Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
3 квітня 2017 року
Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Перші кроки. Проблеми та досягнення.
Наше сьогодення - це зміна ціннісних орієнтацій в освіті, визначення розмаїття кожної дитини, обумовлене  зміною освітньої парадигми на гуманістичну: «освіта для всіх, школа для всіх».
З метою покращення адаптації та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами у навчальних закладах Ковельського району та розвитку інклюзивної компетентності працівників освіти різних ланок 24 березня 2017 року  на базі ЗОШ I-II ст. с. Волошки відбувся семінар-практикум «Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Перші кроки. Проблеми та досягнення».
Учасниками семінару - практикуму були   педагоги інклюзивного навчання, асистенти
 вчителів, заступники директорів з навчально -   виховної роботи. 
Семінар – практикум складався з двох блоків: теоретичного та практичного, у ході роботи якого обговорювалися наступні питання:
- алгоритм дій щодо організації інклюзивного навчання у загальноосвітньому навчальному закладі; 
- нормативно-правове забезпечення інклюзивного навчання в Україні;
- основні напрямки діяльності асистента вчителя;
- організація та зміст корекційно - розвиткового супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються за інклюзивною формою;
- особливості психологічного супроводу інклюзивного навчання;
- готовність вчителя – предметника до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами ;
роль однокласників учня з ООП у створенні інклюзивного середовища; 
- реалізація підходів диференційованого викладання в класі з інклюзивним навчанням;
ставлення батьків дітей з ООП до інклюзивної освіти.
У практичній частині семінару його  учасники відвідали відкрите заняття з математики (вчитель Літвінчук О.М.)  та корекційно - розвиткове  заняття  з соціально-побутового орієнтування (вчитель Семенюк Л.М.). Також було проведено  соціологічне опитування   «Вивчення готовності педагогічних працівників до впровадження інклюзивного навчання у закладах освіти району», метою якого  було  вивчення стану готовності педагогічних працівників  загальноосвітніх навчальних закладів до впровадження інклюзивного навчання для дітей з особливими потребами в умовах загальноосвітнього простору України. 
Учасники семінару мали можливість поділитися враженнями, досвідом та обговорити проблеми, які виникають у роботі  з дітьми з особливими освітніми потребами.
У підсумках роботи семінару – практикуму було зазначено, що ключовий принцип, який лежить в основі інклюзивного підходу, полягає в тому, що школи мають бути відкритими для всіх дітей, незалежно від їх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей. 
Загалом, загальноосвітнім закладам району необхідно знаходити шляхи, які б забезпечували успішне навчання всіх дітей, включаючи й дітей, які мають фізичні чи розумові проблеми.    

Відділ освіти райдержадміністрації       

   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація