Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Ковельської районної державної адміністрації!
 
 
 
 
   
30 березня 2017 року
Нарада щодо перспектив утворення об’єднаних територіальних громад у Ковельському районі
29 березня в центральній районній бібліотеці відбулася нарада щодо перспектив утворення об’єднаних територіальних громад у Ковельському районі та вирішення проблемних питань уже існуючих в районі об’єднаних громад за участю заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, голови райдержадміністрації Віктора Козака, голови районної ради Андрія Броїла, керівників відповідних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрації, голів об’єднаних територіальних громад, сільських голів та громадського активу Ковельського району.
Також у нараді взяли участь представники делегації з Луганської області Новоайдарського району на чолі із головою Новоайдарської районної ради Германом Звєрєвим.
Із вступним словом щодо здійснення процесу формування об’єднаних територіальних громад в області та у Ковельському районі до присутніх звернувся заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, зазначивши, що в питаннях децентралізації влади (добровільного об’єднання громад) одним із лідерів в області є Ковельський район.
У свою чергу, голова райдержадміністрації Віктор Козак зазначив, що в Україні відбувається процес децентралізації влади. Ковельський район один із перших розпочав процес добровільного об’єднання громад. Із 15 об’єднаних територіальних громад  Волинської області в Ковельському районі на сьогодні об’єднано 5 громад,  30 травня 2017 року пройдуть вибори у шосту об’єднану громаду. В районі залишилося 7 сільських рад, які ще не визначилися із можливістю добровільного об’єднання. Віктор Теодосійович акцентував увагу  на проблемних питаннях у процесі добровільного об’єднання територіальних громад на території району та можливих ризиках під час їх утворення.
- Громади мають чітко визначатися, з ким їм об’єднуватися, де буде центр об’єднаної громади, чи матиме громада фінансову та кадрову спроможність. Адже головне в процесі децентралізації саме ці речі. Тому наразі сільським головам варто усе чітко прорахувати – наголосив  під час наради Віктор Козак.
Координатор Центру розвитку місцевого самоврядування в рамках програми U-LEAD Анатолій Пархомюк інформував учасників наради з питань розвитку новоутворених об’єднаних територіальних громад, проблем при виконанні ними наданих галузевих повноважень.
Про фінансові питання, що виникають у новоутворених об’єднаних територіальних громадах, у т.ч. питання прямих бюджетних відносин для громад, у яких в 2017 році відбудуться перші місцеві вибори ознайомив заступник начальника бюджетного управління – начальник відділу зведеного планування, міжбюджетних відносин департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Горщар.
В обговоренні даного питання взяли участь сільські та селищні голови, які озвучили свої пропозиції.
Старший інспектор відділу залучення інвестицій та європейської інтеграції управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації  Наталія Токарчук зупинилася на особливостях реалізації інвестиційних проектів та програм, можливості залучення позабюджетних коштів.
Посадовець коротко проінформувала про Угоду мерів, зазначивши що після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Завдяки Угоді мерів, установи ЄС зробили безпрецедентний крок у безпосередньому залученні місцевих і регіональних органів влади, тим самим визнаючи їхню важливу роль у досягненні амбітних цілей у галузі енергетики й збереження клімату. Угода мерів відкрита для всіх місцевих органів влади, які демократично утворені з обраних представників / обраними представниками, незалежно від їхнього розміру та того, на якому етапі реалізації знаходяться їхні енергетична й кліматична політики.
Щоб втілити свої політичні зобов’язання у конкретні заходи та проекти, підписанти Угоди, зокрема, зобов’язуються підготувати Базовий кадастр викидів після розробки місцевої політики сталого енергетичного розвитку і відповідного потенціалу у сфері енергоменеджменту, та подати протягом року після підписання План дій зі сталого енергетичного розвитку, що окреслює основні заходи, до яких вони планують вдатися.
Окрім заощадження енергії, можна очікувати й інших результатів від заходів, до яких вдаються підписанти: надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, які потребують вишколу, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури. Ці заходи, внесені підписантами Угоди в базу кращих практик під назвою «Взірці досконалості», слугують для інших прикладом для наслідування. Каталог Планів дій зі сталого енергетичного розвитку є ще одним унікальним джерелом натхнення, оскільки він в стислому вигляді демонструє амбітні цілі й основні заходи для їх досягнення, обрані іншими підписантами.
Учасники заходу отримали інформацію про актуальні конкурси проектів,  які можуть допомогти у їх написанні та реалізації, можливості співпраці з міжнародними організаціями та фондами.
У підсумку наради заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук подякував за активну участь в обговоренні питань порядку денного наради сільським головам, громадському активу Ковельщини за їх принципову, небайдужу позицію щодо подальшого розвитку місцевого самоврядування в районі, закликав їх ще і ще раз зважити на усі «За» і «Проти» добровільного об’єднання та прийняти виважені та правильні рішення задля економічного розвитку територій розбудови європейської незалежної України.

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної
політики апарату райдержадміністрації
   Онлайн путівник

 
Телефон: (03352) 5-22-16
Тел/Факс: (0332) 77-29-59
Адреса: 45000 м. Ковель,
вул. Незалежності 73
 
Веб-студія «Терен» © Copyright Ковельська районна державна адміністрація