, яка неабияк турбує: в школі є потреба ремонту покрівлі. Як в цьому році планується вирішення цього питання?
– Перший крок в цьому напрямку ми зробили – виготовили проектно-кошторисну документацію, проведена експертиза. З районного бюджету виділено 15 відсотків від загальної кошторисної вартості, яка сягає близько 900 тисяч гривень. Ми вже подали цей проект на обласний конкурс інвестиційних проектів і програм, що фінансуватимуться за рахунок коштів обласного фонду регіонального розвитку. Сподіваємося на виділення коштів з обласного бюджету.
Якщо  обласною радою кошти не будуть виділені, тоді будемо закривати ці фінансові питання коштами районного бюджету. Влітку цього року маємо зробити перекриття даху школи.
– Вікторе Теодосійовичу, телефонує Вам Роман Рижко. Я з сім'єю проживаю по вул. Ватутіна. Мій син-шестикласник  ходить у Вербську школу. У 2016 році розпочато будівництво Вербської школи. Мене цікавить, чи в цьому році будівництво продовжиться і в якому році планується його завершення?
– Проблема добудови Вербської школи порушується в районі вже тривалий час.  Торік ми з тодішнім головою Дубівської сільської ради Павлом Безекою прийняли рішення про будівництво нового приміщення школи.  В минулому році почали будівництво навчальних приміщень на 252 учнівських місця, де будуть навчатись учні 5-11 класів. В поточному році на будівництво вже виділені кошти Дубівською сільською радою (понад 1,5 млн. грн.), також надіємось на виділення коштів з Державного фонду регіонального розвитку. В цьому році ми продовжуємо та плануємо закінчити будівництво навчальних приміщень школи в селі Вербка. На сьогодні уже замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво котельні школи. Надалі передбачаємо будівництво їдальні та спортивного залу.
– Вікторе Теодосійовичу, як буде організовано оздоровлення дітей в цьому році, адже багато сіл відійшли в об'єднані територіальні громади?
Катерина КСЬОНДЗИК.
с. Любитів.
– Оздоровлення дітей нашого району буде організовано, думаю, не гірше, ніж торік. Об'єднані територіальні громади прийняли рішення, що будуть виділяти кошти на співфінансування діяльності табору "Оберіг" в Уховецьку. На наступній сесії районної ради кошти на оздоровлення дітей в "Оберезі"  будуть закладені й з районного бюджету. По 90 тисяч гривень з районного та обласного бюджетів уже виділено  для відпочинку дітей-сиріт в оздоровчих закладах України.
– Дякуємо за турботу, яку проявляєте до наших дітей.
– Я – житель Ковеля Олександр Сізих. Моя дружина з Великого Порська, тож часто там буваю. Сільськогосподарське товариство "В. Прометей", яке там господарює, взялося останніми роками активно качати воду з підземних пластів. В результаті в селі висохли колодязі. Чому товариство на всі свої гектари землі бере воду з одного водозабору? Я готовий зустрітися з Вами і детально обговорити питання, адже маю досвід у цій галузі.
– Така проблема є не лише на території Великого Порська. Торік внаслідок посушливого літа на території Ковельського району була така ситуація. І, напевно, не тільки проблема в тому, що господарство бере воду.
Наскільки я знаю, згідно з роз'ясненням фахівців за останні роки в зв'язку із зміною кліматичних умов (великої плюсової температури) та нестачі атмосферних опадів рівні ґрунтових вод дуже понизились, запаси від опадів не забезпечують  достатнього рівня проходження води на рівні розміщення колодязних шахт.
Голобська громада ініціює біля села Великий Порськ поглибити існуючу водойму для напування великої рогатої худоби.
– Вікторе Теодосійовичу, громада Білашева цікавиться будівництвом дороги сполученням "Білашів-Зелене". Які перспективи?
Олексій РОМАНЮК,
с. Білашів.
– Торік нам вдалося зробити ґрунтове покриття цієї дороги, хоча трохи завадили погодні умови. Найближчим часом завершимо ці роботи. Тверде покриття дороги сподіваємося зробити за кошти Євросоюзу в рамках міжнародного проекту "Україна-Польща-Білорусь". Має бути залучено 24 мільйони гривень, з них 18 мільйонів –  європейські кошти, решта – це кошти місцевих бюджетів. На проектно-кошторисну документацію райдержадміністрацією було вже виділено  175 тис. грн.
В цьому проекті нашим партнером є Холмський повіт, де також мають прокласти подібну дорогу. Зараз чекаємо рішення Євросоюзу. Ми покладаємо великі надії на цей грант, адже таких коштів ні в Державному, ні в обласному, районному чи, тим більше, у сільському бюджетах, немає.
– Чи передбачено в районному бюджеті кошти на виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, які служать за контрактом чи планують йти на контракт?
Наталія ОМЕЛЮК,
с. Поворськ.
– Рішенням сесії районної ради від 22 квітня 2016 року, № 4/9 внесено доповнення до Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2015-2018 роки  та відповідно  надається одноразова матеріальна допомога особам, які зараховані на військову службу за контрактом, або членам їх сімей (дружина, батько, мати) в розмірі 5 тис. грн. кожному.
У 2016 році цю допомогу виплачено 30 військовослужбовцям на загальну суму 150 тис. грн. В 2017 році – одному військовослужбовцю виплачено 5 тис. грн. Такі ж Програми прийняті і об'єднаними територіальними громадами, які є в районі.  Зокрема, Голобською ОТГ в 2016 році виплачено шістьом особам по 5 тисяч грн., в 2017 році – двом, Велицькою  ОТГ  у 2017 р. виплачено допомогу двом особам на суму 10 тис. грн.,  Дубівською ОТГ в 2017 році – одній особі в розмірі 5 тисяч гривень. Поворська ОТГ теж прийняла відповідні до зміни до Програми і також виплачуватиме ці кошти.
Нагадаю, що ці кошти виплачуються контрактникам, які призивалися після 22 квітня 2016 року, коли була прийнята Програма районною радою, та  які йшли на службу через Ковельський військкомат.
– Вікторе Теодосійовичу, це телефонує жителька села Вербки з вул. Ватутіна Олена Думанчук.  Я вже неодноразово зверталася до Вас з приводу витоку каналізації. Мою проблему знають й в інших інстанціях. В мене у дворі стоїть плесо каналізаційних стоків. Коли це буде вирішено?
– Це питання знаходиться на постійному контролі.
Дубівською сільською радою замовлено в проектній організації проектно-кошторисну документацію на об'єкт будівництва: "Капітальний ремонт системи водовідведення по вул. Ватутіна в с. Вербка Ковельського району Волинської області".
На виконання мого доручення 4 квітня 2017 року проведена робоча нарада при першому заступнику голови райдержадміністрації, у якій взяли участь представники проектної організації,  КП УВКГ "Ковельводоканал", Дубівської сільської ради та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. За результатами наради узгоджені терміни виготовлення ПКД з капітального ремонту системи водовідведення по вул. Ватутіна в с. Вербці  та план дій щодо їх реалізації.
Доручено Дубівській сільській раді після погодження та затвердження проектно-кошторисної документації отримати дозвільні документи на виконання будівельних робіт.
– Мене цікавить таке питання: коли вже перестануть вирубувати та нищити ліс? Ось з нашої округи – села Новий Мосир,  Старий Мосир, Діброва постійно йдуть навантажені лісовози. Кажуть, що це – санітарні вирубки. Які санітарні вирубки? Там вже скоро ні зайців, ні ягід не буде, одні пеньки стоять. Місцеві жителі дуже стурбовані та обурені такою ситуацією.
Володимир ЗІМЕНКОВ,
 с. Дарівка.
Працівниками лісової охорони Голобського лісництва з цього приводу було надано роз'яснення особисто заявнику, а саме: “Ковельське СЛАТ "ТУР"  здійснює свою діяльність (в тому числі і рубання лісу), не порушуючи чинного законодавства. Згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 603 від 22.11.2012р. затверджено розрахункову лісосіку для Ковельського СЛАТ "Тур" на 2013-2021 роки.
Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства видає дозволи (лісорубні квитки)  на підставі вищезгаданого наказу та матеріалів лісовпорядкування на проведення рубок головного користування. Таких рубок в Голобському лісництві у згаданих лісових масивах в 2016-2017 роках здійснено на площі 5,1 га. В 2017 році всі ці площі засаджені лісовими культурами.
Пошкоджені хворобою лісові насадження попередньо обстежуються відповідною комісією за участю представників Рівненського державного лісозахисного підприємства, Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, місцевого самоврядування.
Після обстеження Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства надає  відповідні пропозиції щодо проведення суцільних санітарних рубок. І тільки після цього Ковельське СЛАТ "Тур" приступає до рубання.
Протягом  2016 - 2017 рр. було зрубано суцільних санітарних рубань на площі  1,9 га. В 2017 році  дані ділянки заліснені”.
Записала
Світлана ЛЯШУК.

   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація